piątek, 16 czerwca 2017

ŁAPA

nasza obrzydliwa  łapa,
wyciągnięta i szeroko otwarta w geście - DAJ !

Nasza obrzydliwa  łapa, zamknięta, mocno zaciśnięta,
tchórzliwie chowana za plecy, gdy trzeba DAĆ !

Nasz ponoć katolicki rząd, przedstawiciel ponoć katolickiego narodu, z którego miała wyjść iskra, stwierdza ustami swojej premier - " Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy" a Mariusz Błaszczak dodaje, że stanowisko rządu w sprawie uchodźców jest konsekwentne i "NIE PRZYJMIEMY ANI JEDNEGO UCHODŹCY. Kropka. Nawet na korytarz humanitarny naszego bohaterskiego rządu nie stać. Bo może słupki poparcia mu spadną i wadzunia z rąk się wyśliźnie. A taka cenna jest, cenniejsza niż wszystko inne.
OBRZYDLIWIE SZCZUJE PIS PRZECIWKO UCHODŹCOM, OBRZYDLIWIE STRASZY.  Cynicznie mydli oczy "ogromnymi" pieniędzmi, które "tam" wysyła. Sumienie posowskie tymi pieniędzmi uspokaja. Tak wygodnie i godnie według pisu.UCHODŹCÓW W POLSCE NIE BĘDZIE !
Żadne argumenty, ani religijne, ani polityczne, ani też naukowe, nie przekonają rządu, w tej kwestii. Żadne europejskie procedury nic nie pomogą. Ściana i beton.
Papież mówi, prosi, żąda, wszystko na nic ! polski rząd wie lepiej. Ściana i beton. "Nasi" nie są zdolni do takich gestów. Oni raczej diabła ucałują, byleby był Polakiem i popierał pis. Wczoraj Boże Ciało, hierarchowie napominają - "Chrystus ma twarz uchodźcy" ale po co nam taki Chrystus, jeszcze nam pierwotniaków naniesie, my mamy swojego, lepszego, dla nas bezpiecznego, włożymy mu koronę na głowę, niech się cieszy, niech podziwia, jakich to wspaniałych i wielkodusznych ma wyznawców. Przykroimy Go na własną miarę, wykoślawimy Jego słowa, nagniemy do własnych potrzeb i będzie pięknie. A potem sianko, opłateczek i nakrycie dla wędrowca, oczywiście pod warunkiem, że wędrowiec na nasz gust i naszą miarę. Bo my sztandarowi chrześcijanie jesteśmy, usta pełne frazesów o miłości bliźniego. Miłość mamy, i owszem, ponoć wielką tylko z definicja bliźniego gorsza sprawa. Ten dla nas bliźni, którego bliźnim panprezes nazwać pozwoli, reszta się nie liczy, od diabła pochodzi. Kropka.To znaczy co? Pełne gęby frazesów o zgniłej Europie, o zaniku wartości a teraz nagle na sztandary poglądy zgniłych Europejczyków ? Hipokryzja aż kapie.

PODAJ DALEJ. WYKRZYKNIK.
Niech sobie pis podaje dalej swoją "chrześcijańską" miłość, niech wmawia, że niechęć do ludzi uciekających przed wojną, bombami i głodem, to nic złego !!! Tu podał pis na tacy siebie, w całej okazałości. Więcej nie trzeba.

A potem pisowcy będą się zachłystywali jak to strasznie klnie x Sowa, ach, co za straszny człowiek, ach, zgorszeni do granic, bo dla nich sens w tym tkwi, nie w miłosierdziu, nie w oddaniu, nie w poświęceniu, tylko w słowach i pozorach. Ta złota korona, którą dekorują głowę Chrystusa jest koroną cierniową a każdy PODANY DALEJ wredny pisowski wpis, to jeden cierniowy kolec więcej ...

*


.
Niedawno wspominałam rocznicę zwycięstwa pod Monte Cassino. Wspominałam tamtych ludzi, takich samych jak my, a jednak jakże innych. Lata świetlne od nas odległych.

Gaude Mater Polonia
Prole fecunda nobili !
  Summi Regis magnalia
 Laude frequenta vigili.
 *
Raduj się się Matko-Polsko
 w sławne potomstwo płodna

 *
Tiaaaaa - to sławne potomstwo, to niby ci my ???! - aaale odważni, bohaterscy, współczujący, zawsze tam, gdzie  nas cudze cierpienie wzywa ... Gaude Mater Polonia - masz takich synów, że ... strach nimi rządzi, ze strachu podkulą ogon i uciekną przed syryjskim dzieckiem, bo im okruchy z pańskiego stołu powyjada, uciekną przed syryjskim uchodźcą, bo im żony będzie gwałcił, wiarę odbierze, pierwotniaków naniesie i rozmnoży się jak szarańcza.

Nasz rząd szaleje, szczuje straszy, na głowie staje, by wyszło na jego, a świat postrzega nas coraz częściej jako wredny, obrzydliwy, trzęsący portkami, ze strachu o siebie, naród ...

I jeszcze ta nasza łapa ... wyciągnięta po wszystko,
co nam się jak psu zupa, od innych  należy...*


                                          polecam Malina M *                                   
strona liiil   


20 komentarzy:

 1. Kiedyś byłam dumna ,że jestem Polką i zawsze to podkreślałam.Teraz wstydzę się mówić na głoś o Polsce ,bo stała się tak popularna z powodu rządów pisowskich...I wystarczy powiedzieć "jestem z Polski"....a to u was rządzi ten Kaczyński....Szkoda słów..Obawa przed imigrantami ??..Mieszkam w takim kraju ,gdzie mijamy się co chwila z nimi.Są mili ,grzeczni ,uprzejmi..Maja rodziny ,pracę..Ale nie zaliczam tych co są inni ze skazą i tu wykorzystują system..Handel narkotykami,pobicia,gwałty.Tylko nadmienię ,że:nie trzeba chodzić samemu późno wieczorami po dzielnicy ,gdzie grasują młode narybki gangu narkotykowego ,gdzie maja swoje miejsca..Kobiety musza wiedzieć ,by nie kusić swoim ubiorem ,bo przyznam ,że Szwedki ubierają się kusząco i chodzą samotnie po ulicach późnym wieczorem. Uważają ,że są bezpieczne ,ale czasami dochodzi do tragedii.Ale ......w każdym kraju są bójki,gwałty,morderstwa..Nie musi być imigrant by to zrobił.Oni tu żyją w swoich grupach,maja wszystko ,w sumie nie ma kradzieży.Faktem jest ,że niektórzy nawet nie wiedza do czego służy kuchenka indukcyjna,wc,czy pilot do TV...No ale jak przyjeżdżają do cywilizacji ,muszą się tego nauczyć. Zwykłych ludzi nie trzeba się bać .GORZEJ JEST Z ISIS .Tych trzeba pilnować i tępić .Nawet jak imigranci przyjechali by do polski ,to uciekną do bogatszych krajów ,bo w Polsce by nie przeżyli.Oni dobrze wiedzą w jakich państwach mogą spokojnie żyć.W Polsce jest duży rasizm...oni się tego boją.W Szwecji natomiast, żaden Szwed głośno nie powie nic ,ale miedzy sobą rozmawiają sporo i są niezadowoleni...ale to tylko miedzy sobą..By nie obrazić .W sumie też są bojącym narodem.Lepiej zejść z drogi .Nie potrafią walczyć o swoje.Wszystko zależy od społeczeństwa.Jak się wzajemnie traktuje i jakie będą tego skutki...Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MASZ RACJĘ, U NAS RASIZM KWITNIE I BUJA NICZYM SZCZYPIOREK NA WIOSNĘ A PLENI SIĘ JAK PERZ I WYKORZENIAĆ trzeba będzie długoooo. Wiadomo, że ISIS strzec się trzeba, przecież uchodźcy wojenni to właśnie ich ofiary, im bardziej kraje strzec się będą uchodźców tum ISIS będzie tryumfowało, tym więcej ofiar zaliczy.
   To bardzo trudny temat, jak ustrzec się przenikania tych niepożądanych między prawdziwymi uchodźcami ale przecież bojownicy ISIS mogą do nas przeniknąć w każdy inny sposób, nie muszą tak ...

   Usuń
 2. Żadne żale, żadne nasze płacze, nie zmienią postawy Dojnej Zmiany.
  Kościół katolicki nie mówi jednym głosem w tej sprawie,hierarchowie kościoła związani z Rydzykiem nadal zajmują albo bardzo miękkie stanowisko ,albo wręcz popierają rząd.
  Jedynym rozwiązaniem jest odwrót kościoła od popierania Dojnej Zmiany,lecz jest wiele wspólnych interesów łączących sacrum z suwerenem.
  Problem pozostaje, a za jego sprawą osuwamy się w byciem wiarygodnym państwem w UE i na arenie międzynarodowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK TO PODSUMOWAŁ NA FB KSIĄDZ STANISŁAW WALCZAK:

   (...) Katoliccy politycy nieustannie mówią o zagładzie Europy. Kto zmieni ich sposób myślenia?

   Przeciętnemu Polakowi, na słowo "uchodźca", ciarki przechodzą przez skórę. Kazano mu wierzyć, że słowo to oznaczna nic mniej i nic więcej jak "diabeł".

   W tej sytuacji, cyniczne odwołanie się do suwerena, brzmi jak pomysł z piekła rodem!

   Ponad dwa lata rozpętano akcję nienawiści do obcych. Trzeba będzie pokoleń, by to zmienić. Trzeba będzie nowej misji chrześcijańskiej na Polskę, by po żmudnym dawaniu świadectwa, po przypadkach męczeństwa, odrzucenia i publicznego linczu, sprowadzić naród na ścieżki humanitaryzmu i chrześcijańskiej mentalności. Wszak w imię chrześcijaństwa głosi się tutaj nienawiść!

   Dzisiaj Bóg przemawia w Polsce, w wielu przypadkach, przez odruconych. Niezbadane są jego drogi, Za to niech będzie uwielbiony.

   Usuń
 3. Często na swoim koncie fb spotykam tego typu pisowskie „apele”, gdyż niestety, część moich znajomych wkręciło się w tą narrację siana strachu. Początkowo dawałem odpór ciętymi ripostami, teraz ignoruję.
  Polecam Ci natomiast krótki artykuł: https://oko.press/waszczykowski-wie-osiagnac-pokoj-syrii-wyslijmy-go/ , w którym autor demaskuje pisowskie deklaracje pomocy Syryjczykom w Syrii.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oooo - Asmodeuszu - to może my jesteśmy prywatnie znajomymi na fb ???? kto to wie :)
   Dzięki, chętnie artykuł przeczytam

   Usuń
 4. Od początku ta formacja budowana była na kłamstwie i nieuczciwości, na pozorach , na fałszywym przekazie. Wieli w to uwierzyło , nawet ci, których wykształcenie powinno wskazywać na co innego. Dlatego tak łatwo mami naród

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś bardzo prozaicznego w tym mamieniu pomaga - "KASA MISIU" kasa , profity i konfitury dla zwolenników pisu i ich rodzin ... szerokim strumieniem płynie forsa ze spółek spółeczek, państwowych zakładów ...
   CI KTÓRZY WRZASK OBURZENIA PODNIEŚLI NA OŚMIORNICZKI, TERAZ NAGLE WODY W USTA NABRALI KIEDY 90 TYSIĘCY, CO MIESIĄC, DLA ZASŁUŻONEJ LECI ... hipokryzja i dojenie państwa na niebotyczną skalę , ależ konfitury zwolennikom się sypnęły, im i ich rodzinom, różnym ciotkom, pociotkom, ech obsiedli ZUSy i inne śmusy to jak mają nagle zdania nie zmieniać ? obowiązuje niechęć do uchodźców to się nie narażą i sumienie zagłuszą, ich miłosierdzie nie obowiązuje, to dla innych, głupich ...
   tak się mózgi pierze, kasą Misiu ...

   Usuń
 5. Kasa nie wystarczy zawsze możecie ich wszystkich adoptować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " nie da rady oba samce" - akurat tych uchodźców nie da się przyjąć bez zgody rządu, rodziny w wielu parafiach na przyjęcie gotowe , czekają, w Sopocie ludzie i lekarze przygotowani na leczenie dzieci z Aleppo, nawet sami środki znaleźli tyle, że zgody nie ma ... nasze państwo nie wyda zgody dla nikogo ...
   Pis sam nie przyjmie i przyjąć nikomu nie da, zwolennicy pisu w swojej ogromnej wiedzy o rzeczywistości pojęcia nie mają jaka jest procedura , dlatego łatwo nimi manipulować ...

   Usuń
 6. Do licha, co się z nami dzieje? Czy nie ma w nas ani trochę litości dla tych poranionych dzieci, dla ich zrozpaczonych rodziców? Mam już swoje lata, rozumiem, że od naszych obecnych władców nie można wiele wymagać, oszołomiła ich władza. Ale wszyscy inni? Czytam, że 70% społeczeństwa jest przeciwna przyjmowaniu tych biednych ludzi, to się wymyka mojemu pojmowaniu. Mam znajomych, których uważałam za dobrych, przyzwoitych ludzi, teraz słyszę od nich, że najlepiej byłoby zatapiać łodzie z uciekinierami, to następni przestaliby do Europy uciekać, a nie są to prostacy niewykształceni, są wykształceni lepiej niż dobrze. W żaden sposób nie chcę obrazić ludzi gorzej wykształconych, ale wydawałoby się, że ci z tytułami naukowymi powinni sprawniej odróżnić ziarno od plew, prawdziwe informacje od propagandy. Nie mieści mi się to w głowie. Sama jestem uchodźcą, a właściwie dzieckiem uchodźców. Moi rodzice znaleźli się w Belgii, jedno po Bergen Belsen, drugie po oflagu. Belgia, tuż po wojnie na pewno biedniejsza niż Polska teraz, przyjęła ich, dała stypendia, możliwość studiowania, ja tam się urodziłam. Czasami myślę sobie, że dobrze że tego nie dożyli, byliby zdruzgotani tą nieczułością serc, tymi marszami ONR-u. Do licha, co się z nami stało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO DZIWNY JAKIŚ SYNDROM SYTEGO BRZUCHA I UŚPIONEGO SUMIENIA I PEWNIE TEŻ BRAKU WYOBRAŹNI ...
   MOJA MAMCIA MÓWI - hANIA, DAWNO NIE BYŁO WOJNY, LUDZIE ZAPOMNIELI I AŻ SIĘ O NASTĘPNĄ PROSZĄ...
   co tam jakieś dzieci, jakieś matki,czy ojcowie, najważniejsze, żeby było na kogo zwalić brak empatii dla nich , a jest na kogo zwalać, są ci straszni oni, czyli my, czyli zdrajcy złodzieje i oszuści, my mamy sobie wziąć, jak sobie chcemy, tym dobrym, godnym i świętoszkowatym to równo zwisa i powiewa, najważniejsze, że w dyskusji mają argument przeciwko nam ... i siedzą jak te tłuste, najedzone spokojem i pokojem koty, o sobie myślą, że są naj ...
   pełne fora ich wypowiedzi, nie współczujących, ale zwalających to, co im niewygodne, na nas ... to takie faryzejskie - Panie, Panie, święty jestem, a kłopot grzesznikowi na łeb zwal. A tak nawiasem - miłosierny Samarytanin to właśnie ten gorszy i niewierny ... czy na naszych oczach nie dzieje się współczesna przypowieść ??? ci, co najbardziej o świętości krzyczą najmniejszą ochotę do pomocy mają ...
   -------------
   Pis odzyskuje słupki sondażowe żerując na strachu i szczując przeciwko tym nieszczęśnikom ...
   a przecież my też byliśmy uchodźcami, od nas nie odwrócił się kulturowo różny Iran, nie pytano jakiej kultury jesteśmy, jakiej wiary ... ile państw podało nam pomocną dłoń ... dlatego, że z nas tacy geniusze i święci ? no, wolne żarty
   ------------
   Mój Dziadziu miał takie powiedzenia - człowiek myśli Pan Bóg kreśli ... nikt z nas nie zna przyszłości, nie wie co los zgotuje, czy najedzone spokojem koty byłyby takie zachwycone, gdyby w razie czego ich dzieciom, czy wnukom nie chciano dachu nad głową użyczyć, co by myśleli owi zadufani w sobie gdyby ich dzieci przed bombami miał chronić parasol z cudzych pieniędzy?

   Usuń
 7. Zgadzam się sercem i duszą z tym co napisałaś. Ludziom trzeba pomagać i ta pomoc leży w gestii państwa. Ludzie mają być sprawdzeni,ale pomóc trzeba.
  Ale jak do końca nie wiadomo o co chodzi, to niekoniecznie chodzi o pieniądze.
  Tym razem chodzi o wielki exodus ciemnoskórych ludzi do Europy. Dlaczego? A dlatego, że ciemnoskórzy ludzie doskonale pamiętają przekazy z pokolenia na pokolenie o czasach kiedy byli kolonizowani przez kraje europejskie. Teraz chcą odwetu i pomocy. I o tą pomoc nie będą prosili, oni tu zasiedlą Europę.
  Somalię oskarża się o prowokowanie exodusu, ale oprócz politycznych przyczyn setki ludzi dziennie umiera tam z braku wody i to też jest powód do ucieczki.
  A dlaczego Amerykanie umacniają granice na wschodzie Europy? No, na pewno nie z obawy przed Rosją.
  Europę czeka ogromna zmiana demograficzna czy rząd polski wyrazi zgodę czy nie wyrazi tej zgody na przyjazd 'uchodźców' I żadne Szydło swoim głośnym krzykiem tego nie zatrzyma, bo w ciekawych czasach żyjemy....

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie i mądrze, ale opisujecie skutki i ani słowa o nauczycielach.
  Tych co kształtowali ten naród od kołyski"do naturalnej smierci"
  Tych co wbijali w łeb rodakowi takie a nie inne rozumowanie i myślenie a wbijali z trybun i od ołtarzy a i młodzież nam kształtowali w szkołach i lekcjach religii
  To ze tak jest. nie wzięło się z powietrza!.
  To nie zasługa PIS.Pis to wykorzystuje tylko i twórczo rozwija i na tym gra umiejętnie.
  By to zmienić, by zmienić tok myślenia rodaka trzeba sięgnąć wstecz głeboko w historie i dogrzebać się do proroków nauczycieli i pasterzy.
  Teraz to płacz nad rozlanym mlekiem.
  Jak daleko mentalnie zmieniliśmy się od roku 1898 czyli prze 120 lat
  i jakże aktualnym jest wiersz Tetmajera w XXI wieku gdy człowiek podobno się rozwinął i stanął na Księżycu.
  „PATRYOTA”
  Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1898):
  […]
  Rozum, wiedza, talent, praca
  U nas, bratku, nie popłaca!
  Postęp i cywilizacja
  W kąt, gdy wchodzi do gry nacya!
  […]
  Możesz kpem być i cymbałem,
  Możesz dureń być siarczysty,
  Byleś z mocą i zapałem
  Kraj miłował macierzysty!
  […]
  Huha! Hopsa! Każdą nową
  Myśl witamy krzyżem pańskim
  Precz z geniuszem Europy
  Farmazońskim i szatańskim!

  My o jedno tylko modły
  Szlemy k niebu z naszej chaty:
  By nam buty śmierdzieć mogły,
  Jak śmierdziały przed stu laty!
  […]
  Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
  Zdrowa dusza - zdrowe ciało!
  Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
  Byle tylko narodowo!
  Wolę polskie gówno w polu
  Niźli fiołki w Neapolu!
  Swojsko, polsko, po naszemu,
  Hoc! Hoc! Hopsa! Tak jak wtedy,
  Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
  Potem Niemcy i Moskale
  – Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
  Po swojemu! Po staremu!
  […]
  Niechaj żyje stara cnota!
  Daj nam dalej kisnąć Boże!
  Jedno, drugie, trzecie morze
  – Vivat "prawy patryota"!...

  OdpowiedzUsuń
 9. Malinko, nie zamieszczę tu klasycznego komentarza li tylko z szacunku dla niewieścich uszu.
  A moja irytacja wystąpieniem tego Szydła (chyba dla żartu zwanego premierem) w Oświęcimiu jest podwójnie wielka. Wystąpienie to odbyło sie w rocznicę pierwszego transportu z Warszawy, Polaków którzy z różnych powodów wpadli w łapy gestapo. W tym pierwszym transporcie znalazł się działający w ruchu oporu wujek mojej żony.
  Tak więc ta kobieta wdepnęła w walonkach upapranych gnojem z "wdziękiem" hipopotama w naszą rodzinną świętość, w naszą rodzinną tragedią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ile trzeba złej woli?Ile trzeba naiwności ? By nie chcieć wyartykułować /bo zauważają wszyscy/ jak wygląda jej katolicyzm
  Zapić, zaliczyć coś na boku, wtłuc żonie, zrobić awanturę sąsiadowi, gonić ciapatego, lać geja, żyć z cwaniactwa, robić interesy z księdzem, w niedzielę do kościółka i na tacę.
  \Tacy ludzie nienawidzą nie tylko uchodźcy, ale i mających inny światopogląd, sympatie polityczne czy wyznanie./
  Niestety "tak było na początku jest i teraz a będzie zawsze na wieki wieków"
  A czyja to wina ?Społeczeństwa czy nauczycieli którzy powinni "od poczęcia az do naturalnej smierci" wpajać i nauczać nauki Jezusowe.
  A "robią to" dzień w dzień w przedszkolu szkole podstawowej i średniej poprzez armie katechetów .
  No co ? Zero nul.
  Czy nauczyciele sa do kitu czy nauczanie jest nieodpowiednie czy uczniowie sa oprni i odporni na "wiedzę"

  OdpowiedzUsuń
 11. Na nich wcale nie robi wrażenia widok poranionych czy zabitych dzieci syryjskich,bo przecież po stokroć ważniejsze są zarodki wielkości fasoli niedawno dopiero poczęte.
  Na nich wcale nie robi wrażenia widok Papieża całującego stopę zwykłego człowieka,bo ważniejsze przecież i bardzo intratne jest całowanie w doopę prezesa Jarosława Zbawiciela Polski.
  Dla nich pojęcie chrześcijaństwa to nie jakieś konkretne wartości,jak np miłość bliźniego,miłosierdzie,sprawiedliwość itp,lecz konkretnie i do rzeczy: Prawo i Sprawiedliwość! Wiara to nie wartości,lecz mirra i dym z kadzidła,świętość każdego słowa toruńskiego szamana.
  Wielka pomoc,jaka dotąd została przekazana uchodźcom,to raptem 4mln zł,czyli równowartość mniej więcej 2szt luksusowych limuzyn rządowych,które są ostatnio notorycznie zresztą rozbijane.
  Słusznie Malinka o koronie cierniowej Chrystusa zauważyła..Ja powiem więcej:gdyby Chrystus zstąpił na Ziemię i zaczął głosić swe nauki,zostałby natychmiast ponownie ukrzyżowany przez takich(przepraszam za wyrażenie)"chrześcijan".

  OdpowiedzUsuń
 12. C.D do tekstu j/w..
  Jeszcze odnośnie tej"wielkiej pomocy"..Szaman toruński,który"Ojcem" się ma czelność zwać,chapnął z budżetu 20mln zł celem dalszego rozwijania i wznoszenia aż po sam nieboskłon nienawiści do wszystkich i wszystkiego,co nie jego."Czarownica"zginęła w katastrofie przecież,ale jest jeszcze wiele innych czarownic!
  Toruński"papież szydłowatych chrześcijan"ma się dobrze i jego wierni również nie gorzej.
  O more,o tempores!

  OdpowiedzUsuń
 13. Papież Franciszek w opublikowanym dzisiaj tweecie napisał: "Migranci to nasi bracia i siostry szukający lepszego życia z dala od biedy, głodu czy wojny". Publicyście dziennika "La Repubblica" powiedział zaś, że obawia się sojuszy przeciwko migrantom.

  Brawo okrutnie święci piewcy pisu, Dudy Kaczyńskiego i Trampa - te sojusze to wy i na wasz młyn woda, dzięki temu wadzunia was nie opuści ....

  OdpowiedzUsuń
 14. Barbara Zdrojewska na FB :
  *
  Krótka relacja z niezwykłych nocnych wydarzeń w Senacie. Skończyliśmy posiedzenie komisji w sprawie Sądu Najwyższego o 1.30. Piszę, bo nie mogę zasnąć. Po manifestacji na Krakowskim przyszedł do nas tłum ludzi pod okna. Ze światłami, z okrzykami. Otworzyliśmy te okna i ten tłum był tam z nami. Senatorowie PiS kompletnie stracili rezon, dzięki temu udało nam się przedstawić dziesiątki poprawek i złożyć wnioski mniejszości na jutrzejszą debatę. Poszliśmy do tych ludzi z senatorem Rulewskim, przez krzaki i trawniki i to było coś niesamowitego widzieć bohaterskiego człowieka Solidarności z jednej strony i ten młody tłum z drugiej. Jakaś niezwykła sztafeta pokoleń Polaków, którzy nigdy nie dadzą sobie odebrać swoich praw i wolności. W środku, w sali 217 było tak głośno, że ledwo mogliśmy mówić, to samo Rzecznik Praw Obywatelskich, sędziowie z Sądu Najwyższego i Iustitii, wspaniała legislatorka z naszej kancelarii. Ale widok min senatorów z PiS, wiceministra sprawiedliwości Warchoła, zmuszonych do słuchania przez wiele godzin Suwerena był bezcenny. Nikt, kto uczestniczyl w tej komisji nigdy jej nie zapomni. Good night and good luck!
  *

  OdpowiedzUsuń