piątek, 9 grudnia 2016

PRZERYWNIKI


POLITYCZNE ?
BEZ POLITYKI ?


zagadkowy ...
Spośród moczarów i rogoży 
wołam do ciebie duszo przeklęta: A kysz! A kysz! ... 
Nie, nie, to tylko czarna mucha plujka, a nie nimfa.

modowo-lansowy ...
 kalesony piękne, markowe,
a gdzie szlafmyca ?


*


                                                Malina_  M *                                              

60 komentarzy:

 1. Świetny, wieloznaczny. Kogóż to nad tymi moczarami słynny detektyw wyśledził? O ile mam myśleć politycznie, to - jeżeli zamiast czarnej muchy plujki miała nad moczarami unosić się nimfa - musiałaby być zwiewna, czysta , powabna, no i raczej blondynka, jak np. Goplana. A moczary? W sensie politycznym? różne skojarzenia przywołują, nie zawsze negatywne. Ale zagadkę dałaś Haniu A ten pan Rysiu przy rowerku prze-komiczny. Czyżby wybierał się śladami teścia na orbitę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech Tomku, polonisto - zastosowałeś "tryb przypuszczający niemożliwie niemożliwy" gdyby miała, to by musiała, ale nie ma, więc ... to tylko czarna mucha plujka ...

   Usuń
 2. Przecież pan Rysio ma całkiem profesjonalny strój kolarski i pewnie zamiast szlafmycy zaraz założy kolarski kask. Pytanie i innej natury. On się rozbiera bo mu za gorąco, czy ubiera przed wyruszeniem w trasę, by zgubić lekko nadmierny mięsień piwny? Już ja go wolę na rowerze niż gdy tworzy polityczne androny. ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toteż ja o ten kask(upsss szlafmycę) pytałam

   na moje oko się rozbiera, bo rączętami do góry ciągnie ... strój profesjonalny faktycznie. Asmodeuszu, a widzisz gdzieś tam jakie drzewko, albo krzaczek, za którym dziennikarze siedzą ? ... oj tam, oj tam, Rysio pozuje, lans to jest to, co misiu lubi najbardziej... też wolę na rowerze, przy mikrofonie jest nie do przełknięcia, plecie straszliwie

   Usuń
 3. Bardzo dużo błękitu przy tej muszce 😀🍬dodam jej niebieskiego cukieraska, niech stracę 😁😅🐀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie stracisz Danuśka .... nie stracisz :-)

   Usuń
  2. Anula ,no co Ty, kolorów się nie boisz... chyba ☺☺♥

   Usuń
 4. Ja bym miała obawy siadać na tym siodełko ,na jego miejscu 🍌😉😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Danusiu, kto poniósłby szkodę? Rysio, czy siodełko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmmm - jak to mawiali w szkole chłopcy - nie taka szkoda jak niewygoda
   ja tam typuję siodełko

   Usuń
  2. Tomuś pewnie siodełko☺☺☺......Wyżej napisałam z błędem"na tym siodełku"powinno być.Jak piszę z tabletu ,to sam ustawia słowa domyślne ☺☺ ...jak nie zauważę to klaps...i poleciało...☺☺

   Usuń
 6. tak bez związku :
  oglądałam przed chwilą "Blondynkę" , oczywiście znowu pani Fido, otwieram Komisarza Alexa - Fido , ojciec Mateusz Fido, wprawdzie w stanie szczątkowym, ale zawsze ... epokowa rola w "Smoleńsku" utorowała jej drogę do polskich seriali i nie tylko, pani Beatka pracuje też w telewizji publicznej - na stanowisku "głównego specjalisty" w biurze zarządu TVP. Ale to jeszcze nic, Beata Fido pracuje w tym biurze razem ze swoim życiowym partnerem, Janem Marią Tomaszewskim. Tomaszewski jest doradcą zarządu spółki. Prywatnie to kuzyn braci Kaczyńskich - syn siostry matki. Plastyk z wykształcenia na lukratywnych stanowiskach w spółkach państwowych, rządzonych przez PiS (stołeczne wodociągi,TVP, Orlen. Hmmm - przy filmie Smoleńsk partner pani Beaty, Jan Tomaszewski pełnił rolę konsultanta ds. obyczajowych ... i tu się uśmiechnę - niedawno, przy okazji sprawy Zdanowskiej, jej partnera pisowcy pogardliwie nazywali kochasiem ... to jak to w pisie jest ? kochaś konsultuje sprawy obyczajowe ? prawie jak Piotrowicz poucza opozycję.

  OdpowiedzUsuń
 7. W uzyskanym dzięki dziennikarskiej prowokacji wywiadzie pan Stefan Michnik wypowiedział się za potrzebą obalenia rzadów PiS. (patrz: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Oskarzany-o-zbrodnie-stalinowskie-brat-Adama-Michnika-popiera-KOD-Internauci-oburzeni,wid,18631247,wiadomosc.html) . Gratuluję Państwu towarzystwa.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie starcza ci adamie inteligencji, żeby samemu napisać, ani uczciwości, żeby w cudzysłów ująć? Kopiujesz żywcem. Jesteś pisowym trollem?
   Aleś się wymądrzył adamie!. Gdyby Michnik powiedział, że kościół popiera, to byś na kościele psy wieszał? Już ci PiS pranie mózgu zafundował.
   Michnik w KODzie nie jest i nie działa, za to Piotrowicz to IKONA PIS-u, to wasza twarz, nie dlatego, że PIS popiera, ale dlatego, że jest zbrojnym ramieniem partii przeciwko opozycji.

   Gratuluję pisowego idola i wodza z którym chcecie zwyciężać Trybunał. To Piotrowicz prowadzi was na bój z opozycją. Nie wstyd ci być prowadzonym przeciwko nam przez prokuratora stanu wojennego? nie wstyd ci Adamie stać po tej samej stronie? przeciwko tylu prawdziwym opozycjonistom stanu wojennego? Nie wstyd ci gdy pokazują, jak twój wódz w żywe oczy kłamie? nie jakiś tam zwolennik ale figura, prominentny działacz, którego zaciekle broni PIS.

   Wyjeżdżasz z Michnikiem. To, że Michnik KOD popiera nijak ma się do samego KODU, jego władz, struktur i działalności. Pisowa śpiewka nie przykryje waszej chciwości, pędu do władzy, #pisiewiczów, #Misiewiczów, jazdy na trumnach, bezradności komisji smoleńskiej, wciskania apeli smoleńskich, żądzy posiadania wszystkiego, spadającego na mordę PKB i przede wszystkim przejętego z najgorszych wzorców kultu jednostki. Wasz naczelnik za was myśli. Nie wstyd ci, że nie potrafisz uczciwie powiedzieć, z Piotrowiczem nie tak. W twojej logice ten prokurator może rechotać precz z komuną bo twój guru już ci rozum wyprał i już sam nie widzisz. Wasza sekta modli się nienawistnymi słowami waszego guru. Nie wstyd ci za te bzdury wykrzykiwane przez faceta. „PiS dał Polsce wolność” w to musicie uwierzyć będzie wam co miesiąc mózgi prał. Macie podatne na wypranie.

   Usuń
  2. Stanislaw
   A znasz takie ludowe
   "Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
   "Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"
   Ten śmierdziel gania po wszystkich blogach i zasmradza umysły Taka to śmierdziela"misja"

   Usuń
 8. Stanisławie, w swoim tekście zamieściłeś tyle głupot, że ciężko nawet podjąć polemikę. Dlatego ograniczę się do wymienienia w punktach, bez rozwijania.

  1. "Nie starcza ci adamie inteligencji..." Ależ, ja jedynie podałem źródło i złożyłem gratulacja. Własnymi słowy.
  2. "Gdyby Michnik powiedział, że kościół popiera, to byś na kościele psy wieszał?" Poczekajmy najpierw, co powie, a potem będziemy komentować.
  3. "Piotrowicz to IKONA PIS-u, to wasza twarz" Pan Piotrowicz nie jest żadną ikoną, jest jednym z posłów PiS'u. Ja nie jestem członkiem PiS'u, zatem pan Piotrowicz z pewnością nie jest "moją twarzą". Twarz mam własną i własną twarzą firmuję własne poglądy.
  4. "Gratuluję pisowego idola" Dziękuję, przyznaję, pan Piotrowicz jest niezły. Opozycja żadnego sensownego przywódcy nie ma, nawet takiego, jak pan Piotrowicz, kalibru.
  5. "To Piotrowicz prowadzi was na bój z opozycją." Bez przesady. Żadnego boju z opozycją nie ma. To opozycja sama sobie rtaz po raz strzela w kolano. Padnie bez jakiejkolwiek pomocy i zachęty.
  6. "przeciwko tylu prawdziwym opozycjonistom stanu wojennego?" Agent na agencie.
  7. "To, że Michnik KOD popiera nijak ma się do samego KODU, jego władz" Ty tego z kitką nazywasz władzą? To ja wam gratuluję takiej władzy...
  8. "spadającego na mordę PKB" PKB rośnie, tyle, ze nieco wolniej. Ale rating się poprawił, bądź cierpliwy jeszcze z pół roku.

  To z grubsza tyle

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antyklerykałem jesteś adamie, czy tchórzem ? musisz aż poczekać, żeby wiedzieć, co powiedzieć? nie staniesz bezwzględnie za kościołem? nie pasuje ci obrona kościoła kiedy twoje głupie tezy obala?

   Usuń
  2. Gospodarka:
   piszesz:"PKB rośnie, tyle, ze nieco wolniej. Ale rating się poprawił, bądź cierpliwy jeszcze z pół roku." Odpowiem tak:
   Za PRL-U też było jedzenie na półkach, tyle, że nieco mniej, musztarda i ocet. Rating ci "się poprawił" jak wskaźniki rządowe za komuny, czyli cud jakiś. A2 z perspektywą negatywną!. Po raz pierwszy w historii obniżono Polsce rating, a ty się chwalisz, że nie obniżyli jeszcze więcej? ordynarna propaganda sukcesu, zupełnie jak za PRLu.
   Mam poczekać pół roku. Po trzech kwartałach 2016 wzrost PKB skurczył się do 2,5. Rząd oparł budżet na wzroście PKB o 3,8. Na co mam czekać, że pożyczy i jak Gierek odtrąbi sukces gospodarczy. Nie wyszedłeś z PRLu adamie, tkwisz w nim po same uszy

   Usuń
  3. Poleciałeś Piotrowiczem adamie. Czy opozycja padnie to zobaczymy, tak samo mówili w PRL-u o solidarności, ale ty masz bolszewickie nawyki adamie!
   Mówisz adamie, że Piotrowicz niezły jest, zgadzam się, to stara dobra PZPR-owska szkoła walki z opozycją, przydatny prezesowi do neutralizowania niewygodnych, jak mało kto.

   Usuń
  4. Co do agentów adamie tylko potwierdziłeś, że guru wyprał ci mózg. "Agent na agencie" walczył o wolność, a wywalczył ci ją prokurator, odznaczony medalem i kokosy zbierający w stanie wojennym. Oprócz prokuratora bohatera również ten mały "wielki" opozycjonista, pod maminą spódnicą, który tak był groźny, że nawet internować ze strachu go nie chcieli. A może sama się wolność wywalczyła, bez Wałęsy, Borusewicza, Niesiołowskiego, Ltyńskiego, Wujca, Komorowskiego, Piniora, Frasyniuka, nie było tramwajarki, był twój wielki wódz, i wielki wódz płot przeskoczył, na rękach go nosili i w imię Jarosława rzesze szły do walki Z komuną, przypadkiem się w świecie pomylili, ten Nobel twojemu wodzowi się należał, nie agentowi. Już się twój wódz postara, żeby resztę obrzydzić i splugawić, już wódz twój ma specsłużby i wymiar sprawiedliwości, i IPN opanowany. Tak samo było w PRL-u. Dokładnie tak samo i tak samo prano mózgi. Dałeś sobie teraz wyprać. A może miałeś wyprany już wtedy, dlatego teraz jesteś podatny na przyjmowanie, co ci partia do wierzenia podaje. Masz twarz adamie, albo zakłamaną albo zwyczajnie głupią.


   Usuń
  5. Stnisławie, twoje wywody są coraz dłuższe i coraz bardziej bez sensu. Dlatego moja odpowiedź będzie bardzo krótka. Myślę, że rozmydlasz dyskusję, powołujesz nowe wątki w tym celu, abyśmy zapomnieli od czego się nasza dyskusja rozpoczęła. A rozpoczęła się od informacji, że pan Stefan Michnik uznał za celowe obalenie rządu PiS, podobnie, jak głosi to KOD. Tak, masz rację, pan Michnik nie jest w strukturach KOD. Zatem jego twierdzenie, że należy obalić rząd PiS'u trzeba odebrać jako wyraz jego zamiarów względem Polski i Polaków, a nie jako wyraz jego przynależności organizacyjnej. A jakie były jego zamiary względem Polski i Polaków zostało okazane w latach 1952 - 1956. KOD także chce obalenia rzadów PiS. Czy ta wspólnota zamiarów nie daje nic do myślenia?

   adam

   Usuń
  6. Nikt ci nie kazał bzdurnych epistoł powyżej wypisywać, odniosłem się do twoich wypunktowanych wypowiedzi, pokazałem, że o gospodarce pojęcia nie masz a reszta o czym pisałeś to PRL.
   Pan Kaczyński (ponoć) nie podpisał lojalki i nie został internowany, inni którzy nie podpisali zostali internowani. Czy ta rozbieżność w postępowaniu służb nie daje nic do myślenia?
   To właśnie ty adamie rozmydlasz tu dyskusję wprowadzając wątek uboczny, chyba to nie twój blog, podaj namiar na swój, coś tu kiedyś czytałem o twoim blogu.

   Usuń
  7. Stasiu, załóżmy, że masz rację. Ale, co to ma wspólnego z tematem naszej dyskusji? Jest pan Michnik (Stefan) apolegotą KOD, czy nie jest?

   adam

   Usuń
  8. jest i niby co z tego?
   miał Hitler dzieci? - miał i niby co z tego?
   czy według ciebie, tym gorzej dla dzieci bo posiadanie dzieci to działalność zbrodnicza?
   użyj czasem rozumu adamie

   Usuń
  9. Jest. O to przyznanie mi chodziło. Pokażmi swoich przyjaciól, a powiem ci, kim jesteś.

   adam

   Usuń
  10. Nie wiem, czy to było zamierzone ale właśnie PIS pokazuje swoich przyjaciół, konkretnie jednego. Powiem więc kim są pisowcy na podstawie tego pana. Zastanawiające - stał wtedy tam gdzie pisowcy stali, czy też po przeciwnej? W każdym razie według twojej teorii stali po tej samej stronie.

   Użyj czasem rozumu adamie i logiki, pisałem już.
   Ukradł rower, czy ukradli mu rower to nie to samo, niestety NIEKTÓRZY zwolennicy PIS-u ulegają lekkiemu zidioceniu i nie potrafią rozróżnić.
   Pokazał ci Michnik, że by chciał KOD mieć za przyjaciół , Logicznie rzecz ujmując, w myśl porzekadła, możesz powiedzieć kim jest Michnik? wiemy kim jest Michnik. O co ci niby chodziło? jakoś KOD nie przyznał się do Michnika.

   Usuń
 9. Malinko !
  Wywalaj toto z "dyskusji"
  Toto bezrefleksyjne nie umiejące samodzielnie myśleć,zagnieździ Ci się na stałe a co gorsza,będzie żądało pierwszeństwa ze względu na "cykliczność wypowiedzi"

  OdpowiedzUsuń
 10. Wieśku
  To stary PZPR-owski człek Adam.Pasuje do Pisowskiej kliki.Ale jeszcze trochę i tak mu zasłodzą życie,pewnie już mu dobrze.A może nie dobrze i ma obłęd.Czort jego wie .Jednym słowem to stracony człowiek,chce coś jeszcze powiedzieć ,ale jedynie tu, na blogach może sobie skrobnąć.Czy to nie śmieszne jest ,że tylko on się nie zgadza z nikim ,on ma rację , jego PRAWDA jest tylko jedna,święta i prawdziwa.W jego wieku w jego główce ,przechodzą tak drastyczne zmiany w myśleniu,że chłopina nie odróżnia już co pisze.Ot podnieca się Pisem,ale jak mu skasują emeryturę do 1000zł ,to pewnie z okna rzuci granatem na sejmowe komnaty.Gdyby nie zdolna żona ,to cienko by prządł.
  Wieśku masz rację ,"toto" nie ma prawa tu bywać.!!!!
  MALINKO ZAKOŃCZ POLEMIKĘ WARSZAWSKIEGO PISORA!
  *wierny bloger Twój♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale "tooto" Wiesku wywalić się nie da. Czytam ten blog pani maliny od jakiegoś czasu i widzę że nie da się. "Toto" uparte jest jak dzik w mieście i stale powraca . Y nas, w Szczecinie dziki grasują i nie da sie ich wyplenić . Może minister Szyszko pomoże swoją ustawa o łowiectwie i "toto" przy okazji padnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziki grasują powiadasz Bo ich suweren dokarmia.Daje "pincet plus" na drugiego warchlaka to i porzucają lasy i pola.
   Toto grasuje bo jest dokarmiane,dyskusjami.
   Ono zeżre bułkę i powiada "ale ta marchewka"była nieświeża Choć jako żywo, nikt mu marchewki nie ofiarowywał,
   Nie będziesz karmić nie przylezie A "Gospodyni" ze swej "ambony" winna walnąć "kaczym śrutem" nie zważając na swoja delikatność czy etykę,
   Niech z kwikiem umyka bo "strzelanie z karbidu" już nie pomaga

   Usuń
 12. W opracowaniach dotyczących prokuratur w okresie stanu wojennego znajduje się informacja ,że w skali kraju zostało o d s u n i e t y c h od pracy w prokuraturze łącznie 28 prokuratorów. 13 odmówiło postępowań wg przepisów dekretu o stanie wojennym i 15 (wszyscy z woj.opolskiego ) za złożenie legitymacji partyjnych !!! Można więc ustalić nazwiska tych co odmówili prowadzenia postępowań w/g prawa stanu wojennego. Trudno uwierzyć więc w to , że ojcowska miłość szefa do pana Piotrowicza skierowała go do prokuratury rejonowej za odmowę prowadzenia spraw p o l i t y c z n y c h. (czyli wg dekretów stanu wojennego!!!!)
  MÓGŁ ODMÓWIĆ - SIĘ NIE OPŁACAŁO
  stanowisko to przywileje , jakie, wie każdy kto żył w tych czasach, ja wiem dobrze, mój dziadziu ODMÓWIŁ PRACY W SĄDZIE, klepali taką biedę, że aż piszczało, a mogli mieć przywileje jak Piotrowicz więc niech świętego z siebie nie robi, chciał pracował, czerpał korzyści i nawet nagrod,y teraz twarzą pisu i pisowców został, tacy to bohaterowie, że do konfitur i owszem a jak poświęcić coś to lepiej niech inni, potem na tych innych można błotem i od agentów wyzwać.
  --------------------------
  Jak zobaczyłam rechoczącego Piotrowicza, pogardliwie wypowiadającego się o Wałęsie to pomyślałam - ty gadzie, miałeś co trzeba, rodzinę zabezpieczoną i jak pączek w maśle a plujesz na tego co rodzinę poświęcał, żonę dzieci ...
  -----------------
  taki zakłamany świat, takie wartości bez wartości funduje dzisiaj pis, i prezes ma czelność mówić, że wolność im zawdzięczamy ????
  ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Adamie, wystarczy !!!
  nie mam czasu przesiadywać na blogu ani moderować, mam pracę i obowiązki w domu, idą Święta. Proszę grzecznie, niech pan idzie swoją drogą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam Malino, najpierw skomentowałem słowa adama, a dopiero teraz przeczytałam Twój komentarz. Komentarz swój zostawiam, kończę dyskusję z tym panem.

   Usuń
 14. Bedzie lepiej Prezes "naczelnik" juz oznajmił.
  "Z naszej strony będą na pewno próby doprowadzenia do uporządkowania działań opozycji - mówi szef PiS."
  Czyli "Demokracja wg PIS"
  Przecież i "stan wojenny" tez był sposobem na "uporządkowanie działań opozycji" I to dość skutecznym
  No to jak ze spokojem czekamy na "uporządkowanie działań opozycji?
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-stan-wojenny-to-byla-calkowita-kompromitacja-owczesnej-wladzy/dshh53j
  Czy ?

  OdpowiedzUsuń
 15. *
  DZISIAJ ROCZNICA STANU WOJENNEGO
  MAMY TU, NA BLOGU OSOBĘ WTEDY INTERNOWANĄ.
  TO TOMASZ

  CIESZĘ SIĘ TOMKU, ŻE JESTEŚ TUTAJ GOŚCIEM, ZNAMY SIĘ OSD WIELU LAT, OD CZASU SPOTKANIA NA BLOGU LECHA WAŁĘSY. W stanie wojennym staliśmy po jednej stronie i teraz też ... i nie była to strona, po której stał i teraz stoi Piotrowicz. Jestem dumna, że ten blog odwiedzasz, że możemy spotykać się z prawdziwym opozycjonistą, nie malowanym, ani wymyślanym, ani kreowanym na potrzeby naczelnika ... Najprawdziwszym
  ...

  OdpowiedzUsuń
 16. SZACUN Tomaszu

  OdpowiedzUsuń
 17. Sami powiedzcie !!
  Jeśli
  w rocznicę stanu wojennego, Kaczyński zapowiedział w publicznym czyli reżimowym radiu, że zamierza „ucywilizować” opozycję.
  To nie należałoby już zgodnie ze starymi "zaleceniami" dawnej Solidarności.Miec !!
  W przedpokoju, w łatwo dostępnym miejscu, mieć zawsze przygotowany nieduży plecak, tzw podstawowy zestaw ratunkowy opozycjonisty. Papierosy, najprzydatniejsze leki, ciepłe gacie… te sprawy mniej więcej. Bądźcie gotowi, bo nigdy nie wiadomo za co was wsadzą i kiedy po was przyjdą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według panprezesa zgoda nie zależy od Prawa i Sprawiedliwości. "Sądzę, że przyjdzie taki moment w którym ci, którzy prowadzą wszystkie te operacje przeciwko nam zrozumieją, że to jest po prostu bezskuteczne" powiedział. "Wtedy może dojdzie nie tyle do porozumienia, tylko do ucywilizowania tego sporu". Tyle że najpierw druga strona musi zaakceptować, że "nasza może rządzić".
   taaaa - rządzić może w ramach prawa i Konstytucji. Do tego, co naczelnik dąży, czyli zmiany ustroju potrzeba 2/3 a tego panie naczelniku NIE MACIE - WIĘC NIE MOŻECIE

   Usuń
  2. Rezygnują kolejni dowódcy WP, w tym szef Sztabu Generalnego.

   Usuń
  3. W I kwartale inwestycje spadły o 2,2 %, w II o 5,0%, a w III aż o 7,7%.

   Usuń
 18. Dzięki Haneczko i Stanisławie. Tak, spotkaliśmy sie z Hania na blogu Lecha Wałęsy i razem broniliśmy Jego czci przed ówczesnymi hejterami. Było nas trochę więcej osób, z którymi stanowiliśmy grupę przyjaciół, ale my dwoje zostaliśmy wierni, pozostałe osoby wycofały się lub zmieniły orientacje, m.in. kierując się koniunkturą (dziś dla niektórych, ze względu na korzyści płynące dla
  rodziny, nie wypada być po stronie Lecha Wałęsy, czy tej demokracji, o którą walczyliśmy).m Pozdrawiam, Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomku ja też z Wami jestem, tylko nie zawsze się wypowiadam, bo czasami mnie to wszystko przerasta. Jest i śmieszno i straszno. Jak najbardziej popieram Wasze opinie i przyłączam się do nich.
   Pozdrawiam :))

   Usuń
 19. Jarosław K. do posłanki "Idź do diabła".
  Jak uczy "Pismo Święte" z obfitości serca mówią usta" ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście to posłanka PO Agnieszka Pomaska

   Usuń
 20. Zle było i jest, dla ciemiężycieli gdy "suweren" zaczyna śpiewać, Konrad Materna
  CZARNY WALC
  To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie
  - walc, czarny walc.
  Idziemy, śpiewamy, nim cię pokonamy,
  walc, czarny walc.
  REF: Strach, strach rany boskie!
  Dokąd prowadzisz ten kraj!
  Stop, stop, rany boskie!
  Oddaj, co zabrałeś!
  REF:2x
  Kradnie, oszukuje, obraża i szczuje,
  a żyje wśród nas.
  Opluwa i dzieli, by każdej niedzieli
  modlić się dla łask.
  REF:2x
  Wyszydza, linczuje, zawłaszcza i psuje,
  a żyje wśród nas.
  Nagradza złodziei, nieuków i chwieji,
  kpiąc tym sobie z mas.
  REF:2x
  Skrył się za draniami, kpami, cynikami,
  wódz sobie sam.
  Stukają darami, pukają czołami,
  on – car, król i pan.
  REF:2x
  To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie
  - walc, czarny walc.
  Idziemy, śpiewamy, się nie zatrzymamy,
  walc, czarny walc.
  REF:4x

  OdpowiedzUsuń
 21. PANIE Wiesławie,za te słowa Pana szanuję i bardzo jestem ZA....Czekam z niecierpliwością dnia ,kiedy ludzie którzy walczą o swoje ,powiedzą ZWYCIĘŻYLIŚMY..BO ZWYCIĘŻĄ♥♥♥Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 22. "Małe dzidzi juz widzi" "toto"jak zwykle nie
  Noc w Sejmie dowiodła, że PiS jest groźne, a w swoich działaniach już tak obłąkane, że trzeba zawsze poważnie rozważać najgorsze scenariusze.
  W każdym pomyśle PiS trzeba szukać drugiego i trzeciego dna, bo za każdym razem, kiedy mówią o tym, że coś trzeba uporządkować, coś zreformować, coś naprawić – wychodzi na to, że chcą zagarnąć więcej władzy dla prezesa.
  Jesli jeszcze ktoś nie widzi iz:
  PiS nie występuje wcale w imieniu pokrzywdzonych przez transformację ustrojową obywateli – PiS wykorzystało frustrację części obywateli do oszukania ich w demokratycznych wyborach, by dorwać się do władzy i trzymać ją tak długo, jak się tylko da.
  To głupszym jest bardziej "niż ustawa przewiduje"lub jest "czynownikiem PIS" i ma i czerpie osobiste korzyści.
  Innej opcji nie widzę.
  "

  OdpowiedzUsuń
 23. nasza pani premier orędzie wygłosiła, w którym to zjechała opozycję i pochwaliła się osiągnięciami własnej partii

  no to proszę


  500+
  -------------

  To jest czyste rozdawnictwo na kredyt. Pierwotnym zamierzeniem tego programu nie była pomoc socjalna dla najuboższych ale wzrost dzietności społeczeństwa dlatego środki trafiają do wszystkich bez względu na dochody. Czy nasze państwo stać na to aby bogaci biznesmeni, prezesi zarządów, celebryci, politycy czy finansowa elita dostawała pieniądze za frico w sytuacji gdy na przykład kobieta wychowująca jedno dziecko musi obejść się smakiem i dalej klepać biedę. Czy to nie jest chore i niesprawiedliwe?

  niskie bezrobocie
  ------------------
  Od kilku lat Polska notuje spadek poziomu bezrobocia. PIS już zastał taką tendencję i niski poziom bezrobocia i to żadna ich zasługa.
  Wręcz przeciwnie to za rządów PIS spadają inwestycje i słabnie wzrost gospodarczy co w przyszłości będzie skutkować wzrostem bezrobocia.

  A O CZYM ZAPOMNIAŁA ?

  Pani Szydlo nie wspomniała
  o takich "sukcesach" jak demontaż praworządności poprzez paraliż TK i skrajne upolitycznienie prokuratury .
  Kolejny 'sukces" to uczynienie struktur fasadowych z państwowych instytucji. Krajem rządzi pierwszy sekretarz partii, nie pełniący żadnej funkcji państwowej, rządzący z tylenego fotela bez żadnej odpowiedzialności za pomocą zorganizowanej sieci marionetek, karierowiczy i potakiwaczy.

  Pani Szydło zapomniała wspomnieć
  o niewątpliwym kolejnym 'sukcesie" który można skwitować jednym słowem "misiewicze". Tu chyba komentarz zbyteczny, każdy wie o co chodzi i jaki wpływ na funkcjonowanie spółek skarbu państwa ma kolesiostwo i nepotyzm.

  Pani Szydło zapomniała też
  o sukcesie swojego ministra obrony,
  który po pierwsze miał nie być szefem MON a po drugie dokonał demontażu polskiej armii. Oddziały Macierewicza będą kosztowały budżet MON ok 4 mld złotych. O śmigłowcach, nowoczesnym systemie obrony przeciwrakietowej możemy zapomnieć.

  Dalej mamy sukcesy w służbie zdrowia, wydłużenie kolejek i darmowe leki, które pomagają zaoszczędzić seniorom ok 3 zł miesięcznie. To 3 zł . Ogromna, obiecana pomoc seniorom w wskutek zmiejszenia kwoty wolnej od podatku. POMOGŁO DOKŁADNIE nikomu z nich, Nie ma emerytur poniżej 600 zł brutto.

  Na koniec największy sukces tego rządu - polityka zagraniczna.
  Mamy już tylko dwóch sojuszników, trzymającego nas w garści Orbana, bo to od niego zależy czy zawetuje unijne sankcje oraz "ciepłego człowieka" z Białorusi. Oboma panami zawiaduje Putin. Tak więc z perspektywy kremla Polska istotnie odnosi "sukcesy" tylko, że to są sukcesy Putina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotr Duda zaczął grozić wichrzycielom spod Sejmu, głosząc, związkowcy nakryją ich czapkami . No to teraz "Solidarność" staje się pałą PiS-u, tak jak kiedyś ORMO

   Usuń
  2. dodam tylko JAWNĄ pałą PiS-u ...

   Usuń
  3. Związki zawodowe, które stają w obronie rządu
   to ewenement na skalę światową.
   ---------------------------------
   I kim, Duda chce protestować? Górnikami, co mają na pieńku z Szydło? A może z Kacperkiem we dwóch. Solidarność już od dawna jest przybudówką PiS-u. Niezły chichot historii, Solidarność stoi tam gdzie stało ZOMO. Za komuny w związku było 10 mln. ludzi, a teraz ile jest? 10 tys.? Kogo chce czapką nakrywać baron związkowy?
   -----------------
   NO CÓŻ, KIEDYŚ NA NAS WYCHODZIŁ NIE Z WŁASNEJ WOLI, HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO I ZNOWU ZOBACZYSZ TOMKU PANA DUDĘ PO TEJ PRZECIWNEJ STRONIE, TYM RAZEM DOBROWOLNIE I Z CHĘCIĄ
   ???

   Usuń
 24. POWOLI POWOLI PISOWCY PRZECIERAJĄ OCZY ...
  "Nie wyobrażam sobie swojej obecności w PiS, jeśli będzie podtrzymana linia eskalowania konfliktu i sprzeczna z naszymi zobowiązaniami wobec obywateli, złożonej w 2015 roku - powiedział europoseł pis Kazimierz Ujazdowski
  powiedział też :
  "Opowiadam się za tym, żeby ponownie przeprowadzić głosowanie ws. budżetu, w ubiegły weekend nie byłoby politycznej awantury i demonstracji pod Sejmem, gdyby nie błędy popełnione przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości.Odpowiedzialność spoczywa na koalicji rządzącej, a ściślej na Jarosławie Kaczyńskim i kierownictwie PiS. Obiecywaliśmy wyborcom dialog polityczny, empatię wobec odmiennych stanowisk, a metoda, którą obraliśmy po objęciu władzy jest zaprzeczeniem tego, do czego się zobowiązaliśmy"

  OdpowiedzUsuń
 25. POWOLI POWOLI PISOWCY PRZECIERAJĄ OCZY
  Oj jedna jaskółka wiosny nie czyni powiadają "staroświeccy"
  Oni "przecierają oczy najczęściej gdy ich "naczelnik" wywali z PIS na zbity pysk a i tak nie wszyscy bo zmienia się im optyka po obdarzeniu posadkami Vide Kurski czy Ziobro.
  Te typy w PIS wyciągane z niebytu obdarzane zaszczytami stanowiskami i pieniądzmi zrobią wszystko co "naczelnik"im każe zrobić i powiedzieć.A strach ze wszystko moga stracić jest wśród nich powszechny To widac jak boja sie samodzielnie wypowiadać ,ociekają od dziennikarzy a jak juz mówią to "jednym a wyuczonym tekstem" wszyscy.Bo ich słowa sa śledzone analizowane a oni rozliczani
  I tu mamy wyjaśnienie dlaczego wymogli na Kuchcińskim usuniecie z Sejmu dziennikarzy.
  By mogli przeczytać,przygotować się i wyrecytować to co im biuro pis i jego macherzy przygotowali.
  Kiedyś Karczewski w radiu ZET czytał z tabletu podczas "wywiadu"z Piaseckim,bo jeszcze nie "naumiał" się "oficjalnej lini prezesa"
  Pół Polski rechotało z tego, rechotało gdy Pawłowicz zrobiła z sejmowej ławy bufet,czy z oburzeniem oglądnęło jak to sie głosuje "na dwie ręce"
  Ta partia, ci ludzie, maja tak nieczyste sumienia i ręce, iż wzorem przestępców robią wszystko by im nie patrzeć na ręce.

  OdpowiedzUsuń
 26. w prezencie pod choinkę rozpoczęło się, miłe pisowskiemu sercu, opluwanie posła, tym razem własnego ...
  ciekawe jak długo Ujazdowski wytrzyma ?

  OdpowiedzUsuń
 27. KC PIS "konferencje" zrobiło Ciekawe jaką, bo bez możliwości zadawania pytań
  Streszczenie jej to
  Za pleców Policji Bor i żelaznego płotu wyciągamy rękę do suwerena.
  O niewdzięczni daliśmy wam po pincet co prawda nie wszystkim i od drugiego,obniżyliśmy kwotę wolna od podatków/co prawda nie od osmiu/ darmowo dajemy aspiryne i tabletki od bolu głowy tym po 75 a wy nas nie kochacie i płoty ustawiacie,ograniczając nam wolność. Kochajcie PIS do cholery.
  Myślałem ze juz nigdy nie usłyszę "kalki z konferencji" tow z KC gdy im "solidarność" ogień pod d*** zaczęła rozpalać.
  Kuchciński dukający "z kartki" rozczulający.Pomyśleć, iż gdyby co jest to II- ga osoba w państwie.
  Czym sobie Polsko na nich "zasłużyłaś ?"

  OdpowiedzUsuń
 28. Wieślu ! jak możesz !!!! oj, bo w dyby zostaniesz ...
  marszałaek to trzecia osoba, prezydent druga a pierwsza ????
  tej pierwszej to ja powiem:

  powinien być szef opozycji panie POŚLE Kaczyński ???? a przypadkiem nie powinien być premier , czy prezydent ???? zmieniliśmy już ustrój i przemawia do nas car ? król? udzielny władca ? czy może zwykły poseł w randze prezesa partii ? !!!!!... fakt- posełó ma szwadrony zapatrzone w guru i armię ma i związki jak dawniej rządowe
  ---------------------
  he, he, he
  w świątecznym czasie poseł "wyciąga rękę" i GROZI ...
  dowcipny pan poseł , zresztą pokazał jak to się z ludzi śmieje, on w limuzynie , oni na ulicy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca swoich dni nie zrozumiem tej bandy idiotów.
   Dawniej można było robić "czary mary" i wpychać "suwerenowi' dziecko w brzuch.Bo zanim wyszło na jaw, gdy jeden z drugim dygnitarzy "wybrał wolność" i zaczął się spowiadać w Wolnej Europie miesiące, jak nie lata mijały,Kto chciał to wiedział reszta "suwerena" dowiadywała się latami
   Dzis gdy wszystko widno, na bieżąco tu i teraz, jak na dłoni.Gdy w czasie rzeczywistym zobaczysz Suskiego na podłodze w Sejmie a Kaczyńskiego sp..z Wawelu.Gdy każdy dokument odnajdziesz w internecie w jego prawdziwym kształcie a i z poprawkami.
   Gdy nie jesteś skazanym na jedynie słuszne radio czy telewizję a chcesz wiedzieć bo masz wątpliwości bo widzisz i słyszysz fałsz w słowach i czynach,iść w zaparte to totalna głupota czy ss**yństwo.
   Stawiają im do oczu słowa z obrazem,przypominają im "czyny i rozmowy" a oni dalej swoje "to nie moja ręka"
   Jest jeszcze jedna opcja, jeden powód, uznać suwerena za idiotów.
   Pomyśleć Tylko idioci mogli nam oddać władzę.wiec "rozmawiać" z nimi trzeba jak z idiotami.
   Gdyby nie ten internet,dający takie możliwości./Nie na darmo kiedyś uznany przez sutannowych za "narzędzie szatana"bo ich demaskował i demaskuje/
   wiedzielibyśmy mniej.Nie moglibyśmy się skrzykiwać i szybko reagując zbierać.
   Dzis gdyby co i "w dyby",to będę wiedział.Wpierw nie będzie internetu, a potem "teleranka"
   Dzis na ulicach Warszawy Policja i Zandarmeria Wojskowa jeszcze troche a wejdą "Sztafety Ochronne "Macierewicza choć i Dudy czynownicy pchają sie do "nakrycia czapkami"/jeśli dostana oczywiście delegacje ze swoich państwowych zakładów pracy.
   Akurat demontują barierki przed Sejmem Co znowu knują?

   Usuń
 29. Pani Haniu, jak czytam Pani ostatnie wpisy, to widzę, że schodzi Pani do poziomu intelektualnego wieśka. I wstyd i szkoda!

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adamie bo tu jak w Media Mark "Nie dla idiotów" wiec nie wchodź Nie pojmiesz nie zrozumiesz a i może bliscy ci nie wytłumaczą,jeśli sa tego samego "chowu"
   Wiec dla zdrowia psychicznego,uniknięcia bólu głowy odpuść sobie "uczestnictwo w walce"
   Co ci w Nowym Roku, życzę !!

   Usuń