sobota, 11 czerwca 2016

FARSA

wierni i na dodatek wcale nie bierni
pożytecznI pisowi "patrioci"

Jak cudnie brzmiał w uszach ten śpiew, jak litrami lał się miód na pisowskie serca, gdy kibolstwo wrzeszczało:
DONALD MATOLE,TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE
Rząd obalony, odwdzięczyć się czas, czyż nie ?
 
Zaczęła nieśmiało pani Kempa, wstawiając się za patriotą Staruchem, teraz już śmielej można. Dobra zmiana przyszła. Dobra zmiana i dla kiboli dać coś musi, no bo jak inaczej ?
 

 

Według śledczych, transparent był *polemiką ze zdarzeniem* Prokurator uznał, że nie doszło do aktu przemocy, a treść baneru nie stanowi czynu zabronionego w myśl Kodeksu Postępowania Karnego.

Taaaaa – ożywczy powiew świeżości w naszym prawie karnym, a jaka nowatorska semantyka ! Zdarzeniami są niewątpliwie osoby fizyczne (M. Olejnik, J. Żakowski) i organizacje (KOD). Szkoda, że całkowicie niezależny prokurator nie poszedł jeszcze dalej i nie dopatrzył się w treści transparentu swego rodzaju przyrzeczenia publicznego, wywodząc, że przecież nie ma tu żadnej groźby przemocy, a jedynie zapowiedź podarowania wymienionym osobom i organizacji szubienic. Jak się chce to się może.

Nic, tylko dobrą zmianę podziwiać. Niedawno mieliśmy w wykonaniu katoliczki domaganie się jednorazowej kary śmierci dla Tuska. Brawo. Teraz mamy pozwolenie na takie groźby Brawo., Ostatnio Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wstrzymał wykonania wyroku mężczyzny, który został skazany na pół roku bezwzględnego więzienia za pobicie policjanta. Facet pobił policjanta podczas antyrządowej manifestacji Ruchu Narodowego w 2014 roku. *Zaatakował go, bijąc w okolice brzucha oraz wielokrotnie kopiąc* – to słowa sędziego, który skazał mężczyznę na pół roku więzienia (wcześniej był już karany). I co ? I nico. Facet nie siedzi. Kara wstrzymana. Cóż Prokuratura "odbita" podległa politykowi który ma w niej nieograniczona władzę. Jak to mówi panprezes - następuje moralne odrodzenie. (???!)

52 400 zł - tyle Krystyna Pawłowicz miała wydać, z pieniędzy podatników, na podróże taksówkami w ubiegłej kadencji Sejmu. Posłanka tłumaczy, skąd wzięły się te opłaty: "Nie mam prywatnego samochodu ani prawa jazdy" No tak, nie ma, ale nie przeszkadzało jej to wydać w ostatniej kadencji 16 tys. zł na paliwo. Prokuratura nie uznała jednak tego precedensu za złamanie prawa. Pawłowicz miała podpisywać dokumenty na wykorzystanie cudzego samochodu.

Prawo jest prawem, a sprawiedliwość ?
a sprawiedliwość musi być po ODPOWIEDNIEJ stronie !
I jest...

Jak to ładnie raczył powiedzieć swego czasu pan Marszałek,
a powtórzyć pan Prezes:

TKM ! ...


*

zdjęcie pochodzi z internetu


                                                Malina_  M *                                              


strona liiil  41 komentarzy:

 1. Dobre podsumowanie - co zmienić - nie ważne - ważne co zostanie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcję widelec znasz? 752 zatrzymane osoby. Poniżanie podczas przesłuchań.Hasła na marszach KODu pod groźby nie podpadają?

  OdpowiedzUsuń
 3. Było już prawo III Rzeszy było prawo socjalistyczne, jest też prawo pisowskie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Lilko - najlepiej oceniać własny poziom, ewentualnie poziom polityków, którzy są osobami publicznymi ...
   daj sobie spokój z oceną poziomu moich gości

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  4. Lilko - Tomek porównał PRAWODAWCĘ nie Ciebie , prawo NIE jest stanowiona przez wyborców.
   --------------------
   A teraz powiem dobitniej- jeśli nie chcesz z Tomkiem dyskutować, Twoja sprawa ale ja sobie nie życzę, żebyś Tomka u mnie obrażała - to na tyle

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 4. Zupełnie przypadkowe podobieństwo notek, widać jednakowo nas zbulwersowało to orzeczenie prokuratury. Ważne, że nie jestem odosobniony :)
  Niejaki Maruda (nick zbieżny z moim blogiem) twierdzi, że hasła KOD są takie same. We wcześniejszej notce u mnie była licytacja na co bardziej drastyczne hasła po obu stronach barykady, która omal się awanturą nie skończyła, ale jedno jest pewne – nikt nie znalazł hasła nawołującego do wieszania, mordowania po stronie marszów KOD-u.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. za hasło "Donald matole..." Staruch przesiedział w wiezieniu prawie rok bez wyroku. Pisałam już o tym. Widać zabolało zadeklarowanego piłkarskiego kibica...

  Ten transparent - to była odpowiedz na manipulacje mediow - na temat rzekomych gwizdów kibiców na prezydenta Dude. Popieram taka forme polemiki? Nie.
  Ale KOD & co. raczej powinni sie cieszyć z takiego wyroku. Inaczej - mocne przetrzebione zostałyby ich szeregi...

  Przykłady - takie z brzegu:

  Walesa: "Poddajecie się, albo będziecie z okien wyskakiwać! " (czyżby znal kulisy działania samobójcy- i sie po prostu wychlapał, jak niegdyś Bul - w slynnym "prezydent będzie gdzieś leciał i to sie wszystko zmieni"?)

  Ryszard Petru: „Celem obalenia rządu PIS-u być może będzie potrzebna rewolucja. Na razie (NA RAZIE!) robimy rewolucję pokojową, ale wkrótce może się to okazać niewystarczające…”,

  Mirosław Mrozewski - koordynator KOD "Kaczora i pisiorow trzeba sie pozbyć (...) gdybym dostał na wyciągniecie reki tego małego karakana z PISu to zapierdoliłbym gołymi rękoma"

  migawki z demonstracji KOD:
  "tylko sznur i gałąź pozostaną"
  http://www.docinek.com/upload/images/medium/2016/05/rysku-wycofaj-donos-na-kibicow-albo.jpg

  "PiS trzeba wywieźć do Oświęcimia i wytruć!!!"
  https://www.youtube.com/watch?v=rzFEjLiIERQ

  "właściwego" podejscia na marszach KOD uczone sa nawet dzieci:
  http://telewizjarepublika.pl/imgcache/860x400/c/uploads/news/kaczyzm.jpg

  czy masz na myśli tych policjantów - którzy wręcz katowali - uczestnika Marszu Niepodleglosci? Tak należy im sie wiezienie (zwracam uwagę- film z 2011 r.)
  https://www.youtube.com/watch?v=Mw_Rztx0xzw

  na życzenie - takich perelek wiecej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym sobie nawet życzył, gdyby nie to, że: przedstawiasz hasła polityków nie wypowiedziane na marszu KOD, po drugie, wywiad radiowy to ewidentna prowokacja, znasz znaczenie tego słowa? Ze wszystkich Twoich przykładów tylko jeden jest prawdziwy: ledwie widoczny plakat z fragmentem o sznurze i gałęzi, co wcale dowodzi, że i ten nie był prowokacją, bo fotka pochodzi z pierwszych marszów KOD, kiedy nie zwracano jeszcze uwagi na prowokatorów. Podobnie było z dziećmi z tekturą.
   Najklasyczniejszym przykładem prowokacji był transparent w Katowicach o Stalinie i Dzierżyński, co potwierdza fakt, że od początku usiłowano w ten sposób zdyskredytować marsze KOD-u.

   Usuń
  2. "hasła polityków nie wypowiedziane na marszu KOD" ???
   a co to ma za znaczenie - czy na marszu - czy np na facebooku - jak pan Mrozewski?

   oraz owe wpisy milosnikow pokoju i demonstracji - po wypadku Andrzeja Dudy? Bynajmniej - pojedyncze...
   https://www.youtube.com/watch?v=s2zHMBvX2Os

   Usuń

  3. No tylko Lilka popatrz
   Katastrofa smoleńska miała miejsce 6 lat temu. 6 długich lat, a Lech Kaczyński nadal czeka na pomnik w Warszawie.
   Czeka, bo skąpiradłom z PiS szkoda wydać pieniądze ze swoich własnych kieszeni, stąd pomysł na społeczny komitet budowy pomnika. Tymczasem taka posłanka Pawłowiczówna wydaje na taksówki kilkadziesiąt tysięcy złotych, zamiast wydać je na budowę pomnika swego ukochanego prezydenta.

   Usuń
  4. @Lilka
   Wiem, czytałem i sam byłem oburzony. A mam Ci przypomnieć, co wypisywano i nadal się wypisuje o Komorowskim, o Tusku nie wspominając?! Te obelgi Cię pewnie nie oburzały i nie oburzają? Były i są w porządeczku. Coś mi się zdaje, że prezentujesz typową postawę Kalego.

   Usuń
  5. A CO SIĘ WYPISUJE O PAPIEŻU , tu prokuratura jakoś też nie widzi nic złego, zresztą wlektorat pisu yeż nie widzi ... dziwne ani słówkiem nikt z popierających pis tu się nawet nie zająknął

   Usuń
  6. Przypominam głośną swego czasu "afere", jak to nauczycile scigali biednych uczni(ucznia?) za "poityczne" napisy w ubikacji - czyli andrzej dupa.
   Jaka byla odpowiedzi "reżimowego (ba, faszystowskiego, wg tutejszego komentatora) rządu"? zlikwidowano paragraf o "obrazie głowy panstwa". Andrzej Duda - moze dochodzić swych obrażonych praw - z pozwu cywilnego jak każdy inny obywatel. Gdyby mial taka potrzebe, oczywiscie.

   Kiedys cytowałam - zdanie po zdaniu przemowę - wtedy jeszcze prezydenta - Komorowskiego. Kopiuj - wklej, bez żadnych zmian.
   Jaka była reakcja?
   "jak śmiem obrażać prezydenta". Sic! :D

   Spladrowanie - willi prezydenckiej po zakonczeniu kadencji - z zyrandolem i sokowirowka wlacznie - i wiecej komentarzy chyba nie trzeba?

   Prokuratura - nie sciga. Ani jednych ani drugich. Chociaż akurat w przypadku Petru - który jest urzędującym politykiem - powinna, za podżeganie do zamieszek.
   W przypadku Walesy - tez podlega to pod grozby karalne, chociaż na niego - nikt juz uwagi nie zwraca.

   ------------
   o sancta simplicitas!

   Usuń
  7. a teraz - porownajcie sobie - jak zareagowal Duda i jego ekipa na "obrażanie głowy państwa" (-> likwidacja odpowiedniego przepisu) - a jak Tusk (wiezienie bez wyroku) czy Komorowski (rewizja, wiezienie omc). I sami wyciągnijcie wnioski..

   ------------
   o sancta simplicitas!

   Usuń
  8. zapomniałam jeszcze o obrazie Majestatu Prezydenta krzesłem. Co skończyło sie 6 miesiącami w zamkniętym zakładzie psychiatryczny...
   to nie Korea, to działo sie w Polsce jeszcze rok temu....

   Usuń
  9. Wyciągasz sprawy nie związane z meritum notki. W ten sposób możemy się licytować bez końca wyciągając kolejne sprawy, nie mające nic wspólnego z transparentem na stadionie Legii.
   Nawiasem mówiąc sprawy przeciw Komorowskiemu jeszcze nie zostały umorzone.
   Petru odpowiedział Kaczyńskiemu na jego równie groźne słowa.
   Wreszcie, przypomnij sobie sprawę Huberta H, pijaczka z dworca, którego ścigała cała policja IV RP.
   Prezydent Duda nie miał wyjścia, już widzę ile by stracił w oczach nawet swoich zwolenników, gdyby poparł akcję przeciw dzieciom, i znów tak na marginesie, wciąż nie jestem pewien czy sprawę umorzono.

   Ja, po polsku, pozdrawiam :)

   Usuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  11. o, jak najbardziej związane. Bedace sednem tej notki. Przeciez nie dyskutujemy o transparencie lecz o pewnych procesach.
   Tak, transparent jest be, zamiast szubienicy - powinien byc tam sad, ew. cela. Pojecie "standardy dziennikarskie" jest okolicom Czerska &co nie znane, co zreszta pokazala owa manipulacja z gwizdami kibicow, ktora slusznie ich oburzyla (wlasciwie- tam w ogole nie pojawiaja sie wiarygodne artykuły; chyba ze o seksie - o czym ostatnio wyjątkowo często pisuje Lis ;P ops, pisze o badaniach naukowych oczywiście)

   A Hubert H byl - czy tak pisala prasa? bo to nie całkiem to samo.:)
   Jeżeli - to bylo to ściganie z urzędu. Paragraf - juz nie istnieje.
   Oczywiscie, ze mozna to załatwiać inaczej. przyklad dali - dwaj poprzedni wladcy Polski, jak pisałam powyzej.

   Co do dzieci - nie ma jakiej sprawy umarzać, bo sprawy nie bylo. Byla tylko medialna (kolejna) manipulacja z okolic Czerskiej (kolejna, oni inaczej nie moga :))

   -----------
   o sancta simplicitas!

   Usuń
 6. a w afery - to bym sie na Twoim miejscu nie wpakowywała... pierwsza z brzegu kilometrowka - Radek Sikorski, ktory potrafil przebywac w kilku miejscach na raz, pobierając za to oczywiście solenna kilometrówkę (cos w okolicach 80 tys.; tak malo - tylko dlatego, ze więcej nie dawali).
  Ale - mamy przenikajaca przez martwe przedmioty tutke, to można i miec rozmnożonego cudownie Radka, co sie bedziemy ograniczac, nie? Tym bardziej - ze chodzi i tak o kwoty, które ledwo na waciki starcza. Nie takimi groszami panowie sie zajmowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co do Krystyny Pawlowicz - 52400 - na cztery lata i dzien roboczy - daje około 40-50 zl na dzień. Odpowiada - to niezbyt wygórowanej cenie taksówki w Warszawie - 20- 25 zl w jedna stronę. Wiec nie "podróże" - ale dojazdy do pracy.

   Usuń
  2. Owe 80 tys. Sikorskiego wg Twoich rachunków to 31,30 zł na dzień przez 7 lat i to jest ledwie 1/3 możliwego limitu, więc to nie jest tak, że nie mógł więcej. Mógł... trzy razy więcej.

   Usuń
  3. ... żeby jeszcze nie ci borowcy ze służbowym samochodem... ;)
   ale - nie ma o czym mówić, chłopcy naprawdę - nie o takich groszach przy sławetnych ośmiorniczkach dyskutowali.

   Usuń
  4. Zapytaj się mnie ile kasy idzie na ochronę zwykłego posła jakim jest Jarosław Kaczyński? I nie rozumiem, co masz przeciw ośmiorniczkom? Są pyszne, wiem, próbowałem, choć emeryt jestem i wcale nie prominent. Chyba przez Ciebie zawiść przemawia.
   Najpierw sama robisz z igły widły, a teraz masz pretensje bo "nie ma o czym mówić" (sic!)

   Usuń
  5. a czy ja ośmiorniczkach? ja o dyskusjach przy. Ot, choćby jak to Radek z Kulczykiem o Ciechu dyskutował... tu naprawdę, nie o takie grosze, jak jakieś marne 80 tysiaków, które ledwo dla Anne na waciki starcza, chodziło...
   ps. jak sie spotkamy to zapraszam na ośmiorniczki, przyjmujesz? ;)

   Usuń
  6. Oczywiście, że przyjmę, ale płacę za siebie, nie lubię się od nikogo uzależniać.

   Usuń
  7. no nie, skoro zapraszam, to place :) nikt nikogo nie uzaleznia, co najwyżej cierpi honor płci. Ale Wy po tamtej stronie - jesteście przecież uniezależnieni od takich przesądów ;)

   (ps. jeszcze na studiach - koledzy koniecznie musieli placic za mnie, oddawałam im po wyjsciu z knajpy - lekko nalegając - bo na studiach to akurat finansowo mialam dosc dobrze; stypendium + praca na wakacjach zagranica wtedy jeszcze była calkiem lukratywna; cinko zaczęło byc po studiach ;) ciekawe - jak jest dzis u studentow?)

   Usuń
 7. Nie wierze !
  Wieki minęły gdy pewien biskup pisał
  "Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła
  Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.
  Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
  Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,
  Jako my odpuszczamy" - biła bez litości
  Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności."
  Dzis mamy Polskę wielką i katolicką z 99,5 % katolików
  Gdy każdy zna na pamięć "Modlitwę Pańska".I codziennie ja odmawia dwa razy lub wiecej
  Gdzie "stoi" "odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy"
  Gdzie w każdym przedszkolu,szkole katecheta lub katechetka a ilość godzin z religii przekracza godziny zajęć z chemii czy fizyki
  Gdzie każda formacja mundurowa ma swoich kapelanów, a maja ich i sportowcy,celnicy,leśnicy i strażacy
  A nawet międzynarodowa konferencja, jak ta ostatnio w sprawie Białowieskiej Puszczy, rozpoczyna się modlitwą z wymienieniem "odpuść nam"
  Gdzie Kółka Różańcowe nawet Podwórkowe.Gdzie pielgrzymki a to do Lichenia czy Częstochowy gdzie "pielgrzymuje" urzędnik wojewoda, senatorowie, posłowie,wojsko Gdzie i "Dni Skupienia" i nauk im urządzają.
  Gzie kler przedstawia Polskę i chce by w bezbożna Europe wnosiła wartości
  aby proste słowa modlitwy
  "i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom"
  były inaczej interpretowane niż dosłownie.
  Choc słyszałem już kazanie jednego z hierarchów KrK gdzie kazał
  "tak przebaczenie,ale po uprzednim wyznaniu grzechów i odbyciu naznaczonej pokuty"
  Prezes to rozwinął twórczo
  "Nie będzie odwetu, ale po wyznaniu grzechów,przyznaniu się do "winy" odbyciu stosownej a wyznaczonej kary" się wybaczy.
  Niecierpliwi wiedza już, bo im ukazano "właściwych grzeszników" iż proces ten można i należy właściwie, przyspieszyć i skazać wszystkich, na kare smierci,Potem im się przebaczy.
  Bez sadu z przyzwoleniem "organów" i prokuratorów
  Wszak historia zna przypadek gdy na odpowiedz
  Jak rozpoznać swoich,padła odpowiedz,
  "Zabijajcie wszystkich Bóg swoich rozpozna".
  Lilka N.12 czerwca 2016 13:04
  A ty to chyba uważasz sie za katoliczkę,z tych co nauki Chrystusowe nosi w sercu i stosuje je, bez zbędnych interpretacji
  W myśl "niech słowo tak, tak znaczy a nie, nie znaczy"
  Tez uważam, iż posłanka Pawłowicz nie powinna się "mieszać z suwerenem" czytaj z motłochem Jeszcze by się czegoś dowiedziała.A po co i od kogo, jak ona "swoje"wie lepiej stale i zawsze.
  Tak wiec za nasze /twoje tez/ niech jeździ tymi taksówkami.
  Taka Prof Staniszkis przestała korzystać z taksówek i nagle zmądrzała jasność umysłu jej powróciła.
  A po co to Pawłowicz.Wylali by ja z PIS na zbity pysk.I fucha poszła by sie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak czytam i się zastanawiam, gdzie Ty byłaś przez ostatnie 25 lat, skoro przywołane casusy budzą takie oburzenie. W komorze hibernacyjnej?

  OdpowiedzUsuń
 9. LILKO TAK SIĘ OBURZYŁAŚ NA TOMKA a tu popatrz - szef biura prasowego prezydenta Dudy, Marek Magierowski nie tak dawno porównał sobie Bronisława Komorowskiego i Annę Komorowską do... Adolfa Hitlera i Evy Braun! Nie uraża Ciebie jako elektoratu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego manipulujesz bardzo nieelegancko zresztą (pytanie retoryczne?)?. Poszukalam o co chodzi. To nie bylo stwierdzenie - takie ja tutejszego Tomka - (ale tez wielokrotnie takie rewelacje produkowała Czerska i okolice).
   To bylo tylko - zestawienie fotografii, bez odniesień ideologicznych. Szczesliwe - nieszczesliwe, ale nie jest to nawet odrobine porownywalne chocby do komentarza powyżej. O produkcjach - wielu swiatlych nawet nie wspominajac.
   http://blogpublika.com/2016/06/15/dawid-wildstein-jan-hartman-antysemita/
   Czy tez wczesniejszy tekst tego pana - o "polskich chamach".

   Poza tym - to jest Twoj blog. I jezeli pozwalasz na takie wyskoki - jak Tomka, a cenzurujesz spokojne odpowiedzi - to świadczy to tylko o Tobie.
   Ogolnie - nie rozumiem Ciebie, zakladajac, ze to co piszesz o sobie i Twojej rodzinie - to prawda. Nie ma takeij mozliwosci, by ktos uczciwy i inteligenty popieral system, w ktorym do protestujacych gornikow strzelano, wsadzano do wiezień bez wyroku, szalal samobojca oraz rabiono bez opamietania. Nie ma. Mozna - dac sie oszukac; tez kiedys czytalam Tygodnik Powszechny (do dzis zadaje sobie pytanie - czy ta gazeta przed wykupieniem przez Onet- byla jednak czym innym, czy jednak nie) i wierzylam w Balcerowicza i Mazowieckigoe... wstyd mi. Bylo dawno, bylam mloda i glupia. Ale - dzisiaj - to sa inne czasy, dostep do informacji - tez jest inny.
   Oczywiscie, jezeli ktos - cale zycie spędził przy DTVN - a tam mu mówiono ze jest elyta bo oglada TVN a teraz - wali mu sie ten swiatek wlasnego dobro-samopoczucia, to moge to zrozumiec i powspolczuc nawet...

   Usuń
  2. LILKO - PROSZĘ, ZOSTAW MÓJ "ŚWIATEK", MOJĄ RODZINĘ I MOICH PRZYJACIÓŁ W ŚWIĘTYM SPOKOJU, POWIEDZIAŁAŚ O MNIE, CO CHCIAŁAŚ, zresztą wyjątkowo bezczelnie jak na gościa, to może już wystarczy ... niech każda z nas idzie własna drogą, tak będzie najlepiej ... mnie nic do tego jaka jesteś, proponuję więc, moje psychologiczne portrety sobie daruj.
   ----------
   Tomek to mój blogowy wieloletni przyjaciel, wspaniały Człowiek,opozycjonista, wiele poświęcił i długo siedział za to , żeby teraz tacy jak twój prezes mogli swobodnie nazywać takich jak Tomek i ja drugim sortem, a pomagierzy prezesa wykrzykiwać w naszym kierunku - komuniści i złodzieje. To jest Twój świat. Nie mam zamiaru Lilko pozwalać Ci na obrażanie Tomka. Powiedziałam to jasno i po polsku, a Ty wracasz z uporem do tematu. Nie życzę sobie powiem, już mniej grzecznie, to mój dom i ja tu reguły gry narzucam. Nie robię awantur na waszych stronach, nie zabieram się za obrażanie twoich znajomych więc ......

   Usuń
  3. Pani Lilko, napisała Pani: "Poza tym - to jest Twoj blog. I jezeli pozwalasz na takie wyskoki - jak Tomka, a cenzurujesz spokojne odpowiedzi - to świadczy to tylko o Tobie.
   Ogolnie - nie rozumiem Ciebie, zakladajac, ze to co piszesz o sobie i Twojej rodzinie - to prawda. Nie ma takeij mozliwosci, by ktos uczciwy i inteligenty popieral system, w ktorym do protestujacych gornikow strzelano, wsadzano do wiezień bez wyroku, szalal samobojca oraz rabiono bez opamietania. Nie ma."
   Jest, pani Lilko. Pani Hania jest najlepszym przykładem, jak można sie ześwinić. Jej przodkowie w grobach się przewracają.

   adam

   Usuń
  4. Anno-Malino, po pierwsze - "my na naszych stronach - wy na waszych stronach spijamy sobie z dzióbków i klniemy na onych"- to chyba nie o to chodzi? Własnie - chodzi mi o to by obie strony porozmawiały, zrozumiały się.

   Po prostu - przez te 20 - kilka lat wszystkie dostępne szeroko media - kłamały. Wielu - mogło dać się oszukać. TP, GW - byly uważane za "solidarnosciowe" -i chociaż GW zaczęła mi zgrzytać - juz gdzieś końcem lat 90, a TP - około 2003 - po przejeciu przez Onet.. wolno to moje myślenie przebiegało, niestety... cóż, mało interesowałam sie polityka.
   Jeszcze w 2005 roku - myślałam, ze to wszystko jedno - PiS czy PO, ze najważniejsze - nie komuniści (Bogu dziękuje - ze zawsze glosowałam na Kaczyńskiego - z wewnętrznej - przekory - bo go bardziej krytykowano, ale nie ze 100% przekonania). Wszyscy czekaliśmy na rząd PO-PiS.
   To ze to wszystko - jest w rzeczywistości oszustwem i jedna wielka grabieżą zaczęło docierać - niestety - później. Czego się do dziś sie wstydzę.

   Ale dlatego - chce przychodzę - na "Wasze" strony, szukam rozmowy, dyskusji, zrozumienia i porozumienia. Pewnie sporo osób - dało się oszukać tak ja, a czasem - po prostu trudno do tego sie przyznać...

   Czy jednak twierdzisz, ze w Polsce istnieją "my i wy"? Hutu i Tutsi?

   Kaczyński - "gorszym sortem" - nazwał donosicieli. Ogólnie. Bez wskazywania na osoby. To ze doszło do masowej "autolustracji"... cóż. Czy jesteś w takim razie donosicielem, skoro czujesz się "gorszym sortem"?

   Jeżeli nazywasz kogoś "faszysta" - a w przypadku wpisu na Twoim znajomego - zostałam nazwana ja, wyborca PIS wręcz "nazista" - to musisz to bardzo, bardzo dobrze uzasadnić. Wyzywanie kogoś od "faszystów" - niczym nie różni sie od wyzywania od pasożytów czy zaplutych karłów reakcji.

   To OSOBA WYZYWAJĄCA STOSUJE FASZYSTOWSKIE METODY.
   To nie wyzywany - jest tutaj faszysta...

   ---

   Krzysztof Pacewicz, dziennikarz portalu natemat, syn publicysty "Gazety Wyborczej":
   - Błagam, niech ktoś pozbędzie się młodzieży w wieku 13-19 lat metodą dowolną, nawet przypominającą ludobójstwo lub obóz śmierci!

   Niejaki "profesor"- jedna z "Waszych" czołowych postaci nazwiska nawet mi sie nie chce wspominać...
   - Ty chamie, polski chamie! ... Miliony was, chamy, miliony.

   Krystyna Janda. A gdybyś "polska, katolicka" - zamieniła na "żydowska"? To jakbyś odebrała ten sam tekst?

   - Nienawiść zrodzona z kompleksów, braku perspektyw, niedouczenia, nienawiść polska, katolicka... ta nienawiść jest kołem zamachowym ich działań, konserwuje ich, pomaga - o dziwo - żyć."

   Maciej Maleńczuk:
   - Polacy są faszystami, w duszy przeciętnego katolika widzę swastykę

   Ile razy na Czerskiej i na portalach Lisa wyzywano Polaków od faszystów.... nawet nie chce mi sie juz o tym pisać. Ale na życzenie - więcej takich cytatów.

   Nie widzisz, ze to sa teksty wzywające do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym?

   ps. nie twierdze- ze to Ty jesteś sprzed DDTVN, niemniej jednak - trudno nie miec takiego wrażenia, przy tych wszystkich "inwokacjach na rubikoniu"... ;)
   ps. Panie Adamie, ja mysle ze to jest po prostu - brak wiedzy.

   Usuń
  5. LILKO - czy ja gdzieś tu personalnie o Tobie mówię ?!
   Czy tykam Twoich przodków ? Nie będę dyskutowała z Tobą skoro wycieczki personalne stosujesz i tyle.
   Pojechaliście sobie z panem Adamem po mnie, jak po łysej kobyle, brak mi wiedzy, zeświniłam się i jeszcze cho cho i ciut ... LEPIEJ WAM ? to dobrze ... tylko po co z takim ześwinionym zerem chcecie rozmawiać? Potrzebujecie się dowartościować, czy jak ?
   Idźcie w spokoju swoją drogą ...

   Usuń
  6. O przodkach - piszesz sama, wiec nie dziw sie, ze temat mógł sie pojawić. W porządku, z mojej strony juz to się nie powtórzy. Nie uprawiam wycieczek personalnych tylko podaje bardzo konkretne fakty.
   I to o nich - chciałabym porozmawiać.

   Usuń
 10. Nie wiecie, czy można jeszcze kupować grunty rolne? I jeśli tak to jak? I jakie są ceny gruntów rolnych?

  OdpowiedzUsuń