piątek, 23 października 2015

# POLSKAWRUINIE

kończy się kampania, przed nami decydujący dzień
wyjątkowo długa kampania, co najbardziej zostanie mi w pamięci ? oczywiście nasza spontaniczna akcja #polskawruinie . Gdy tylko padły pierwsze słowa o tym, że nasz Kraj jest w ruinie, że Polska dyktą stoi natychmiast odezwały się głosy sprzeciwu. Mnóstwo głosów ! Nikt nie będzie nam wmawiał, że nasze osiągnięcia to zgliszcza, nie pozwolimy na takie wredne manipulacje ! Wspaniałe dziewczyny założyły na FB grupę.  Jak tylko dostałam zaproszenie kurcgalopkiem tam pognałam. No bo jak nie my, to kto ???
Akcja zaczęła się na Fejsbuku a potem siłą rzeczy znalazła się też na Twitterze. Z początku były tylko media społecznościowe ale potem szybko inne media podchwyciły temat i poszłooo w świat. Akcja stała się popularna i o to właśnie chodziło. Już nie tak łatwo było mydlić oczy upadkiem, dyktą, czy ruiną. Czarno na białym i w kolorze rozkwitała na naszych zdjęcia nasza piękna Ojczyzna. Rozzłoszczona opozycja natychmiast zaczęła insynuacje, że to akcja polityków. Pewnie by chcieli i to wmówić ludziom ale nic z tego. Łgarstwem daleko się nie zajedzie. Administratorki przedstawiły się z imienia nazwiska i z twarzy :
Ewa Siemińska, Krystyna Głowacka,Teresa Andersson Howah
Nasza Grupa liczy już prawie trzynaście tysięcy osób !

Trzeba było opozycji tę żabę zjeść i do wiadomości przyjąć, że my mamy oczy i widzimy, i nie damy w żywe oczy kłamać ! A na dodatek to, co widzimy, pokażemy wszystkim. A jakże !!! Zasada grupy była taka - prezentujemy tylko własne zdjęcia i żadnego hejtu.


Zostawiam linki - można kliknąć, można zobaczyć.

Ile wspaniałych miejsc pokazało się na stronie. Niesamowite, jak rozkwita Polska. Wiem, co mówię bo mam ca sobą prawie 40 lat projektowania , na co dzień widzę jak rosną przychodnie, salony samochodowe , myjnie czy przedszkola. Jedna ustawa a przedszkola wysypały się jak grzyby po deszczu. W ostatnim czasie już czwarte projektuję. Prosto z komputera na budowę schodzi. A kiedyś ?

To prawdziwy, realny, namacalny, sukces. Wiele jest takich sukcesów więc nasza opozycja rękami i nogami przed takimi sukcesami się broni i ruinami straszy. Figę ! nie ma tak dobrze ! koniec kłamstwa !czasem i żart się zdarzał


Zostawię tu sobie kilka swoich zdjęć na pamiątkę. Tylko niektóre, bo przecież było ich sporo i już nawet nie pamiętam które to. Nie na wszystkich zamieszczałam komentarze. Prawdę mówiąc nie musiałam zbytnio się starać z tym wyszukiwaniem zdjęć, wystarczyło sięgnąć do własnych projektów. Przecież ja zawodowo jestem od tego, by prawdziwe, wiekowe, ruiny blask odzyskiwały a nowe obiekty wyrastały coraz piękniejsze. Jestem od budowania, jest nas wiele i nie pozwolimy by ktoś to wrednym kłamstwem burzył.
Wykorzystałam niecnie nawet wizerunek mojego bratanka. A co !!!
Wizerunek prawdziwy, młody człowiek co z Polski zamiaru uciekać nie ma i nie jest z tych, co czekają, że im manna z nieba na główkę spadnie i państwo da pracę należną z samego faktu skończenia studiów. Nie było pracy, to ją sobie sam zorganizował, skończył kurs spawania, założył firmę. Sam, nikt mu nie pomagał. Zamiast wyuczonego projektowania konstrukcji wykonuje co się da: schody, balustrady, obudowy na śmietniki. Jakoś panu inżynierowi od tego korona z uczonej głowy nie spada. A ja dumna jestem, że tak sobie radzi. Czasem proszę, żeby pomógł mi w projektowaniu bo ma do tego dryg i talent. Pomaga a wtedy trochę mi zal że z nami nie pracuje ale wiem, że to jest właściwa droga, jak pozna co to spaw , co spoina, co nit , jak to wykona tysiące razy, jak się przy tym namęczy to w przyszłości doceni pracę fizyczną a jeśli będzie konstruktorem to prawdziwym, nie tylko książkowym. To trudna droga i tylko dla wytrwałych. Dlaczego o tym piszę ? ano dlatego, że wcale wszyscy młodzi nie uciekają.


Kampania już się właściwie skończyła ...
Zobaczymy, co się wydarzy


*


                                                Malina_  M *                                              


jeśli podobał Ci się ten wpis
to wejdź na liiil    i zagłosuj.

22 komentarze:

 1. Pozdrawiam i dziękuję - Ewa Sieminska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POZDRAWIAM EWO - ALE SIĘ CIESZĘ, ŻE DO MNIE TRAFIŁAŚ ...
   MIŁO MI GOŚCIĆ ADMINISTRATORKĘ TAK FANTASTYCZNEJ GRUPY :-))))

   Usuń
 2. Wielki szacunek dla administratorek. Akcja MEGA a Polska przepiękna. Pozdrawiam serdecznie☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I JA SERDECZNIE POZDRAWIAM - KOCHAM POLSKĘ :-)

   Usuń
 3. Dziękujemy za wspaniałą ocenę naszej akcji, pozdrawiam i zapraszam do grupy !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sredecznie dziękuję za tak ciepłe opisanie naszej pięknej Polski , Kocham Polskę i ona na pewno nie jest w ruinie !! Podziękowania dla super grupy na Fb , ludzi którzy poświęcają czas żeby pokazać jaka jest piekna a także dla administratorek.Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. byłam, jestem i nadal bedę w tak wspaniałym, wrażliwym towarzystwie.Dziękuję za wszystko- Jolanta Wardach Białystok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Haniu,piękny post na blogu ..piękne zdjęcia....
  A już szczególnie pięknie zaprezentowałaś bratanka...tak "przedwojennie" ,ciepło, z naciskiem na sprawy zasadnicze,serdecznie..właśnie o taką młodzież chodzi ,.Haniu pozdrawiam serdecznie Twoją rodzinę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Malinko, jesteś wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 8. Haniu,
  bardzo dziękuję za ten post. JESTEŚ WIELKA!
  Nasza Polska jest taka piękna.
  Wyjechać z KRAJU? nigdy. Mieliśmy taką możliwość.
  Ślę uściski i pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniały tekst i wielkie podziękowanie za niego. Brawo za wspaniałą akcję, bo Polska cudowna i pięknieje z dnia na dzień Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jurku, vel Jadwigo Gorzecka,
   vel Mirabelko, vel Piotrku3 -

   * ukrywanie własnej twarzy to TCHÓRZOSTWO
   * ujawnianie cudzego nazwiska to DONOSICIELSTWO

   Obie obrzydliwe ubeckie cechy to żałosna wizytówka ...
   Idź sobie smutny trollu swoją drogą, zajmij się czymś pożytecznym, świat piękny jest, może zmień preferencje polityczne to dostrzeżesz

   :-)

   Usuń
 12. Aniu bardzo pięknie wytłumaczyłaś tym ,co nie widzą do czego Polska już doszła::))Jest tyle piękna i tyle się dzieje .Przez ostatnie lata Polska wypiękniała...Kolorowa,czysta,bezpieczniejsza...Nie warto się przejmować tymi co mówią, tylko po to by komuś zrobić na złość.zakłamania w Polsce jest sporo .Ale mądrzy ludzie tego nie kupią::))Pozdrawiam Aniu")

  OdpowiedzUsuń
 13. No pewnie Danusiu. Ty spłacisz to zadłużenie. Jesteś taka młoda, bogata i pełna wigoru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jadwigo Gorzecka, vel Jurku,
   vel Mirabelko, vel Piotrku3 -

   * ukrywanie własnej twarzy to TCHÓRZOSTWO
   * ujawnianie cudzego nazwiska to DONOSICIELSTWO

   Obie obrzydliwe ubeckie cechy to żałosna wizytówka ...
   Idź sobie smutny trollu swoją drogą, zajmij się czymś pożytecznym, świat piękny jest, może zmień preferencje polityczne to dostrzeżesz

   :-)

   Usuń
  2. Jadwigo Gorzecka, vel Jurku,
   vel Mirabelko, vel Piotrku3, vel :-)

   nazywając mnie chamką z platformy dajesz świadectwo braku kultury osobistej

   Usuń
 14. Witam :)
  Dziękuję za pozdrowienia na blogu Alenki i je odwzajemniam. Potrzeba mi trochę czasu aby tu się rozeznać, więc dziś tylko tyle. No może jeszcze tylko to, że nic nie stoi na przeszkodzie by się poznać bliżej :)

  OdpowiedzUsuń