poniedziałek, 21 listopada 2016

W IMIĘ PREZESA

czy może w imię PARTII ? bo na pewno nie w imię Boga, Honoru, czy Ojczyzny, odbywa się teraz polowanie na czarownice i partyjna zemsta.

Zaczęło się obrzydliwe grzebanie w życiu prywatnym, szukanie za wszelką cenę haków, zgodnie z niegdysiejszym "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie" ... no i się znachodzi w końcu bez winy jest tylko jeden wódz i naczelnik, z minimalnymi winami wyznawcy naczelnika a reszta, na resztę jest już "odzyskana " prokuratura. Zaczęli od Lublina, teraz kolej na Łódź przyszła i na Panią Prezydent.

Człowiek w prywatnym życiu może mieć różne sytuacje, to wiemy wszyscy, a skoro wiemy, to wiemy też, że jak się mocno pogrzebie, prześwietli, to się czegoś dogrzebie ... może podpłacił ktoś w szpitalu ? może nie spłacił jakiegoś kredytu ? może coś sobie na boku pożyczył, bez informowania fiskusa ? nie ??? to dalej, ooo jest - wzięła kredyt i oświadczyła, że ma zabezpieczenie  - jest !!!! mamy ją - dokopać, zgnoić, opluć i osądzić - będzie dobrze dobrej zmianie.

Macie ją ???  A my nie damy !!!Nie damy !!! nie pozwolimy !!! my murem. Sporo nas, na Fb, na ulicy ...
Dobra zmiana to kryształy i ideały, czy aby na pewno ? w końcu ideał prezes pożyczał na leczenie Mamy, czy CBA grzebało w pożyczce, czy dociekało w sprawie podatku? Tu cisza, ok ! tu rozumiemy. Zresztą ja pierwsza rozumiem, dla swojej Mamy też bym pożyczyła nie zastanawiając się nad jakimiś umowami, nawet od diabła i też bym zaryzykowała. Tu się akurat tak znowu nie dziwię, że dobra zmiana nie drąży. No tak, tu nie drąży, tu taka ludzka jest ... ale na dziecko czarownicy - skąd ! tu już widzi - pod sąd z czarownicą !!!!
Bo proszę, jaka to świnia z czarownicy, zaryzykowała poświadczeniem nieprawdy, żeby dostać kredyt dla ratowania dziecka, kredyt spłaciła, jak i prezes oddał, a jakże, ale to nie jest ważne ... ważne błoto, co się przylepi i pręgierz, wszak opozycyjne czarownice pod pręgierz to honor, dla ojczyzny stos warto podpalić ... o Bogu, w tym kontekście, to lepiej nie wspominać, imię Boga w dintojrę miesza wyłącznie szatan, żeby ludziom w głowach namieszać.

Dura lex, sed lex, oczywiście tylko dla przeciwników.
Ma być paragraf - jest paragraf, błoto się przykleiło, usłużni dziennikarze dotąd elektoratowi obrzydzać czarownicę będą, aż stanowisko przypadnie dobrej zmianie, wtedy już będzie jak trzeba. W końcu o polowanie na władzę tu chodzi, a trofeum kolejny odzyskany stołek. Kto nie z nami, ten przeciwko nam, a ręka na nas podniesiona ... To już było, ale znowu wraca, przecież jakoś samorządy trzeba odzyskać.

Pamiętam święte oburzenie pisu na zegarek Nowaka, od czci i wiary odsądzili ministra, zachłystywali się strasznym czynem i nieuczciwością, jakim było nie zgłoszenie w zeznaniu zegarka o wartości ponad 10 000. Pis wtedy szalał .... pisowska prokurator taką mowę wygłosiła, że elektorat zrozumiał iż to oszust i bandyta.
Teraz pisowi odwróciła się perspektywa i diametralnie zmienił punkt widzenia. minister szyszko nie tylko nie zgłosił kolekcji, wartej mniej więcej tyle co słynny zegarek Nowaka, minister nie zgłosił też "stodoły" wartej bagatela , około pół miliona ... zapomniał biedaczek, czy jak ? Ale minister to kryształ, wzór uczciwości i żadna tam prokuratura, chociaż bada, nie odważy się zareagować wprost proporcjonalnie do reakcji na zegarek Nowaka. Prokuratura już uleczona, dobra zmiana tam nastała, oporni na banicję skazani, kto będzie ryzykował zadarciem z władzą ? Minister ostoi się jak nic, zresztą kryształowa dobra zmiana niczego złego w tym przypadku nie widzi, więc paragrafu szukać nie zamierza, a gdyby się nawet taki znalazł, to tyle dywanów ... dadzą radę !

W końcu Misiewicz ma się dobrze,
następni Pisiewicze w natarciu ...
a kto im zabroni ?

W końcu prawo "odzyskane" to i
sprawiedliwość musi być po ich stronie


*


                                                Malina_  M *                                              


strona liiil  
63 komentarze:

 1. Widzisz bo to są rządy idiotów dla idiotów.
  I tylko idiota nie pomyśli.
  Dostała kredyt z banku ?/i do tego "prywatnego"/ Dostała !!
  Czyli dla banku była wiarygodna i wypłacalna.Co bankowi przedstawiła ,jako zabezpieczenie ? Sprawa banku i jego tajemnicy !!Bankowej, podobno.
  Spłaciła kredyt?Spłaciła. I wszyscy zadowoleni ?Zadowoleni
  To czego i do czego "czynownicy PIS' się przyp*** Nie ich sprawa i nie "ich brożka" nie ich /na razie/bank.
  Jesli tego rozumowania żelazny elektorat PIS nie przyjmie nie zrozumie to znaczy nic nie rozumie.Lub uznaje cyniczne"cel oświeca środki"
  Dla mnie bardziej ciekawym będzie jak "prawi i sprawiedliwi" załatwia czy zatuszują przewalankę na funduszach Unii naszego "dwa w jednym"niezłomnego szeryfa Ziobro.który to te fundusze wykorzystywał w swojej kampanii wyborczej tzw SP.,Jak wytłumaczy te ogromne wpłaty na fundusz wyborczy partii swych rodzin i kolesi którym dano łyknąć z koryta Unii
  A wszystko to tak pięknie opisali i udokumentowali dziennikarze śledczy Newsweeka.
  I nic cisza Jak na razie "bohaterowie" groza redaktorom procesami
  Całe szczęście iz śledztwo w tej sprawie prowadzić będą urzędnicy Unii a nie "kolesie" pana Ziobry
  Nam pozostaje powiedzonko listonosza Edzia z Kiepskich Ale jaja ! Ale jaja !
  PS A "zegarek Nowaka" jak widzisz to przy tym "mały Pikus"Kolejny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja rozumiem prawo jest prawo i przestrzegać prawa należy, w końcu za nadpłacenie Państwu podatku w wysokośco 20 groszy zostałam wezwana na dywanik, pouczona przez wymiar tegoż i w łaskawości swojej wybaczono mi i nie wciągnięto w rejestr przestępców, prawo jest prawo, durne akurat dla mnie w tym punkcie ale przyjmuję z konsekwencjami.
   Tyle, że kobitka przekroczyła prawo bankowe, stracić mógł bank, nie Państwo. od banku pożyczyła i pewnie bank pożyczki udzielić chciał bo spłata była pewna, pewniejsza niż niejednego, co to majątkiem ręczył i potem bank z ręką w nocniku zostawał. Bank i przedsiębiorca to podmioty, które wbrew zapewnieniom panprezesa używają rozumu, kalkulują na chłodno, bo z tego żyją.
   Widziałam w Newsweeku zaraz poszukam, nawet mem gdzieś widziałam, jak znaję jeszcze tu wkleję

   Usuń
 2. Przepraszam Cie uprzejmie ale dla mnie to jak mieszanie się gdy Ja Tobie lub Ty mnie coś tam pożyczasz Co kogo obchodzi czy "myśmy sie zabezpieczyli" i czy jedna ze stron będzie stratna.Państwu i aparatowi restrykcji nic do tego.
  Co śmieszniej "zabezpieczeń" wymagają ci ,co z drugiej strony i "w pewnym sprawach" zabezpieczeń nie wymagają a co więcej za grzech je uznają.
  Jaja jak berety

  OdpowiedzUsuń
 3. no cóż Haniu Prawo dotyczy tych co nie przy Władzy ja kiedyś z źle rozliczyłem pita ( 80 groszy wyszło po poprawieniu) i mnie wezwali straszyli sądem i karą grzywny do 5000 lub odsiadki)a rok później miałem nadpłatę 4 zł i mi nie oddali /... ech ale takie to jest miłe spojrzenie władzy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale jak to z władzą ... skoro Wadza ma początek to ii koniec ...

   Usuń
 4. Najlepiej to ujął i "prawnie, wyjaśnił Ludwik Dorn
  http://wyborcza.pl/7,75968,21010721,dorn-centralne-biuro-ataku-politycznego-oglaszam-alarm.html#BoxGWImg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak, czytałam Dorna wypunktował doskonale

   Usuń
 5. Smutne to, a właściwie przerażające, do jakiej podłości z pobudek czysto politycznych mogą ociekać się wszelkiego rodzaju moraliści pisowscy. Próbkę dali za poprzednich swoich rządów, a teraz urządzają igrzyska, mając pełnię władzy. Ale czas rozliczenia nastąpi na pewno - za wszelkie nieprawości, za łamanie prawa, za "Misiewiczów" (teraz synalek ministra, ongiś z siekierą występujący przeciw sąsiadom, został dyrektorem w PZU), za Trybunał Konstytucyjny, za rujnowanie Polski....mógłbym tu wyliczać. Rzecz w tym, ze zanim naród zmądrzeje, to wielu jeszcze wycierpi niemało. Pozdrawiam, Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomku - nasatąpi ... tylko jeszcze poniszczą i morale zwtkłych ludzi i gospodarkę , dla utrzymania władzy będą kreowali społeczeństwo życzeniowe, takie któremu trzeba dać, nie wędkę, tylko rybę, 500+ ryb ... będą dawali nie bacząc na nic bo to da im władze, to się skończy krachem ale nie tak prędko, dopóki prezes rządzi będzie władzę kupował, a potem ? a co go obchodzi, co potem ?
   Prezes pewnie planuje rządzić dożywotnio, bo przecież oprócz tej władzy to on niczego nie ma ...

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. panie Adamie, pan tu nie komentuje

   Usuń
  2. oj, Malino, dzięki!
   Gdzie się obrócisz, to ten paskud się pojawia.

   Usuń
 7. Tu żeś wlazł smrodliwcze ? To nie tylko "GW" czy "Newsweek" ale wszystkie portale internetowe o tym huczą.
  Ziobro spytany na korytarzu Sejmu "skad jego rodzina miała 400 zł na jego kampanie wyborcza czmychał jak niepyszny
  Co chcesz zakrzyczeć.Prawde?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wiem ze to niegrzeczne,ja wiem ze to wychowanie,ja wiem ze to będzie uwierać, ale ja zaczynam rugać chama grubym słowem bo oni tylko takie słowo a nie argumentacje pojmują Wszystko inne uznają za słabość nas i "hulaj dusza piekła nie ma" dalej wciskać nam własny kit Z głupoty to z czy z cynizmu nie wiem.Tak jak te wdowy smoleńskie co to znów kasują setki tysiące złotych domagając sie ekshumacji a same widząc i wiedząc co "rozpoznali" i co przy nich pakowano do trumien.
  Doskonale wiedza iz Rosjanie/lekarze/mieli tylko 2 dni na kompletacje zwłok a nie na sekcje,bo same domagały się natychmiastowego" powrotu"
  Dzis krzyczą nie umyli nie prowadzili badan DNA i to najgłośniej krzyczy znająca procedury adwokat Wasermanówna.
  Bo jak nazwać dzisiejsze wyznania prokuratora o zaniedbaniach w "sekcjach" jeśli to on właśnie tych "zaniedbań"był sprawca?
  Najgorzej ze dopiero teraz uznałem stare dziadowe powiedzenie
  "Chama to duś a jak sie zesr*** to go puść"
  bo wtedy ja, demokrata,humanista,pięknoduch uznawałem iz "chamów"nie ma Teraz sa pany.
  A tu tylko z nazwy bo"panowie pozostali w Londynie"
  I dlatego niekiedy "pojadę po bandzie"inaczej już nie można.Dalej już mur albo "Majdan"


  OdpowiedzUsuń
 9. Wiesławie, gdzie mam twoje zdanie na mój temat napisałem ci w "Refleksjach..."
  Pani Haniu, jak Pani widzi, komentuję, bo to moje prawo. a Pani kasuje, bo to Pani prawo. Ale najważniejsze, że Pani czyta. A mnie chdzi głównie o to właśnie.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak widzę, pani Haniu, nie przeszkadza Pani słownictwo, jakim Wiesław mnie traktuje na Paninym blogu.

  "Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś."

  Gratuluję!

  adam

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli Łodzianie oceniają, że ta pani jest dobrym prezydentem ich miasta to niech tak będzie. W moim mieście prezydentem jest Wojciech Lubawski nie należący ani do PO ani do PIS-u. Jest nim od 2002 roku i szkoda, że to jest Jego ostatnia kadencja, jest znakomity w tym co robi.
  Pozdrawiam Aniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. W imię prezesa !
  https://youtu.be/GBCU1p03agw

  OdpowiedzUsuń
 13. Pinior w areszcie. Piotrowicz w Sejmie śmieje się z opozycji. Oto państwo PiS!

  OdpowiedzUsuń
 14. Piniora, pani Haniu, wypuścili. A z opozycji ja też się śmieję, zwłaszcza z sytuacji, że opozycja tak się wytęża, aby obalić rząd PiS'u, a nie ma nic do zaproponowania zamiast. Gdzie lider? Gdzie kadry? Gdzie program?

  adam

  OdpowiedzUsuń

 15. Bardzo dobry tekst z twittera @zlypanmusztarda

  35 lat temu, 13 grudnia było podobnie.
  Pinior siedział, Piotrowicz oskarżał, a Kaczyński spał....

  OdpowiedzUsuń
 16. Sędzia TK poszła na L4. Teraz mówi, że nie chciała legitymizować obrad. !!!!!
  I JAK TU WYCHOWYWAĆ DZIECI ??? jak tłumaczyć co to uczciwość ... jakieś L4, jakieś zwolnienie? jakaś choroba? jakiś uczciwy lekarz ? jakaś prawda ? psu na budę ... kto niby ma uczciwość osądzić ? sędzia z lewym L4 ????

  OdpowiedzUsuń
 17. Zakłamanie, fałsz i nienawiść - trzy nowe cnoty główne!

  Już wiadomo o co pani Zalewska walczy. W podstawie programowej historii zabrakło nazwiska Lecha Wałęsy. Kaczyńscy byli bogami i twórcami Solidarności , poza nimi nikt i nic. Dzieci mają uwierzyć w te pisowskie bzdety ... hmmm - pokojowego Nobla w 1983 pewnie nie dostał nikt.

  Ideolodzy PRL też wymazywali polskich bohaterów z historii. I bohaterowie wrócili w pełnej chwale. O Katyniu dzieci w domu się dowiadywały, teraz dowiadywać się będą o Wałęsie , spokojnie, zakłamać się wszystkiego nie da ...

  OdpowiedzUsuń
 18. Haniu, kłamstwo ma krótkie nogi. To, że prezes oszukał Polaków , będzie kiedyś stosownie ocenione przez historyków i - mam nadzieję- za trzy lata, albo i krócej dożyję tego.
  Pani sędzina TK (i właściwie cała ta "święta trójca") stanowi zaprzeczenie apolityczności sędziów. Pisowcy zarzucają prezesowi Trybunału Konstytucyjnego, że jest politykiem i w ten sposób łamie zasadę apolityczności. A przecież to, co robi ta trójka sędziów, to właśnie realizacja politycznych zadań wyznaczonych przez prezesa, które usiłują zatuszować domniemaną chorobą. Kłamstwo w tej sprawie bardzo łatwo udowodnić. Przewija się tu w komentarzach wątek tzw "ojcostwa". Wielbiciele usiłują prezesa ubrać w garnitur ojca "Solidarności". Ten garnitur jest dla niego za duży. Fakt, jest prezes ojcem nie tylko partii, ale też całej poronionej od początku koncepcji politycznej, no i ideowym ojcem swoich wyznawców. Problem tylko polega na tym, że jest przy okazji (skoro już posługujemy się tą prokreacyjną terminologią) wytwórcą wadliwego nasienia i stąd przez lata nic mu nie wychodziło, a to, co się zrodziło, ma postać karykaturalną. I zarówno tu chodzi o koncepcję polityczną, jak i o styl sprawowania władzy, zwolenników (zapłodnieni tą właśnie koncepcją) i wprowadzane ustawy (ustawa o Trybunale to siódmy z kolei bubel prawny). Niestety, chce zostać ojcem Narodu. Naród już mówi "NIE!" takiemu ojcu. Pozdrawiam, Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Tomaszu, Naród powiedział "TAK!" w wyborach i powie "TAK!" w następnych. Może Pan spać spokojnie!

  adam

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Adamie - od wczoraj tu siedem komentarzy, toż to nalot dywanowy. Znudził się pan gdzie indziej, czy też pana stamtąd wywalają ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzięki komu i czemu ma poparcie, to wszyscy wiemy. Wołodia, Józio, Adolfek też mieli ogromne poparcie, a teraz Władzio, Kimek, no i właśnie nasz Jaruś - również mają poparcie ( doborowe towarzystwo). Niech no tylko "światło" zgaśnie , to zobaczymy. Gratulowałbym, panie Adamie, pewności siebie,gdyby dotyczyła ona czegoś dobrego ale wypada mi jedynie ubolewać i współczuć, bo owa beztroska pewność to właśnie objaw rozkwitu choroby spowodowanej złym nasieniem prezesa.
  Jeśli chodzi o byt uwieńczony ośmiorniczkami, to uważam za stokroć lepszy, bowiem ośmiorniczki zaszkodziły jedynie konsumentowi, zaś tu koszty złego zapłodnienia poniesie cały Naród

  OdpowiedzUsuń
 22. Ej tam, ej tam! Powtarza pan z pisowskiej kali banialuki.To jeszcze jeden dowód na funkcjonowanie "źle poczętego".

  OdpowiedzUsuń
 23. Pociąg spóźnił się do Buska – wina Tuska.
  Podupada kurort Ustka – wina Tuska.
  Groch się jakoś marnie łuska – wina Tuska.
  W Totku Ci nie wyszła szóstka – wina Tuska.
  Zaszkodziła Ci kapustka – wina Tuska.
  Cioci Zosi siadła trzustka – wina Tuska.
  W szczerym polu uschła brzózka – wina Tuska.
  W gardle Ci uwięzła kluska – wina Tuska.
  Dyszel złamał sie u wózka – wina Tuska.
  Waza stłukła się etruska – wina Tuska.
  Zimny deszczyk w oczy pluska – wina Tuska.
  Gorzkie łzy ociera chustka – wina Tuska.
  Połamała nóżki kózka – wina Tuska.
  Księdzu z głowy spadła piuska – wina Tuska.
  Polska to kolonia ruska – wina Tuska.
  Na stadionach rąbanina – Tuska wina.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ejże, ejże, panie Tomaszu, trochę przyzwoitości by się przydało... Czy wskaże Pan, który z wymienionyuch przeze mnie faktów jest nieprawdziwy? Tanio bydowano drogi? A może stadion został wybudowany za psi grosz? Czy zwróćono wszystkim ich wkłady do Amber Gold? A może młodzi Polacy wrócili z angielskich zmywaków? Co do kolejek do lekarzy specjalistów, to sprawdzam to na własnym garbie. O szkoły nie pytam, bo Pan, jako człowiek z branży sam wie. To są wszystko banialuki? Nie czyta Pan gazet, telewizji nie ogląda, do internetu nie zagląda?

  adam

  OdpowiedzUsuń
 25. Jeszcze jesteś pluskwo ?Tyle razy Gospodyni cie wywalała drzwiami a ty ciągle oknem włazisz.

  OdpowiedzUsuń
 26. Pani Haniu, weźmie Pani udział w manifestacjach antyrządowych 13 grudnia, organizowanych przez KOD? Chyba powinna Pani wziąć udział, bo przecież kiedyś deklarowała Pani sympatię dla KOD'u i jego lidera. A, poza tym, pod tym listem otwartym podpisany też jest pan prezydent Wałęsa, którego czci Pani tak gorliwie broniła, podpisany też jest pan Schetyna, szef Pani ulubionej partii. Tylko, czty na pewno będzie się Pani dobrze czuła w towarzystwie pana płk. Mazguły? Myślę, że tak, bo to przecież ideologiczny brat Wiesława, który się tu gorliwie produkuje i ciszy Pani sympatią...

  Panie Tomaszu, czy zgadza się Pan z opinią płk. Mazguły, że stan wojenny to była kulturalna impreza? Było kulturalnie w tym internacie, nieprawdaż?

  adam

  OdpowiedzUsuń
 27. Tak to juz jest, mnie takie jak ty bydlaki zarzucali, iz jestem "dzieckiem oficera wrześniowego" i dlatego....nie zasługuje
  Jednemu odpowiedziałem "a jakiego mam być przecież q*** wa innych wtedy nie było.
  Dzis pogrobowcy tamtych powiadają i stawiają zarzut płk Mazguła "oficerem stanu wojennego"
  A jakiego miał byc? Kazdy jeśli tylko był oficerem czy żołnierzem i żył w tym czasie "był stanu wojennego"
  Dziwne iz przeszkadza ci jakiś tam oficer a za wzór i przykład bierzecie prokuratora stanu wojennego, niejakiego Piotrowicza.
  Dobrze się czujesz w jego towarzystwie ?
  A to przecież tacy jak Piotrowicz.Prokuratorzy stanu wojennego wydawali polecenie kogo aresztować,kogo internować.I jakoś ci z nimi dobrze i jakoś ci z nimi po drodze.
  Jakos zleceniodawców prześladowań nie zauważacie, a obniżacie emerytury wykonawcom
  Zaiste mądre to,prawe i sprawiedliwe.
  Frajerze robiony w konia.I nie dziwie się, iż zamiast kwoty wolnej od podatku dostałeś g** no.I tak się ucieszysz i tak będziesz zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 28. Gdy mojego Ojca aresztowano w 1945 tylko za to iz był oficerem AK i wysłano w głab Rosji /i cale szczęście bo przeżył/
  Gdy w kraju "rodacy" masowo aresztowali i osadzali w wiezieniach przez żołnierzy AK a potem ich trupy cichaczem chowali "na łączce"
  Gdy na murach pisano "AK zapluty karzeł reakcji"
  Gdy bohater obrony Westerplatte kpt Dąbrowski nie mógł dostać pracy a lotnik Schiele po powrocie z Anglii tłukł kamienie na drogę do Morskiego Oka, istniała taka rodzina i to w Warszawie której mimo przynależności do AK włos z głowy nie spadł mało tego przydzielili jej mieszkanie zapewnili prace na państwowych placówkach, mało tego pozwolili o zgrozo "na prace z młodzieżą"a potem w nagrodę dając paszporty i wysyłając na kontrakty zagraniczne
  To cie nie dziwi.Mało tego ty ich bierzesz w obronę Bo ich znasz a czepiasz sie życiorysu płk Mazguły bo ..był w wojsku
  Jak to nazwać.Cynizmem kretynizmem czy całkowitym zidioceniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK WŁAŚNIE PIS PISZE TERAZ HISTORIĘ, PRAWDZIWYCH BOHATERÓW OPLUWA I GNOI a wysadza swoich , kryształy co "świętością" aż po oczach kłują, pączki w maśle wtedy sobie pływały to teraz, za pisu, znowu wiedzą, gdzie śmietanka i konfitury , a co "se" będą żałować

   Usuń
 29. A moze dodasz moze wyjaśnisz "anonimowy adamie" niedopowiedzenia w biografii "nastojaszczego opozycjonisty"prokuratora Stanu Wojennego" niejakiego Piotrowicza

  W 1978 roku rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[1]. Od 1978 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1].
  Brak nam tutaj wyjaśnień kto go rekomendował na kandydata do PZPR /nazwiska osób treść wygłoszonych laudacji/
  Brak nam tez nazwisk tych co w uznaniu zasług awansowali opozycjonistę wyżej w hierarchii PZPR"
  "Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie[2].
  Tego nie musisz bo juz wiemy
  " W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[3][4]. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania[1]"
  To tez wiemy iz nasz współczesny Konrad Wallenrod
  Zasiadał w kierownictwie PZPR w prokuraturze, był kierownikiem szkolenia partyjnych kadr i za swoją działalność był odznaczany[4]. W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi[5].
  Brak nam nazwisk tych co występowali o odznaczenie państwowe
  I tych co go ciągle awansowali /Moze oni tez działali w opozycji?/.

  W 1990 roku został powołany na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie. W latach 1992–1995 kierował międzyrejonowym działem śledztw w Krośnie. W 1992 powołano go na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. Od 1994 do 2002 zasiadał w Sądzie Dyscyplinarnym dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej.
  To ze :
  Zdobył rozgłos medialny, ogłaszając w 2001 na konferencji prasowej o powodach umorzenia śledztwa w sprawie molestowania małoletnich przez proboszcza parafii w Tylawie. Ta decyzja została uchylona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a w 2004 duchowny został prawomocnie skazany
  Warto uzupełnić, bo jak widzisz ten "nastojaszczyj bohatyr" zasługuje na pomnik,co najmniej taki jak Kuklińskiego
  Albowiem narażanie sie jego "przy działaniu wbrew linii " i ciągle "sypanie piasku w tryby " winno zostać zauważone i nagrodzone
  Sam powiesz iz ta 30 tysięczna kwota wolna od podatku nie rekompensuje jego bohaterstwa.
  Trzeba wiec wystąpić z wnioskiem, a Prezydent, z cala pewnością w trybie ekspresowym przyzna i podpisze naj naj z orderów.
  Płk Mazguła zajmiemy sie w innym czasie

  OdpowiedzUsuń
 30. Pułkownik Adam Mazguła, któremu politycy PiS chcą odebrać prawo do noszenia munduru, został odznaczony w sierpniu 2016 r. medalem "Pro Patria" . Odznaczenie przyznane przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych mogą otrzymać osoby "szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej"
  Odznaczenie "Pro Patria" były wojskowy otrzymał już za rządów PiS 8 sierpnia 2016 r.
  A ty jakie masz odznaczenia "kombatancie"Bo Piotrowicz ma krzyz "za utrwalanie władzy ludowej".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już opozycjonista Pikul prostuje kłamstwa pisowskie,
   wstyd, wstyd, wstyd, panowie posłowie z pisu ... na kłamstwie budujecie, na kłamstwie się pośliźniecie

   Usuń
  2. ciekawe jak długo pisowcy będą szli w zaparte broniąc Piotrowicza ... niedawno poseł twierdził, że to czego Piotrowicz teraz dokonuje niweluje jego dawne czyny ????? hmm,to jakaś nowość w pisie.
   Pani Witek hymny pochwalne pieje , chociaż to mnie nie dziwi, skoro ta pani o zbrodni katyńskiej uczyła się z przedwojennych książek, to wiarygodnym rzecznikiem jest, co najmniej tak wiarygodnym jak rząd, który reprezentuje.

   Usuń
  3. Powiedz mi czy to nie dom wariatów nam zrobili
   "ciekawe jak długo pisowcy będą szli w zaparte broniąc Piotrowicza ... niedawno poseł twierdził, że to czego Piotrowicz teraz dokonuje niweluje jego dawne czyny"
   Natomiast praca juz "w wolnej Polsce" a nawet śmierć na służbie "byłych SB milicjantów pozytywnie zweryfikowanych niczego nie niweluje.Dojda do tego żołnierze strażacy itp Tako rzecze Błaszczak..
   Dom wariatów nam PIS funduje
   No jak nie jak tak?

   Usuń
  4. stają na uszach, rzęsach i wszystkim, co tam mają, żeby koniecznie wynaleźć coś co by Wałęsy WSZYSTKIE zasługi zniweczyło ... podręczniki milczą i "ichnie" szwadrony plują ze wszystkich sił jednocześnie hołubiąc Piotrowicza ...
   do czasu, jak naczelnik zobaczy, że traci, wtedy to Piotrowicza na bruk wywali i ogłosi własne zwycięstwo nad złem ... pewnie niedługo, bo w necie aż roi się od memów na temat tych dwóch bohaterów stanu wojennego ... wiadomy kontekst więc się Kaczyńskiemu na dłużej nie opłaci przypominanie jego chlubnej roli i chlubnego nieinternowania

   Usuń
 31. Panie Adamie - skorzystał pan, że miałam zamieszanie w domu i że tu pana nie kasowałam. Nie ma pan godności ani honoru. Wdaje się pan tu w dyskusje, choć wielokrotnie i prosiłam i wypraszałam. Żałosny jest mężczyzna w ten sposób okazujący brak kultury. Przenigdy bym nie poszła do kogoś, kto mnie oglądać by nie miał ochoty.

  Robi mi pan na złość ? cóż, zdarza się, że ktoś dziecinnieje i na powrót lubi grabki, wiaderko, a najbardziej nasiusiać do piaskownicy.

  Ja tylko z politowaniem patrzę jak się pan poniża i tu biega, i zabiega o dyskusję
  .

  OdpowiedzUsuń
 32. Zabolało? To dobrze!

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .
   Wierzę, że panu by było dobrze, gdyby mnie zabolało.

   Rozczaruję - nie zabolało. Nie jest pan w stanie powiedzieć niczego, co by mnie mogło nie tylko zaboleć, ale nawet zainteresować. Jest pan zwyczajnie nudny i monotematyczny.

   Przyznaję - raz, na innym blogu, zrobił pan coś, co mnie zabolało, udało się panu coś zniszczyć, ale nie ma to związku z polityką. I nie da się powtórzyć.

   Mamcia nauczyła mnie od takich ludzi trzymać się z daleka. Ani mnie pan ziębi, ani grzeje, idę sobie własną drogą, że się pan czepił i pragnie by mnie bolało ... no to niech pan pragnie sobie, różne dziwne przypadłości psychiczne ludzi dopadają.
   ...

   Usuń
  2. Zabolało? To dobrze!
   I toto było podobno "nauczycielem akademickim"
   I to to zaliczało się i pewno zalicza do inteligencji I toto wyznaje tzw wartości.
   A moi dziadkowie powiadali "Chama to duś a jak się zesr..to go puść" I "nie wpuszczać na salony bo z cały cukier z cukierniczki zeżre"
   Zycie uczy iz dziadkowie mieli racje.Jak widać.

   Usuń
  3. No i właśnie w tym jest problem. Można by to zwalać na efekt złego nasienia (politycznego), ale wydaje mi się, że tu bardziej osobowe cechy decydują. Inteligencja jest (nie ważne - nabyta , czy też wrodzona) - tego nie można zaprzeczyć. Problemem jest kultura - coś, co powinno iść w parze z inteligencją. A jeżeli nie kultura, to poczucie godności, przyzwoitości i ...honoru wreszcie. Chyba, ze misja polityczna , jaka tu pełni pan Adam, wymaga masochistycznych poświęceń, a wówczas wracamy do punktu wyjścia, czyli do skrzywienia politycznego spowodowanego złym nasieniem

   Usuń
  4. Panie Tomaszu, nie dyskutuję z Pańskim zdaniem na mój temat, bo ma Pan do swojego zdania prawo. Że nie dowodzi Pan swoich twierdzeń, to już inna sprawa, ale nie będę z tego robił tragedii. Ale musze odnieść się do głupoty, jaką Pan walnął: "Problemem jest kultura - coś, co powinno iść w parze z inteligencją".
   Przeczytaj sobie Mały Człowieczku, co to jest inteligencja i nie pleć głupstw.

   adam

   Usuń
  5. Oj, adaśku, adaśku, właśnie kultura polega na tym, by nie posługiwać się w rozmowie inwektywami, a to uczyniłeś i tak ... wylazła Szydło z worka. Wprawdzie brudzia nie piliśmy i nie wypijemy, ale pozwoliłem sobie na "ty-knięcie" przez "Małego Człowieczka". Czytać definicji nie muszę, bo widzę po twoich wpisach, czym inteligencja nie jest, a że moje wywody to dla ciebie plecenie głupstw, to już na to wpływu nie mam. Każdy przyjmuje tekst pisany zgodnie z możliwościami swego intelektu. Mnie wystarczy opinia ludzi inteligentnych.

   Usuń
  6. Tak, "kultura polega na tym, by nie posługiwać się w rozmowie inwektywami". Jestem tego samego zdania. Ale, jeśli "Mały Człowieczek" jest inwektywą , obelgą, to niewątpliwie jest i "źle poczęty". Kto był pierwszy?

   "Czytać definicji nie muszę" Ależ oczywiście, panie Tomaszu, nie musi Pan. Nic Pan nie musi. Ale przydałoby się, bo wypisuje Pan banialuki.

   Twierdzi Pan: "Problemem jest kultura - coś, co powinno iść w parze z inteligencją". Niech Pan, panie Tomaszu, poszpera w historii, zwłaszcza w środowisku przywódców politycznych, władców, rewolucjonistów. Nie chcę powoływać się na konkretne nazwiska, ale sm Pan je znajdzie. Ja jednak ufam w Pańską inteligencję.

   adam

   Usuń
  7. Pani Haniu, na tym "innym" blogu, to Pani zniszczyła, nie ja. Zakłamywanie nic tu nie da. Niech Pani zapyta właściclelki tego "innego" blogu, kto co zniszczył.

   adam

   adam

   Usuń
 33. Zakochany P.Adam w "Pisie"
  Oddał by duszę swoją
  Tylko by "Pisu" nie ruszać
  A Oni tak "PIS" gnoją
  I cały obolały
  P.Adam powstał z chwały
  I walczy do upadłego
  Broniąc prezesa swojego
  A prezes taki malutki
  A prezes do tego głupiutki
  Ma takich doradców jak Adam
  W koło są "Pawłowiczanki"
  Za kilka miesięcy na głowach
  PIS będzie nosił wianki
  I wianek P. Adam założy
  I będzie prawie"Boży"
  Co się wydarzy potem
  A to nawet ciekawe
  "Pisiorki" rozbujane
  Jeszcze pod chmury bujają
  Przyjdzie następny roczek
  I wszyscy się pos....ją..................☺☺

  Pozdrawiam Aniu::)))

  OdpowiedzUsuń
 34. Łaskawy ten "adam" w MON już straszą i oskarżają
  Komunikat MON:

  Ministerstwo Obrony Narodowej zwraca uwagę, że coraz częściej pod pozorem dyskusji naukowej wypowiadają się byli funkcjonariusze służb odpowiedzialni za katastrofalny stan polskiego bezpieczeństwa, tolerowanie środowisk mafijnych wyrosłych ze Służby Bezpieczeństwa, inwigilację niepodległościowych partii politycznych, a nawet przestępczą działalność na rzecz obcych służb. Smutnym przykładem takiego działania była dyskusja zorganizowana 24 listopada 2016 r. w Collegium Civitas, w której wzięli udział byli funkcjonariusze podejrzewani o współpracę ze służbami wrogimi Polsce i NATO. Przestrzegamy polską opinię naukową i opinię publiczną przed dezinformacyjnymi konsekwencjami propagowania takich działań.

  Debatę w Collegium Civitas prowadził gen. Krzysztof Bondaryk, były szef ABW, a wypowiadali się: Paweł Białek, były zastępca szefa ABW, Piotr Niemczyk, były zastępca dyrektora Urzędu Ochrony Państwa, oraz gen. Janusz Nosek, były dowódca Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

  Nie wpłynął przeciwko nim żaden akt oskarżenia. Na razie ich nie aresztowano, mimo że MON oskarża ich o działalność mafijną i przestępczą działalność na rzecz obcych służb

  OdpowiedzUsuń
 35. Myślę, że instynkt samozachowawczy pis stracił już jakiś czas temu, teraz woda sodowa tak pisowcom do głowy uderzyła, że już przestali całkowicie myśleć ...

  - Piotrowicz rechocze precz z komuną i z durnym uśmiechem kpi z Wałęsy. Błaszczak i pis murem za Piotrowiczem, wychwalają zasługi

  - opozycjonista Pikul, wg ministra, Bogiem nie jest, opinii wygłaszać na temat Piotrowicza nie powinien ... hmm - Piotrowicz pewnie Bogiem jest, skoro opinie wygłaszać może, bohater z nadania pisu i prezesa

  - pisowski senator wychodzi i mówi, że wygrali wybory i rządzą, ale Polska jeszcze nie jest wolna, jeszcze trzeba żebyśmy stanęli na ubitej ziemi i starli się, jak się nas pozbędą to wtedy dopiero będzie spokój co najmniej na 50 lat

  - pisowski marszałek wyraża się o Łukaszence, że to taki ciepły człowiek, och i ach, i jaki marszałek zachwycony tym wielkim pałacem, co to u Łukaszenki widział

  Tak sobie myślę, czy ten pilot z Żoliborza to jeszcze leci, czy już całkiem odleciał? czy jeszcze ogarnia, co jego ludzie wyczyniają, czy już tylko o tym myśli, by Tusk lojalkę mu podpisał i przed nim się ukorzył ? ... Rozdawanie pieniędzy to niezła asekuracja, ale ten spadochron tylko na jakiś czas wystarczy. A potem będzie bum

  OdpowiedzUsuń
 36. 13 grudnia w całej Polsce planowany jest Strajk Obywatelski. Protesty zgłoszono już w 33 miastach całego kraju.
  Poniżej przedstawiamy listę postulatów: „Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stanowi, że władza zwierzchnia należy do Narodu. Zatem jako Naród żądamy:
  1. Dymisji rządu Beaty Szydło*
  2. Odstąpienia od działań mających na celu skrępowanie funkcjonowania instytucji państwa, w szczególności od działań paraliżujących funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych;
  3. Zaniechania działań uderzających w prawa kobiet;
  4. Wycofania się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty;
  5. Przestrzegania konstytucyjnej zasady rozdziału Państwa od Kościoła; 6. Doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji oraz doświadczenia, a nie przynależności partyjnej;
  7. Konsekwentnego sprzeciwiania się wszelkim przejawom faszyzmu, nacjonalizmu oraz ksenofobii;
  8. Niezależności politycznej instytucji kultury oraz mediów publicznych;
  9. Bezwzględnego utrzymania wolności zgromadzeń;
  10. Zachowania autonomii organizacji pozarządowych;
  11. Przywrócenie pełnej władzy nad majątkiem, w szczególności nad ziemią rolną (stop groźbie nacjonalizacji) oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku dla wszystkich;
  12. Wycofania się władz z ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich;
  13. Odstąpienia od formowania Wojsk Obrony Terytorialnej w obecnym kształcie, to jest z możliwością użycia ich przeciwko obywatelom RP.”

  OdpowiedzUsuń
 37. Przykro mi, Wiesławie, ale nie popieram żadnego z tych postulatów. Nie wezmę udzialu w tej rebelii.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan p.Adamie ,nie jest brany pod uwagę .W tym wieku, tylko paciorek ,siusiu,proszę spać spokojnie.Pan jest nam do niczego potrzebny...gość bez podpisu.

   Usuń
  2. Panie Adamie, pan przecież w żadnej rebelii czynnego udziału nie bierze, pan się tylko podpisuje pod jedną z nich , oglądając ją zza firanki, bo tak jest bezpieczniej

   Usuń
  3. Ma Pan rację, panie Topmaszu, teraz oglądam zza firanki, bo zdrowie mi nie pozwala inaczej. Ale zaczałem wcześniej, niż Pan, bo w 1968, gdy Panu ledwo meszek pod nosem się pojawił.

   adam

   Usuń
  4. Ma Pan rację, panie Tomaszu, teraz oglądam zza firanki, bo zdrowie mi nie pozwala inaczej. Ale zaczałem wcześniej, niż Pan, bo w 1968, gdy Panu ledwo meszek pod nosem się pojawił.

   adam

   Usuń
  5. pozwolę sobie nie wierzyć w pańskie słowa

   Usuń
  6. No cóż, nomen omen, panie Tomaszu. Niewierny Tomaszu!

   adam

   Usuń
  7. Widzę, ze musi pan mieć długie przewody od oczu do rozumu, skoro zdobywa się pan na ripostę po tak długim czasie, ale cóż, to jest usprawiedliwione wiekiem.

   Usuń
 38. Zamiast komentarza, Haniu Kochana, fraszka:

  Na wiersze

  Wierszami się karmi, z wieczora i z rana,
  Rzeczpospolita Kartoflana,
  Littera docet, littera nocet,
  Mam szanse na 40% !

  Buźki najsłodsze

  OdpowiedzUsuń