poniedziałek, 7 marca 2016

PRZYPADKI

to przypadkowo nasza narodowa specjalność. Gramatycznie i nie tylko.
A już odmiana przypadku przez przypadki to ostatnio specjalność pewnej partii, która wedle niej samej, jest partią jedynie prawych, jedynie sprawiedliwych, jedynie patriotycznych, słowem partią pierwszego sortu.

no to zaczynamy odmianę.

MIANOWNIK (kto, co)

W okręgu podlaskim odbywają się w niedzielę wybory do Senatu. I nagle w czwartek, CZYSTY (kto, co) PRZYPADEK ! ! ! w miejscowym muzeum, jest wystawa poświęcona generałowi Andersowi i zjawia się córka generała, otoczona rządowymi politykami. Jasne, że całkowicie przypadkowo córka kandyduje na senatora z tego okręgu. Rządowi politycy całkiem PRZYPADKOWO nawołują do głosowania na Panią. Przy okazji pis przywłaszcza sobie historię generała, niech elektorat wie kto walczył ! Oczywiście, że pis i pisowców przodkowie, bo przecież reszta narodu to śmieci, wnuki i dzieci ubeków i esbeków. Oczywista oczywistość, według pisowców. Według reszty - nie. Ja, na ten przykład, jestem z KODu, a moi przodkowie pod generałem Andersem walczyli. Walczył przecież nie tylko generał, armia też. To historia mojej rodziny, a ja nie życzę sobie wykorzystywania tej historii przez partie. Córka pana generała chce władzy, jej sprawa, tylko niech o władzę zawalczy własną historią i własnymi dokonaniami, nie historią żołnierzy, których tam, na tej wystawie, pokazano. W każdym innym czasie to by była wspaniała wizyta, służąca pogłębieniu spojrzenia, choćby na historię wielkiego ojca, widzianą oczami dziecka. Ale wtedy to by była wizyta o ojcu i dla ojca, teraz o władzy i dla władzy. Rządzący już się zadławili władzą, butą i pychą, stracili ostrość spojrzenia i widzenia prostych faktów, nie każdy chce byście jego przodków wykorzystywali, to zawsze wzbudzi opór. Jeśli macie wyłącznie własnych bohaterów - proszę bardzo ... tylko z bohaterami jakoś tak krucho... bo albo czas przespali, albo pracowali dla poprzedniej władzy, co wprawdzie dawało profity, ale było bardziej niebezpieczne od noszenia ulotek, albo gdy inni walczyli to oni jeszcze na nocnikach siedzieli ...


DOPEŁNIACZ (kogo, czego)
CELOWNIK (komu, czemu)

Piotr Zaremba, prawy i sprawiedliwy dziennikarz odkrywa oto przed Narodem prawdę:  "W dokumencie z 16 października 1980 r. Służba Bezpieczeństwa typowała Jarosława Kaczyńskiego do internowania. Nie stało się tak Z POWODU (kogo, czego) PRZYPADKU. Nie przeszkadza to dzisiaj w absurdalnej zemście za lustracyjne kłopoty Lecha Wałęsy przedstawiać tego odważnego człowieka jako dekownika i tchórza" O jasny gwint, to mamy teraz nowego bohatera "odważnego człowieka"  ??? Widać jaki dziennikarz, taka definicja odwagi.


                            

Taaaa, to teraz przypatrzmy się temu OSOBLIWEMU (komu, czemu) PRZYPADKOWI ... Esbecja chciała, ale nie internowała, no bo przecież esbecja to delikatna panienka była, taka, co to chciałaby, a boi się ... Kogo się boi ? no jak to kogo ? wilka złego, potężnego !!! tak bardzo potężnego, że przy nim Wałęsa to bułka z masłem, babunia, albo ten Czerwony Kapturek, słowem pryszcz i mały pikuś. A tu pech panie Zaremba, mały pikuś bieg wielkiej historii odwrócił, a wielki wilk szczerzy teraz kły, tyle że lekko te kły powyłamywane. Dorabiacie mu więc ząbki bohatera, na kilometr jednak widać, że te ząbki to implanty.


BIERNIK (kogo, co)

Ach, co to ja widzę , no co ? Ja widzę wszechobecny PRZYPADEK, który to coraz częściej rządzi naszymi rządzącymi.  A kto rządzi przypadkiem ? Jak to kto ? Wraża i podła PO !!!


NARZĘDNIK (kim, czym)

Z czym to ostatnio mieliśmy do czynienia ? ano, mili moi, z pewnością NIE Z (kim, czym) PRZYPADKIEM ! nie przypadkowo opona strzeliła, nie przypadkowo w samochodzie TEGO prezydenta, nie przypadkowo kiedy jechał autostradą A4, nie przypadkowo znowu prezydenta pisowskiego, nie przypadkowo mgiełka na drodze była i pobocze dziwne jakieś. Było jednak też coś przypadkowego. przypadkowo w akurat BORze dobra zmiana nastąpiła, zresztą w policji nastąpiła również i przypadkowo ten sam minister odpowiedzialny jest za obie zmiany ! a bałagany, och, bałagany ??? nie przypadkowo przed pisem Platforma rządziła, wszelkie pisu zło to nie pis, to PO.


MIEJSCOWNIK (o kim, o czym

O czym to rząd tak ochoczo w ostatnich dniach rozprawia ? oczywiście o DZIWNYM (o kim, o czym)  PRZYPADKU wycieku danych z Komisji Weneckiej. Co wyciekło to nie ma znaczenia, ma znaczenie, że nie przypadkowo wyciekło przed marszem KODU. A niby co to ma do rzeczy ? Marsz od wielu dni organizowany, ludzie zmobilizowani, wyciekło jak uczestnicy dawno byli pozbierani i przygotowani do wyjazdu. Drogi rządzie zagłuszać rzeczywistość to możecie własnemu elektoratowi, który wszystko kupi, jak mawiał pewien Jacuś. Pozostały elektorat, po waszych kłamstwach, sprawdza kota i wyciąga go z worka. Nie da się zagłuszyć tego, co Komisja napisała i podała do wiadomości kilkudziesięciu państw. Przypadkowo nie da się ustalić skąd wyciek, a może sami przypadkowo macie u siebie kreta albo przypadkowo na rękę wam takie zaciemnianie faktów. 

WOŁACZ: (o!)

ooo !!! PRZYPADKU ! przybywaj ! i .....
nie dokończę, bo przypadkowo mój blog zniknie, tak jak zniknął na jedną noc przy głosowaniu na blog roku ... przypadek wszak rządzi, przypadek nie błądzi. Rządzący nie błądzą i liczą, że wiecznie porządzą ...


EPILOG

Jak mawiał mój Dziadziu - człowiek myśli Pan Bóg kreśli
znaczy - przypadkowo można się przeliczyć.*

                                                Malina_  M *                                              


strona liiil  


28 komentarzy:

 1. Świetne Haniu, tylko tu brakuje mi wszelkich ordynarnych inwektyw pod adresem bohaterów tej "deklinacji", więc niektórzy "myśliwi" ( nie ma to nic wspólnego z myśleniem) mogą się czuć zawiedzeni, ze nie znaleźli punktu zaczepienia do ataku na nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech Tomku - akurat na tych myśliwych wcale nie poluję :-)))
   wręcz umykam, czasem tylko przyglądam się jak wpadają w zastawione przez siebie sidła ...

   Usuń
 2. O w mordę -to dopiero gramaryka: m kto?co?)O-obywatel, (d-kogo?czego?)obywatela(c-komu,czemu)drugiemu sortu bo na to na ochotę, (b-kogo,co)kazdego w co popadnie, (n- z kim z czym) z fanatykami,teczkami i innymi bajkami,(miejsc- o kim,o czym) o nim, o"prawdzie" malowanej przez "jedyna " , "sluszna" "ikonę wszystkiego" , (wolacz o!) o kur...wizja,ale boli....
  Czemu przypadki nie dostrzegają przypadkiem zwyczajnego człowieka,tylko myślę o sobie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo przypadki taką przypadłość mają Damianie ....
   NIE DO WYLECZENIA

   Usuń
  2. Jak bowiem mawiają koledzy poloniści: "przypadki chodzą po ludziach".:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
 3. Ta odmiana przez przypadki zakrawa na taki trochę chaos semantyczny, ale cóż... co do pierwszych do celownika, powiem tak:
  Spokojnie proszę państwa to tylko zmiana elit. Na pociechę powiem, że te nowe nie będą chyba lepsze od poprzednich, gorsze są na razie tylko założenia, ale i na to mają szansę.
  Wymowy miejscownika nie mogę rozgryźć, ale to ciekawe z tą komisją wenecką. Ponieważ do raportu dorwał się Michnik, to tak średnio widzę w tym rękę rządu, a już w ogóle nie widzę związku z marszem KODu, bo daruj szczerość, ale parę rzeczy jednak dzieje się ponad waszymi głowami. Skąd wiadomo już co poniektórym, że raport odwołuje się do błędnej podstawy prawnej wyboru sędziów :)?
  A przypadek dawno już rządził światem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja Rademenesie kompletnie nie widzę związku wycieku z marszem KODu, co, może zawile, ale jednak starałam się tu wytłumaczyć. Politycy partii rządzącej jak mantrę powtarzają te, również według mnie, bzdury. Cieszę się, że zgodni jesteśmy pod tym akurat względem.
   ------------------------
   A co do chaosu semantycznego,hmmm ...
   jaka autorka, taka notka :-)))
   pozdrawiam

   Usuń
 4. HANIU,
  PODPISUJĘ SIĘ OBIEMA RĘKAMI POD TWOIM POSTEM.
  SERDECZNIE POZDRAWIAM:
  ŁUCJA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LUSIU - MIŁO MIEĆ TAKIE SAME POGLĄDY ...
   :-)

   Usuń
 5. a ja Ciebie nie rozumiem. Przecież ta walka toczy sie o pieniądze, bardzo duze pieniadze, o haracz, który Polska płaci banksterom i innym mega-korporacjom. Zdradzę Ci, ze to nie polskie firmy moga tak bezkarnie unikac płacenia podatków. Za takie pieniądze można dużo, bardzo dużo. Za takie pieniądze mogą wybuchać pancerne opony.

  http://www.mpolska24.pl/post/10005/prof-konrad-raczkowski-luka-podatkowa-w-polsce-wynosi-mniej-wiecej-9-pkb-to-jest-ok-180-mld-zl-rocznie

  zobacz sobie ile wypłynęło z Polski pieniędzy w 2006 roku a ile w 2013, chodzi o miliardy dolarow. Az strach pomyśleć - co działo sie w 2014 i w 2015 roku, gdy wiadomo było, ze eldorado sie kończy.

  http://www.gfintegrity.org/issues/data-by-country/

  To wciaz nie sa wszystkie straty, jakie ponosi Polska, wymieniac tu by dlugo :)
  Nie warto bronic banksterow, poważnie (no chyba, ze sama z tego korzystasz, wtedy moj komentarz tutaj jest z definicji zbędny)
  pozdrawiam.

  :)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cóż Lilko ma kreowanie Kaczyńskiego na bohatera z pieniędzmi bankierów, co ma zawłaszczanie historii ? ... forsa, to forsa a historia to historia, ja się nie godzę na to, żeby partia sobie zawłaszczała na przykład naszą flagę, słowo Naród, żeby ktoś nazywał siebie jedynie prawdziwym katolikiem, jedynie prawdziwym Polakiem ... ktoś daje komuś takie prawo ? czy może prawo jest przywłaszczane ? Wybory dały tyle władzy, ile dały, to znaczy w granicach prawa. ... a te niebotyczne pieniądze ... ech zawsze można nimi machnąć przed nosem, bo ludzie zawistni, to kupią ...
   Co ma forsa do frustracji faceta co chce nami absolutnie rządzić ? KTÓRY NAS DZISIAJ OD NAJGORSZYCH WYZYWA , DAŁ MU KTOŚ PRAWO ? najlepiej oczywiście jego żądze władzy i rządu dusz zwalić na .... banki. Zbawca musi wszak nas, ups, nasze gigantyczne pieniądze zbawić. Dziękuję, niech zbawia siebie i swoje. NIE JEST WŁADCĄ. WŁAŚCICIELEM JEST KOTA, NIE NARODU, I WARA MU OD OKREŚLANIA KTO NARODEM JEST A KTO NIE JEST. Wara mu od określania czy prawo mam do noszenia flagi, czy nie. Nie on mi to prawo wywalczył, czy dał w prezencie. Na tej fladze jest krew moich przodków, dla mnie świętość. NIE KRADNIJ MÓWI PRZYKAZANIE - NIE UKRADNIE MI PIS, ANI PREZES, MOICH ŚWIĘTOŚCI. I tyle. Mówić może o mnie, o nas wszystko, nikt mu nic nie zrobi ale jeszcze się zdziwi ... kim jesteśmy , jeszcze zobaczy o co nam chodzi, wykrzykiwanie, że my potomkowie ubeków , esbeków ... cóż on z tych AK-owców , którzy po wojnie wille dostali, ja z tych, co celę śmierci. Uwierz, forsa to coś czym machacie pojęcia o nas nie mając.
   Mówienie o wielkich pieniądzach i owszem wygodne jest, ale wierzy w to ten, komu wierzyć wygodnie i tyle. Prezes już nam gęby odpowiednio dorobił, oszczerstwa w świat wypuścił, błotem obrzucił, przykleiło się ...
   -------------------
   Wiem jak bardzo ciężko zarabia się pieniądze. Wiem, co kompletny och brak. Kiepsko uderzasz mówiąc o moim "korzystaniu" bardzo kiepsko, odechciało mi się nawet dyskutować jak przeczytałam ale ... w końcu odpowiedziałam.
   pozdrawiam
   :-)

   Usuń
  2. w 2013 roku z Polski nielegalnie wypłynęło prawie 17 mld $, to ok. 67mld złotych. Dokładnie takie sa wydatki budżetu Polski na Służbę Zdrowia. Żebyś miała wyobrażenie, o jakie pieniądze chodzi.
   W 2006 roku - to źródło nagle wyschło. Przypomnij sobie, kto wtedy rządził i sama odpowiesz sobie na pytanie - co ma wspólnego ten facet od kota z banksterami i skąd te wściekle ataki.
   Z 90 mld $ 80 mld wycieklo w latach 2008-2013.

   Global Financial Integrity - to pozarządowa organizacja z USA monitorujaca nielegalny transfer pieniędzy z krajów trzeciego świata, czyli źródło zupełnie niezależne ... Polska zajmuje mało zaszczytne, 20 miejsce. Kazdy moze to sobie sprawdzic.

   180 mld złotych to 2,5 x wydatki na Służbę Zdrowia w Polsce. Albo 10 lat programu 500 + Z tym, ze w tym drugim przypadku - pieniadze w Polsce zostaja i wracają "do obiegu". W pierwszym - lądują w luksemburskich bankach.
   A nie sa to wszystkie pieniądze, jakie sa pompowane z Polski.
   Polska - to bardzo lukratywna kolonia.

   Za takie pieniądze - dzieją sie cuda. Spróchniałe brzozy okazują sie pancerne, plastikowe woreczki ignoruja 30 tonowego odrzutowca, a w bezdętkowych pancernych (dosłownie) oponach - wybuchają dętki.

   Zastanów się. To o to chodzi, o bardzo, bardzo duże pieniądze - na które własnie Ty ciężko pracujesz. Tych ludzi bronisz, niestety - bardzo często korzystających z niezbyt chwalebnej przeszłości swoich rodzicow, chociaż "dobre pochodzenie" nie gwarantuje przyzwoitości (vide - Sienkiewicz, Kidawa-Błońska).

   Kaczynski "gorszym sortem" - nazwał donosicieli, ogólnie, nie wskazując nikogo. To ze w efekcie doszło do masowej autolustracji... cóż;) ja sie nie poczułam wezwana do tablicy.

   To nie przypadek, ze twarzą tych marszow sa ludzie, jak Petru - który agitował za frankowymi kredytami podczas gdy swoje przewalutowal. Przykro sie patrzy, gdy udaje im sie oszukac szczerych, uczciwych ludzie, jak własnie Ty.

   serdeczne pozdrowienia od elektoratu PiSu :)   Usuń
 6. Wybory, wybory. Cóż po wyborach mandat do rządzenia dostał PiS, Ale to nie oznacza, że dostał na własność historię Kraju, czy flage narodową na własność. Nie ma takiego prawa które pozwalałoby zmieniać historię w histerię. Szanuje zawsze prawo wyborcze, Partia która wygrała wybory niech tworzy prawo, rządzi, ale wszystko powinno się zachowywać w ramach prawa i konstytucji. Bo właśnie ta sama konstytucja dała możliwość takiego a nie innego rządzenia. W naszej ojczyżnie jest prawo demokratyczne a nie autorytarne czy jednowładztwo. Nie ma u nas w konstytucji że krajem rządzi car i wszystko mu wolno. Trzeba szanować wszystkich. Tych którzy głosowali za ta partią czy ich przeciwników. Dzielenie Narodu na sorty niczemu nie służy. Tak samo historia. Przodkowie Hani, moi czy wielu innych nie przelewali krwi tylko za jednego prezesa, ale przelewali za wszystkich mieszkańców Polski, żeby była wolna, żeby każdy mógł mieć swoje zdanie, mógł myśleć inaczej, a nie tylko tak jak rządzący. Ja powiem tak NIGDY nie będzie w kraju dobrze jeśli różne ważne stanowiska będą obsadzane z klucza kolesiostwa partyjnego, a nie dlatego że ktoś się na tym zna. Jeśli ktoś przynosi zyski czy dobrze zarządza spółką skarbu państwa to czy trzeba go zmienić na nieznającego się na tym tylko dlatego że jest z rządzącej partii? Dlatego Nigdy nie będzie dobrze jeśli co wybory będą się zmieniać dyrektorzy... prezesi... Ale niestety żaden polityk tego nie zrozumie zapatrzony tyko na WŁADZE i swoje korzyści..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak własnie bylo przez ostatnie 8 lat. Z wiezieniem za "obraze majestatu" (vide przypadek Starucha - uwolniony od wszystkich zarzutow), z grasujacym seryjnym samobójca. Z kolonialnym wyzyskiem (zadluzenie wzroslo z 500 mld zl w 2007 r. do 4 bilionow zl w 2015! prawie 10x!) kpinami z prawa (8 lat w psychiatryku za kradziez kawy), z ludzi, z przyzwoitości. Z jednowladztwem, ktore osiagano falszujac wybory.
   Gdyby nie Ruch Kontroli Wyborów, czyli spontaniczna, społeczna akcja zwyklych ludzi - jedynie sluszna wladza (bo nazwy partii sie zmieniają) - wciąż by miłościwie panowała.

   W ciagu 16 miesięcy Kaczynski - obniżył drastycznie podatki, czym uratowal Polske od katastrofy finansowej w czasie kryzysu 2008 - co przyznal nawet JK Bielecki - Tuskowy minister.
   http://niezalezna.pl/56965-reformy-kaczynskiego-uratowaly-polske-przed-kryzysem-przyznaje-nawet-minister-z-kancelarii-tus
   Potem - one tylko rosły, w tym podatki na produkty dzieciece.

   Po 3 miesiacach rządów po raz pierwszy od 8 lat zadłużenie Polski zmalało - i to pomimo sztucznego zaniżenia wartości złotego.
   Szanujmy demokracje. Tym bardziej - ze po 8 latach kolonialnego reżimu mamy rzad, któremu po prostu zależy. Mamy w rządzie ludzi - którzy po to by Polacy, jak np Autorka bloga mogli żyć normalnie nawet ryzykują życie, jak pokazała "wybuchająca detka" pancernego BMW.

   Pozdrawiam serdecznie :)
   elektorat PiS

   Usuń
  2. ojej Pani Lilka odpowiada za cały elektorat PiS-u? No ładnie pewnie też i za mojego kolegę który na Pis głosował a teraz jest na siebie zły. No cóż, jakoś nie widzę żadnej poprawy, cóż jednowładztwo mamy raczej teraz głosowania bez wysłuchania itd. Co do wyborów to Ja uważam trochę inaczej, otóż duży wpływ miało to że Pis był na pierwszej stronie kart do głosowania (podobnie było w wyborach samorządowych gdzie dużo głosów zdobył PSL, po za tym sporo ludzi głosowało na Pis bo było zmęczonych rządami PO. Po za tym autorka bloga za czasów wcześniejszych rządów jak i jeszcze wcześniejszych żyje normalnie. Cóż czy ktoś jadąc BMW z wycieczki ryzykuje życie bo "wybucha" opona? Ma swoich zaufanych ludzi z Bor-u by sprawdzili auto przed wyjazdem . taka opona nie powinna mieć wpływu na jazdę samochodu z vipem, a przynajmniej nie powinien wylądować w rowie. Gdyby to był prawdziwy zamach tak unieruchomiony prezydent byłby łatwym łupem snajpera, samochód po czymś takim nie powinien się zatrzymać w miejscu zdarzenia tylko kontynuować jazdę ... by się oddalić z potencjalnie zagrożonego terenu. Po za tym czemu od razu nie sprawdzono stanu autostrady tylko dopiero po kilku godzinach zamknęli autostradę... Idąc takim tokiem myślenia również można powiedzieć że na ówczesnego premiera Leszka Millera tez był zamach w śmigłowcu?

   Usuń
 7. Odświeżyłam sobie gramatykę::)przeczytałam co w kraju piszczy ,a piszczy dość głośno.Jazgot zmienia się od poniedziałku do niedzieli..Wybrałam NARZĘDNIK-Kim,czym?Ano opona jest tylko oponą,ma prawo pęknąć.Dziwne tylko ,że za oponę odpowiedzialni są ludzie z PO.No tak Wszyscy powinni oponę obejrzeć ...wszyscy..Jednocześnie stwierdzając ,że opona jest dobra do użycia.Na domiar złego piszą ,że pan Prezydent Duda od chwili kiedy jest królem Narodu PISU..przytył bardzo.Może to dlatego opona strzeliła,nadmiar wagi ,koło nie uniosło..No bywa.Ale dlaczego od razu zamach,bo też słyszałam coś.Może to wina autostrady?Może za bardzo gładka powierzchnia ? Poślizg?..może kierowca usnął?Może za duża prędkość?czy ktoś widział z jaką prędkością jadą takie wozy z prezydentem autostradą?Można się domyślać.....No wpadł prezydent do rowu..Widocznie coś ciążyło ,ale co ?czort wie........................Przeczytałam komentarz pani Lilki.N.
  Droga Pani,poczekajmy ,zobaczymy ile wyprowadzą kasy Pisiaki..To tylko kwestia czasu.W każdym rządzie są niestety takie sytuacje ,że pozostają małe zadłużenia ,lub DŁUGI.A spłacają obywatele tego kraju.....................................
  Aniu nie dziw się kochana,że blog może zniknąć..Z pewnością wszystkie blogi polityczne są pod lupą.Tu można dużo wyczytać z komentarzy i postów.Teraz wszystko możliwe,zakładają blokadę i tyle.Zaczną likwidować niewygodne blogi.Tam gdzie ludzie piszą PRAWDĘ.Oby tak się nie stało.ale coś mi się zdaje ,że biorą blogi pod lupę..Pozdrawiam cieplutko...Fajnie opisałaś ☺♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. problem w tym, ze sa to pancerne opony, bezdętkowe, z wewnętrzna gumowa felga, na której można jechać min 100 km z prędkością 100 km/h w przypadku uszkodzenia opony. Wyglądają one tak:
   http://kontrowersje.net/sites/default/files/u7/CcvO3sKWAAACNfZ.jpg

   BMW 760 high security- którym jechal Duda moze osiągać predkosc do 250 km/h, kolumna prezydencka jechała maksymalnie 140 km/h. Autostrady polskie sa nowe i dobrej jakosci, 250 km - tez moznaby na nich jechac.

   PO - nie jest winne. PO - to male misie, juz w odstawce. Próbują zrodzic cos nowego, ale dosc to poczwarnie wyglda, jezeli glowna gwiazda jest 6 króli na Rubikoniu w Kamerunie...

   Pani dowcipy o "przytyciu Dudy" - bardzo wpisuja sie w subtelny humor KODu... przykre.

   https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1148704738497184.1073741829.1123033111064347&type=3&pnref=story

   My już wiemy ile wyprowadzały kasy PISiaki. Własnie - nie wyprowadzały, co sobie można sprawdzić samemu na stronie Global Financial Integrity, ktora zalinkowalam. I na tym polega problem, jaki banksterstwo z nimi ma.

   Za 16 miesiecy Kaczynskiego - poobniżano podatki, podniesiono kwotę wolna, wszystki dane ekonomiczne - wystrzeliły, na czym korzystal jeszcze Tusk w 2008 roku.

   Pani Danko! juz nie zapukają o 6 rano do domu blogera, te czasy sie szczęśliwie skończyły!

   Usuń
  2. czasy ludzi, którzy tracili życie przez załamanie przeszczepów (po działalności pana Ziobry) wprawdzie się skończyły ale ... Ziobro wrócił ... cóż tamtym nikt życia nie wróci, pan minister ma się dobrze, nawet bardzo
   ....
   - zapomniałaś, że mieliśmy światowy kryzys ? wygodne
   - to za PO byliśmy jedną z najlepiej radzących sobie gospodarek europejskich, nie za pisu.
   - a gdzie to nasze 8 000 wolne od podatku, kłamliwie obiecane, pan minister twierdzi, że nas nie stać
   - a gdzie to cbiecane leki za darmo dla 70+ .. będą ale tylko niektóre, tylko na niektóre choroby i tylko te, co wcześniej były refundowane ... a wiesz ile kosztują leki kardiologiczne dla 80+ , kardiologiczne to dla pisu specjalistyczne, za drogie emerycie lecz się sam, jak głupi wierzyłeś "daaaaamy radę" to sobie radę daj sam
   - a co ze sklepami wielko pwierzchniowymi, podatki mają ale te małe też, wielkie się wybronią a małe? małe polskie zarżnęliście podatkiem
   - a co z Dudapomocą? wielka blaga i dudamorgana

   szkoda czasu na mnożenie przykładów ...

   Usuń
  3. Pani Lidko,gąsienice w czołgu tez pękają i są ze stali.A opona nie może?Wszystko może się zepsuć..Nie ma czegoś takiego na całe życie ,by obeszło się bez szwanku.Jeżeli ludzie jeżdżą samochodami,to trzeba wiedzieć ,że może być różnie..To tylko blaszana maszyna,człowiek nią steruje,człowiek w niej siedzi,człowiek może doznać różnego doznania np.wypadek...I tak się stało.A teraz bezie cały rok PIS doszukiwać się przyczyny..Może lepiej niech wszystkie auta rządowe pójdą do przeglądu....

   Usuń
 8. Wpis po mistrzowsku napisany. Dobrze nie jest,jest to rząd laików i kłótliwych chłopków. O kobitkach posłankach nie wspomnę.
  Swoją metodą zarządzania finansami doprowadzą Polskę do poziomu Grecji i mam dziwne wrażenie, że Kaczyński dąży do zniszczenia naszego kraju bo ma ogromne poczucie winy za posłanie brata i wszystkich innych na śmierć.
  Nowa komisja do spraw Smoleńska nie ma w swoim składzie ani jednego specjalisty, a pensje powołanych pseudospecjalistów są niebotyczne.
  To ja się pytam Lilko, gdzie jest prawo i sprawiedliwość?
  Pozdrawiam serdecznie..:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Jola, Prawo I Sprawiedliwosc- wlasnie jest przywracana. Z wiezien i psychiatrykow wychodza ludzie (Staruch, 8 lat za kradziez kawy).
   Zadluzenie Polskie wzroslo z 500 mld 2007 do 4 Bilionow w 2015, co jest dobrze ponad krytyczne 180% i znacznie powyzej Grecji.
   Wlasnie pojawilo sie ryzyko, e Polska może sie od losu Grecji wywinąć, co bardzo zaniepokoiło Niemcy.

   W Komisji smolenskiej - jest cały polski naukowy świat, i sporo światowego. Badania techniczne co do przebiegu zamachu - sa praktycznie zakończone, pozostaje tylko sledztwo - kto za tym stoi i chociaz - wiadomo - tutaj dokumenty poniszczono, ale trzeba zbadac i ratowac to co jest.

   http://konferencjasmolenska.pl/komitety/kid4.pdf

   Kto jest dokladnie w nowej komisji nie pamietam, ale samo nazwisko Berczynskiego - jest duże wystarczająco.

   A jakie sa te niebotyczne pensje? Zwazywszy ze cale badanie odbylo sie na wlasny koszt.

   ps. o sancta simplicitas ;)

   Usuń
  2. hmmm - za 2 miesiące pis zadłużył już Polskę na 20 miliardów, nasze obligacje spadły na twarz, rating obniżony, płacimy za długi jak za zboże, dokładnie przejadamy właśnie to, co sobie minister obiecywał mieć. To dwa miesiące, a w takim tempie to ... a jeszcze 500+ nie weszło w życie. Mamy pieniądze ze sprzedaży na ten rok a na przyszły ?

   a co do niebotycznych pensji:
   pis twierdzi, że pani Goss symboliczne ma wynagrodzenie ... hmmm - widełki 40 000 do 70 000 miesięcznie to mały pikuś, taka lepsza zmiana w spółkach Skarbu Państwa, pieniądze bez zmian tylko wezmą znajomi prezesa ... a miało być sprawiedliwiej ??? cokolwiek to w kampanii znaczyło

   Usuń
 9. No tak p. Lilka żyje w innym kraju a my w innym. Pani Malino - wyznawcy nie przekonasz , argumenty idą w próżnię. Szkoda słów.
  Mam nadzieję, że jednak dużo wyborców "przejrzy na oczy" jak poczuje pustki w swojej kieszeni.
  Pozdrawuiam pania Malinę.

  OdpowiedzUsuń
 10. "W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki"- "sama decyzja byla błędna z punktu widzenia sztuki ekonomicznej", ale jednak "okazała się bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku." Bo "przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji"

  pisze były premier Bielecki i pracownik w kancelarii Tuska. Swoją tezę sformułował w okolicznościowym raporcie firmy doradczej EY Polska pt. System stworzony od podstaw - czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków.

  http://niezalezna.pl/56965-reformy-kaczynskiego-uratowaly-polske-przed-kryzysem-przyznaje-nawet-minister-z-kancelarii-tus

  (widze, ze nie klika tu sie w linki, wiec cytuje).

  Licytowanie sie na obietnice po 8 latach rządów vs 3 miesiące - jest mało poważne, ale obietnice wyborcze Tuska krazyly w sieci jako humor zeszytow.
  https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c

  Dokonania 16 miesiecy rzadow Kaczynskiego skomentowal JK Bielecki, wiec dalej tematu rozwijac nie bede (chociaz mozna).

  Dodam jeszcze -
  Niemcy - NIE MAJA KONSTYTUCJI. tak, ze oburzone polskim TK Niemcy - maja jedynie "Grundgesetzt" - ustawa zasadnicza (to nie jest konstytucja = Verfassung) ogloszona w 1949 (bez glosowania obywateli), która miała obowiązywać do czasu zjednoczenia Niemiec, czyli formalnie straciła ważność w 1989. No ale jest sobie dalej i jakos zadnej komisji europejskiej to nie przeszkadza.
  Wielka Brytnia - nie ma konstytucji i nigdy nie miala.
  Finlandia - nie ma trybunalu konstytucyjnego.
  Może - aby zażegnać kryzys TK - trzeba wziąć przykład z Niemiec - i zlikwidować konstytucje? (ktora i tak trzeba napisać od nowa, ale to inny temat).

  Przypominam - ze wciagu ostatnich 8 lat - jedna opcja miala parlament, senat, sejm, prezydenta, 15/15 sędziów TK. A zeby to osiagnac - falszowala wybory. I to byla demokracja...

  Przedstawiam tutaj dowody z niezależnego źródła jakim jest amerykańska organizacja pozarządowa, każdy może sobie sprawdzić - jak wyglądał rok 2006 a jak lata 2008-2013. Jest to tylko ułamek rabowanych pieniedzy, ale wystarczy by myślący człowiek - otrzeźwiał (powtarzam - tylko 2013 - były to pieniądze równoważne wydatkom budżetu na Służbę Zdrowia). Jeżeli to nie dociera - to dyskusja przestaje sie opierać na racjonalnych przesłankach, a jedynie na przepychankach słownych, wiec nie bardzo ma sens.

  OdpowiedzUsuń
 11. "W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki"- "sama decyzja byla błędna z punktu widzenia sztuki ekonomicznej", ale jednak "okazała się bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku." Bo "przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji"

  pisze były premier Bielecki i pracownik w kancelarii Tuska. Swoją tezę sformułował w okolicznościowym raporcie firmy doradczej EY Polska pt. System stworzony od podstaw - czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków.

  http://niezalezna.pl/56965-reformy-kaczynskiego-uratowaly-polske-przed-kryzysem-przyznaje-nawet-minister-z-kancelarii-tus

  (widze, ze nie klika tu sie w linki, wiec cytuje).

  Licytowanie sie na obietnice po 8 latach rządów vs 3 miesiące - jest mało poważne, ale obietnice wyborcze Tuska krazyly w sieci jako humor zeszytow.
  https://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c

  Dokonania 16 miesiecy rzadow Kaczynskiego skomentowal JK Bielecki, wiec dalej tematu rozwijac nie bede (chociaz mozna).

  Dodam jeszcze -
  Niemcy - NIE MAJA KONSTYTUCJI. tak, ze oburzone polskim TK Niemcy - maja jedynie "Grundgesetzt" - ustawa zasadnicza (to nie jest konstytucja = Verfassung) ogloszona w 1949 (bez glosowania obywateli), która miała obowiązywać do czasu zjednoczenia Niemiec, czyli formalnie straciła ważność w 1989. No ale jest sobie dalej i jakos zadnej komisji europejskiej to nie przeszkadza.
  Wielka Brytnia - nie ma konstytucji i nigdy nie miala.
  Finlandia - nie ma trybunalu konstytucyjnego.
  Może - aby zażegnać kryzys TK - trzeba wziąć przykład z Niemiec - i zlikwidować konstytucje? (ktora i tak trzeba napisać od nowa, ale to inny temat).

  Przypominam - ze wciagu ostatnich 8 lat - jedna opcja miala parlament, senat, sejm, prezydenta, 15/15 sędziów TK. A zeby to osiagnac - falszowala wybory. I to byla demokracja...

  Przedstawiam tutaj dowody z niezależnego źródła jakim jest amerykańska organizacja pozarządowa, każdy może sobie sprawdzić - jak wyglądał rok 2006 a jak lata 2008-2013. Jest to tylko ułamek rabowanych pieniedzy, ale wystarczy by myślący człowiek - otrzeźwiał (powtarzam - tylko 2013 - były to pieniądze równoważne wydatkom budżetu na Służbę Zdrowia). Jeżeli to nie dociera - to dyskusja przestaje sie opierać na racjonalnych przesłankach, a jedynie na przepychankach słownych, wiec nie bardzo ma sens.

  ps. widze za jak na prawdziwie demokratyczny blog przystalo - wprowadza sie cenzure :)

  Lilka

  OdpowiedzUsuń
 12. czyli cenzura, gratuluje. Nie wiem dlaczego, ale spodziewalam sie tego po "obroncach demokracji"...
  lilka

  OdpowiedzUsuń
 13. dzisiejsze komentarze:)
  ~z szafy Kiszczaka : Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? zwiń
  Pozdrawiam Anna

  OdpowiedzUsuń
 14. PANI ANIU...DOBRZE ŻE PANI TO NAPISAŁA ,BO TU ZAGLĄDAJĄ PISOWSKIE LIZUSY I NIECH PRZECZYTAJĄ. Z JAKIEJ RODZINY POCHODZI KACZYŃSKI I KIM BYŁ JEGO OJCIEC..nareszcie niektórym buźki się pozamykają .Wielką sympatia Kaczyńskich jest nijaki tu P.Adam ..Kto z kim przystaje takim się staje......Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń