sobota, 4 czerwca 2016

SUWEREN

4-GO CZERWCA 1989 ROKU 

po raz pierwszy pokazał całemu światu, że jest, że istnieje,
po raz pierwszy pokazał, że MOŻE ! w tym dniu Suweren przemówił.
Jasno, dobitnie, z własnej i nieprzymuszonej woli. I zmienił bieg historii.
Powinniśmy ten dzień czcić, po raz pierwszy poczuliśmy że zrzucamy z ramion tę obcą hydrę - komunizm, że jesteśmy nareszcie u siebie. Nic to, że jeszcze wojska sowieckie u nas stały, już była nadzieja, że to tylko kwestia czasu. Pamiętacie z jaką dumą przez całe lata słuchaliśmy słów Joanny Szczepkowskiej ? Zapamiętajcie, bo właśnie władza wyrzuciła je na śmietnik. Okazuje się, że dla TEJ władzy niewiele znaczyły.
  Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm


Kto poczuł tę wielką i rozpierającą radość, ten świętuje !!! kto nie, ten na różne sposoby usiłuje teraz kota ogonem, w stronę prezesa, wywrócić i wykazać, że świętować należy tylko rocznice dla naczelnika ważne.
Pis, od wczoraj, ustami swoich przedstawicieli w mediach, przekazuje - to nie był taki znowu ważny dzień (???) - skąd, ważny ! No tak, dla was ważny nie był ! przez przypadek poszliście wtedy do wyborów, czy jak ? nie ma się nad czym zastanawiać, nie ma czego świętować ? Naczelnik z pisem świętuje dzisiaj swoje dojście do władzy i wyznacza drogę utrzymania tejże na wieki. Uroczystości państwowych nie ma , pani premier udaje, że jej chwilowo brak, a pan prezydent się udał do Włoch. Pis opowiada w mediach, że na kanonizację, kanonizacja, słonka, to dopiero jutro, w niedzielę, a wystawa, którą prezydent raczy dzisiaj zwiedzać od maja jest czynna, A kto prezydentowi bronił otworzyć wystawę, skoro taka ważna, że ważniejsza od dzisiejszego Święta ? dlaczego wystawę otwierał prezydent Włoch, skoro nasz był wtedy pod Monte Cassino ? ... Zrejterował pan, panie prezydencie, przed Suwerenem, bo Suweren panie prezydencie, to więcej niż elektorat pisu, ba, to nawet więcej, niż sam prezes. Nie ma pan odwagi ... smutno mieć prezydenta bez odwagi.

Co pan panie prezydencie światu dzisiaj pokazuje ?
Co pokazuje światu prezydent DUMNEGO NARODU ?

że ten dzień w głębokim poważaniu ma ??! , bo że nas, to wiemy, ale że tak ważne w historii Narodu wydarzenie obchodzi pana tyle, co zeszłoroczny śnieg, właśnie się dowiedzieliśmy.

CO MA DZISIAJ PREZYDENT DO POWIEDZENIA NARODOWI ?
że obraz Gęsiarki wrócił na ścianę pałacu ???? tyle popłynęło dzisiaj z prezydenckiego pałacu, nawet nie było stać pana rzecznika na wyjaśnienie historii kradzieży. Oskarżaliście prezydenta Komorowskiego o kradzież. Jakieś dementi ? no skąd, prawi i sprawiedliwi nie dementują oszczerczych pomówień, nie po to się miało błotko przylepić, żeby się teraz odlepiło, jak choćby te setki przedmiotów skradzionych rzekomo przez Komorowskiego. Jak pieniądze, które pan Komorowski miał wydać a wydaje pan Duda. Bo Komorowski nie wydał a przeznaczył do wydania. Prawi i sprawiedliwi rzucą oszczerstwo, a jak ktoś udowodni im kłamstwo, najwyżej, jak Macierewicz, przyjmą do wiadomości i zgodzą się zdziwieni -  taaak? A przy tym święci okrutnie. Ósme przykazanie to miłują do utraty tchu.

Dawniej świat nam gratulował, świat pamiętał, świat się cieszył z nami. Było pięknie, było radośnie, było uroczyście ...
Dzisiaj TEŻ BĘDZIE !!! po 16-ej Marsz Trzech Prezydentów ... będziemy czuli wspólnotę, będziemy czuli radość i dumę, z tego co się wtedy stało ... a pis niech fałszuje historię, niech zakłamuje , niech Becia uniemożliwia urzędnikom świętowanie i tak się nie uda bo jesteśmy, bo pamiętamy bo w swoich domach przekażemy ... kiedyś przecież dla władzy nie było Katynia a jednak, władza minęła o Katyniu pamiętamy. Dzisiaj dla władzy nie ma 4-go CZERWCA, władza minie a my pamiętać będziemy . Bo dla nas BYŁO WAŻNE !!!
Coraz bardziej wraca PRL, ale nie ten od saturatorów z wodą sodową, wyrobów czekoladopodobnych, czy  wianków z papieru toaletowego, wraca ten inny, złowrogi, ten w którym władza ustanowi dzień pracy w święto, bo to święto władzy się nie podoba, tak Beciu - się nie podoba.
Dzisiaj, jak przed rokiem, świat też nas zobaczy, też o nas usłyszy !
My to zrobimy swoim zapałem, swoja radością, swoją wdzięcznością.
Wdzięcznością historii i tym, którzy ją tworzyli ... milionom ludzi, którzy wtedy powiedzieli naszej wolności TAK.Hanka Rebelian(t)ka


*


wszystkie zdjęcia pochodzą z internetu


                                                Malina_  M *                                              


strona liiil  

17 komentarzy:

 1. Pieknie napisałaś Niech żyje wolność.Niech zyje Demokracja.Nikt nie ma prawa odebrać nam tego swieta.Jeszcze jestesmy w wolnym kraju.Nie pozwolimy go sobie odebrać.Jesteśmy krajem unijnym i razem z wspolnotą unijną jestemy Europejczykami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowna Nie ma i byc nie może. Bo!
  No sama powiedz a przyznasz mi racje
  Co to za święto i to narodowe?
  Święto, gdy nie ma ani jednej wdowy,ani jednej sieroty.
  Gdy brak grobów i spalonych doszczętnie miast.Gdy nie można pod licznymi pomnikami a wcześniej po mszy, wspominać bohaterów,stawiać poczty sztandarowe a wojsko oddawać salwy.
  A obok wdowy w żałobie, ze stosownie ubranymi latoroślami,kombatanci w medalach i te przemówienia znanych polityków,I chwała bohaterom,i cześć im,i ze "przegrana nasza była ale była ona naszym moralnym zwycięstwem".
  I wojsko defilujące i chylące się sztandary i parę salw artyleryjskich i odznaczenia w Belwederze.
  I cały naród znów coś tam buduje i podnosi z gruzów.
  Jakie to piękne !! Jakie to narodowe !!
  A tu co siedli głupki przy okrągłym stoliku i przy wódeczce i kawce z ciasteczkami,spieprzyli "suwerenowi" całą przyjemność Ba, całą set letnią tradycję.
  No i jak tu uczestniczyć ,a jak już, to jak nie krzyczeć Hańba,Hańba,Zdrada Zdrada !!
  No sama powiedz. Jak ???

  OdpowiedzUsuń
 3. Haniu , zaczynam uświadamiać sobie, ze żyje w jakiejś surrealistycznej rzeczywistości; to jak koszmarny sen, z którego koniecznie trzeba się wybudzić i Twój nowy post temu właśnie służy. Mam nadzieję, ze Boże PRAWO i Boża SPRAWIEDLIWOŚĆ niebawem ziszczą się w naszej Ojczyźnie i zastąpią to fałszywe, uzurpatorskie, niemożliwe stanie się możliwe, jak pamietnego 4 czerwca 1989 roku .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomku, ja nie mam tyle optymizmu co Ty. Życzę sobie i innym, żeby wrócił...

   Usuń
 4. Ech Tomaszu Tomaszu!
  To nie wiesz, iz od "wieki wieków".Boże PRAWO i Boża SPRAWIEDLIWOŚĆ były zawsze "po stronie silniejszych batalionów"
  A ludzie, dopiero ludzie, przywracali należyty ład i porządek.To ludzie, a nie bogowie, wymyślili demokracje

  OdpowiedzUsuń
 5. z sieci - na 04 czerwca:

  27 lat temu wolni Polacy wycięli A.Kwaśniewskiego w wyborach do senatu, Teraz jest on twarzą marszu powołującego się na tamte wydarzenia
  https://twitter.com/PiotrSemka/status/739041505344622592

  "Świętowanie Wolności i Demokracji" przez KOD to na pamiątkę:
  a) 27 rocznicy reglamentowanych wyborów do Sejmu, w którym komuniści, dzięki układowi z Magdalenki, zapewnili sobie 65% czyli nieomal 2/3 miejsc bez głosowania i oddali ludziom zaledwie 35% do ich decyzji.
  b) 24 rocznicy tzw. nocnej zmiany, czyli odwołania Rządu Jana Olszewskiego z powodu krążącej po Sejmie listy agentów, łącznie z TW Bolkiem
  c) 2 rocznicy posadzenia przez Bronisława Komorowskiego, na pamiątkę wydarzeń z punktu a), "Dębu Wolności", który usechł dwa miesiące później
  d) nienawidze Kaczynskiego, PiS to oszolomy, patriotyzm jak faszyzm, unia nas wyrzuci z Europy, wiem bo w wyborczej pisali

  https://www.facebook.com/KamieniKupa1/photos/a.1732488900298919.1073741828.1732451630302646/1756575224556953/?type=3&theater

  za niezrownana - "Zelazna logika"

  ps. przejdzie- nie-przejdzie, o to jest pytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. eh, tez w 1989 wierzyłam w okrągły, tez dałam sie oszukać, tez nie mogłam przyjąć do wiadomości, ze Walesa to Bolek... własną głupotę tez czasem trzeba wziąć na klatę ;)
  04.czerwca - 24 lata temu - upadla nasza szansa na życie w demokratycznym kraju. Na kolejne 23 lata. Dzisiaj - trzeba o ta nasza świeżą, wolność - troszczyć się tym bardziej. Wiemy - ze wciąż jest ona bardzo krucha.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świętowanie tego wydarzenia jest konieczne.
  Pani Lilko cytowanie Semki - radykalnego prawicowego dziennikarza, który miesza dobro społeczne ze spojrzeniem na bieżące wydarzenia w klapkach na oczach jest pozbawione właściwej oceny sytuacji w Polsce.
  Zachowanie pana prezydenta RP uważam za skandaliczne.
  Panu Kaczyńskiemu natomiast strach zajrzał w oczy i w panice plecie dyrdymały.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Według jakich kryteriów jest się "radykalnie prawicowym"? Załapuję się na nie? ;)
   Jaka "ocena sytuacji w Polsce" jest "właściwa" - a jaka nie?
   Obojętnie kim jest autor - czy to cokolwiek zmienia w opisywanym komizmie sytuacyjnym?


   Pani uważa zachowanie prezydenta RP za skandaliczne, a ja wręcz przeciwnie. I na tym polega demokracja :)

   Poparcie dla PiSu - wzrosło własnie do prawie 40% - czyżby to był powód "strachu w oczach" Kaczynskiego? bo inny mi na myśl nie przychodzi.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Lilka N.5 czerwca 2016 13:34
  Ty nie zrzynaj tak " z sieci - na 04 czerwca"
  Sama, tak coś od serca sprokuruj ,napisz.Bo my wiemy dobrze wiemy, ze gdybyś ty była w "Magdalence" zasiadała przy "Okrągłym Stole"wszystko potoczyło by sie inaczej.Nikt by nie rozkradał,nie niewolił naszej Ojczyzny milej i Polska nie była- by w ruinie,a i rano nikt by nas/ przez ostatnie 25 lat/ co chwila nie wyprowadzał w kajdankach
  Wszyscy natomiast byliby zdrowi piękni i bogaci.No jak nie jak tak.
  Przed nami słoneczna droga,dobra zmiana, którą kroczymy a prezes wskazuje kierunek.Pod biało czerwonym oczywiście !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co sie powtarzać? Zwłaszcza, jeżeli trafnych sieciowych komentarzy multum. Ale "od serca" - tez napisałam. Tak, tez byłam naiwna, z tym, ze- gdy sie dzis patrzy w przeszłość - cóż to był za wybór- miedzy Kwaśniewskim a Walesa...

   Wystarczyłoby, gdyby nie było nocnej zmiany (braklo zdaje sie jednej osoby) - 04.06.1992. Tak, wtedy - mogła Polska byc wolna. Dlatego - 04.czerwiec- to smutna rocznica. Kolejna zmarnowana szansa Polski. Przez kolejnych 23 lat - mięliśmy taka "demokracje" - na 30%.

   Dokladnie tak bylo jak piszesz. Staruch - przesiedział prawie rok w wiezieniu bez wyroku, wyszedł tylko dlatego, ze ojciec -były dziennikarz GW odwoływał sie w Strasburgu. Antykomor - mial rewizje, grozilo mu wiezienie, ale zrobil sie halas w (radykalnie?) "prawicowych" mediach.
   Film "Uklad zamkniety" - powstal na faktach autentycznych. Sumlinski byl zastraszany, szalał seryjny samobójca, w końcu - zamach w Smoleńsku.
   Ale mam nadzieje - ze będzie można świętować 25 października :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Lilka N.5 czerwca 2016 18:19
   Matko moja czy z wami trzeba jak krowie na rowie? Ironi nie zauważyłaś ?
   Tym zamachem powaliłaś mnie dokładnie,
   Napisz jeszcze ze wszyscy z Komisji Milera,z Prokuratury Wojskowej, Instytutów badawczych to "narodowi zdrajcy" bo ich raport jakoś "dziwnie jest zbieżny "z Raportem Anodiny
   No i jeszcze ta ruska bezduszna aparatura co spisywała dokładnie przebieg lotu i to co w kabinie się, działo tez zdradziła, co gorsz skaptowała te jedna "hamerykanskiej produkcji"by zapisywała to samo i tak samo
   Taka to siła spiskowców
   A jacy przebiegli jacy mądrzy w parę minut "po zamachu" oczywiście wycieli setki krzew gałęzi drzew i złamali brzozę byle to pasowało do Raportu Anodiny w którym urwane skrzydło i katastrofa.
   I te setki ludzi, ogrodników, z drabinami zwyżkami i sekatorami, rozpłynęło sie jak sen jakiś złoty, we mgle smoleńskiej, tak ze nikt nie widział a demaskatorka Gardias nie napotkała świadka
   Genialni są ci zamachowcy? Nieprawdaż?]Gdyby nie Macierewicz nic byśmy sie nie dowiedzieli,nie odkryli

   Usuń
  3. Własnie zauważyłam, ze Twoja ironia bardzo w plot. Przypominam - akcja widelec, spalenie "ruskiej budki" przez ministra spraw wewnętrznych (sic, minister szef policji podpala budkę przy rusyjskiej ambasadzie, by oskarżyć własny naród o napad; to sie w głowie nie mieści; w każdym - tylko troche bardziej normalnym kraju, a raczej- przy tylko nieco normalniejszych obywatelach - takie typy juz dawno by siedziały za kratami i kwiczaly), sprowadzanie bojowek z Niemiec, w celu prowokawani zamieszek (patrz komenatarz w poprzednim nawiasie) 8 lat w psychiatryku za kradziez kawy, 8 miesiecy - w psychiatryku za "zamach na prezydenta RP krzesłem", itp, itp itp. lista jest długa. Przerażająco długa. Samobójstwa, wypadki.. "kilkuset mordercow rzadzi Polska" (Sumlinski, dla jasnosci jest to wypowiedz sprzed maja 2015).

   A co do krzakow - na fotografiach z bloga Amelina, tych samych, co sluzyly Laskowi- Millerowi do ich raportu - widac jak byk, ze zaden krzaczek, zadna galazka ani torebka plastkiwa - ani drgnela. A samolot trzeba na zdjęciu zmniejszyć 2x - bo inaczej w ogolę nie pasuje miedzy drzewa. Czyli - smolenska tutka - przenikała przez martwe rzeczy. Sztuka, która ostatnio udała się Jezusowi z Nazaretu, ale nawet jemu - po zmartwychwstaniu. Ale wierzyc mozna w duzo rzeczy, w cudowna tutke- również.

   https://picasaweb.google.com/107906898396623830387/101#5552448569458597074

   Usuń
 9. Po pierwsze nie pieprz Jedz rusz d..i jedz na miejsce katastrofy do Smolenska Ja tam bylem widziałem i nogi uchodziłem.I to nie długo po"zamachu"
  Powoływać się na animacje komputerową gdy w niej chodzi o pokazanie szerokiemu ogółowi, jak wyglądał przebieg lotu,i te animacje uznać za "zdjęcie" może tylko kompletna kretynka.
  Na zdjęciu...poddanemu obróbce komputerowej to i ty jesteś piękna a głupoty nie widać.
  "Akcja widelec" po to by sprowokować zamieszki?
  Na łeb upadłaś "podpalić nic nie znaczącą budkę" gdy można coś większego,by spotęgować reakcje.Marni ci prowokatorzy
  Im dłuzej cie czytam tym bardziej wierze w odpowiedzi Mamuni.
  Gdy Ją pytałem skąd się wziąłem odpowiadała "w kapuście cie znalazłam"
  I ciebie tez w tej kapuście znaleźli, tyle ze wycinając zostawili "samego głębia"
  Albo jesteś takim samym przypadkiem psychiatrycznym jak Macierewicz,wybierasz co smakowitsze kaski i powiadasz a co ty na to, a na to. Spisek.
  Napisać
  "na fotografiach z bloga Amelina, tych samych, co sluzyly Laskowi- Millerowi do ich raportu - widac jak byk, ze żaden krzaczek, zadna galazka ani torebka plastkiwa - ani drgnela."
  Jako koronny argument ? Kretynizm do kwadratu.
  Które to "fotografie sa ruchome" i zaświadczają o przemieszczeniu kogokolwiek i czegokolwiek.Chyba ze to "fotografia poklatkowa" to wtedy..albo film
  Dokształć się trochę kobieto a potem może podyskutujemy.I nie cytuj "żurnalistów" którzy z powodów sobie tylko znanych podpuszczają "ciemny lud" taki jak i ty.
  Zacznij myśleć analizować samodzielnie i szukać "prawdy" w rożnych źródłach I myśl kobieto.myśl, to naprawdę nie boli.
  Malinę zaś przepraszam ze wdałem sie w dyskusje z przypadkiem chyba ,beznadziejnym
  Jako okoliczność łagodząca "zapodaje" powiedzonko Tadzia R Trzeba siać siać siać Alleluja i do przodu.Mimo, ze grunt, jałowym rozumem jest

  OdpowiedzUsuń
 10. Pytanie do Autorki bloga - czy poziom na jakim odbywają sie tutejsze dyskusje reprezentuje osoba podpisująca się "wiesiek"?

  Tej osobie odpowiadać nie będę.
  Natomiast dla pozostałych Czytelników, gdyż nie do końca jestem pewna, na ile sa poinformowanie. Były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz nakazał spalenie budki strażniczej przy ambasadzie rosyjskiej w trakcie Marszu Niepodległości w 2013 roku. O czyn ten oskarżono uczestników Marszu, co chyba wszyscy pamiętają. No cóż, taka to była demokracja...
  Podobnie - zdjęcia z bloga Amelina - sa to zdjęcia, które zamieścił Miller-Lasek w swoim raporcie... cóż, taki to i raport.
  To, ze samolot - nawet pomniejszony dwukrotnie - miedzy krzaki i gałęzie się nie mieści a worki plastikowe tudzież wspomniane krzaki i gałązki zupełnie zignorowały przelatująca około metr nad nimi ponad 50- tonowy odrzutowiec - każdy zobaczyć sobie może sam. To tylko jeden z setek argumentów oczywiście.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń