wtorek, 19 lipca 2016

I CO TY NA TO

EDZIU ? I CO TY NA TO POWSTAŃCU ?

Twoja mama, ciocia Kazia, w grobie się przewraca. Do końca życia Ciebie szukała, do końca nie zgasiła wątłego płomyka nadziei. Tak było wtedy. Teraz czas by płomień wdzięczności, takim jak Ty, Ojczyzna zapalała i płomień pamięci, o takich jak TY, też.
Ojczyzna to znaczy MY, z wdzięcznością to znaczy WAM WSZYSTKIM i BEZWARUNKOWO ... i tak dotąd było, ale dobra zmiana już i Was dopadła. Już bezwarunkowo nie jest, już najważniejsi w tym dniu nie jesteście, nie tylko wasz ten dzień ma być i już !, wasze bohaterstwo można rozwodnić nieco innym "bohaterstwem" To inne przy Waszym ogniu ogrzać się musi i historia to inne ma z waszym zrównać, a zrównując przypieczętować. Tak ma być i Wy do tego pieczętowania wspaniale rządzącym się nadajecie. Ma się narodowi do głów wtłoczyć, kto bohater, mają młodzi jednym tchem Was i prezydenta Kaczyńskiego wymieniać. Nihil novi sub sole. Tak działała kiedyś propaganda, tak działa teraz. Tylko o ironio, już kiedyś byliście ofiarami propagandy ...

Już dobra zmiana Was podzieliła na sorty, platformiani jesteście ponoć. Jasny gwint ! to już mamy drugi sort Powstańców !!! platformianych !
Coś tak niesłychanego, że w głowie się nie mieści. I teraz Wy, z siwymi głowami, musicie udać się do łaskawie rządzących i musicie z nimi negocjować, żeby Wam WASZE święto, według waszego pomysłu czcić pozwolili. Według nich apel pierwszemu sortowi się należy zawsze i wszędzie , więc bez czczenia pierwszego sortu prezydenta Lecha wojsko Was nie uczci  !!! albo, albo, Kochaneńcy ... niewiele do powiedzenia we własnej sprawie macie, ma ten, kto ma władzę.

Wolność Wam z definicji się należy, bo wolność daliście nam. Ale nasza Ojczyzna, ponoć dopiero od kilku miesięcy wolna (???),  wolności wam nie daje, wolno wam było w tamtej, ponoć zniewolonej (???). Teraz albo rybki, albo grzybki, albo hołd prezydentowi Kaczyńskiemu i wojsko hołd odda Wam, albo bez wojska będziemy Was honorowali ... Jakie to niskie, podłe i żenujące, żebyście musieli się prosić ... A cóż takiego, co oni, ci rządzący zrobili, no co ? żeby teraz Wam dyktować. Macierewicz ze Smoleńska uciekł bohatersko, to może teraz musi kolegom, których wtedy opuścił, hołd oddawać na każdym miejscu, ale jak to ma się do POWSTANIA ?

Wytłumaczy Wam pis jak to się ma. I podeprze Bogiem, Honorem i Ojczyzną, dla Was największymi świętościami. Tylko dla pisu Kaczyński to bóg, czczenie Kaczyńskiego to honor, a elektorat pisu to ojczyzna.

Pewnie zgodzicie się na ich warunki, bo i co Wam zostanie. Jesteście rzeczywiście ludźmi zupełnie innej kategorii, ludźmi honoru, którzy o chwałę dla siebie i swoich zabiegać na klęczkach nie będą. Godność i honor to macie WY, w sercu i w głowie, oni mają pusty frazes na ustach i władzę. Ta władza całkiem im poprzewracała w głowinach, nagle panami historii się poczuli i czasu.

A WY CZASU MACIE CORAZ MNIEJ ...
KAŻDA RZECZ, DLA WAS TERAZ NIE UCZYNIONA,
KAŻDY HOŁD WAM TERAZ NIE ODDANY
może nie mieć szansy na powtórkę.

Niestety to się nie mieści w ich głowach, pełnych buty, arogancji i pychy.


*


                                                Malina_  M *                                              
strona liiil  
 

12 komentarzy:

 1. Doskonale Pani to napisała,ja niestety, w ten sposób nie mógłbym. Mając w sercu szacunek dla Powstańców, bez ogródek wygarnąłbym, co myślę o bydlakach zawłaszczających wszystko dla swoich celów.
  P.S.
  Umieszczę link do tego artykułu na moim wallu. Naprawdę warto dzielić się takimi słowami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym jeszcze dopisał małą manipulację słówkiem poległ. No bo miał być to apel poległych w Smoleńsku. Zawsze myślałem, że żeby polec trzeba wziąć w rękę broń i pójść walczyć z wrogiem, a nie po prostu wejść do samolotu, ze świadomością, że zaraz się wróci.

  Generalnie na ogół nie zgadzam się z Twoimi poglądami ale tu nie ma po prostu marginesu na niezgodę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko w przysłowiach mawiają "kłamstwo ma krótkie nogi" gdy udowadniają nam iż jest odwrotnie
  Gwoli sprawiedliwości powiedzmy sobie skąd to stwierdzenie "zginęli męczeńska śmiercią "padło ?
  I kto go stworzył ?
  Od jakiego ołtarza i gdzie nadano mu "boskie imprimatur ?" Kto zaczął a stwierdzenie "poszło w hyr" a ciemny lud kupił i nikt nie protestował
  Dlaczego ?
  Strach przed tymi którzy to "stworzyli" czy miejscem głoszenia ?.
  Zmilczano ,uznano za "licentia poetica ,świętych mężów" to teraz nie czas się dziwić ze "jak za panią matką" powtarzają to cywilne gęby i utrwalają w apelach.
  W myśl goebbelsowskiej zasady "kłamstwo powtarzane staje się prawdą" i będzie nam wpychane w każdą uroczystość świecką czy kościelną By "słowo stało się ciałem"
  Milczeliśmy gdy rozpalano ten ogień.krzyczymy gdy zaczął się pozar.
  O podpalaczach milczymy i nie chcemy wprost ich zauważać.Dlaczego ?
  A Macierewicz szybciutko odwdzięczył się "świętym mężom"
  A to wojsko rozdaje gratisowo grochówkę na uroczystościach Rydzyka a to przewożąc transportem wojskowym figurę Chrystusa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. By nie byc gołosłownym
   http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=3517&view=null

   Usuń
 4. Wszystko zostało napisane przez Ciebie Aniu tak dokładnie ,że nie muszę nic dodawać.Może jedno zdanie...Partia nie powinna nosić nazwy "PIS tylko DURNO LUDKI "☺☺ MIŁEGO WIECZORKU...

  OdpowiedzUsuń
 5. Sądzę, ze naród po jakimś dłuższym okresie otumanienia obudzi się i wszystko wróci do normalności. Może tego trzeba, aby rządzący ostatecznie skompromitowali się, a potem - jak tego będzie potrzeba - zasiedli przy wspólnym więziennym stole jako kłamcy, oszuści. Bardzo chętnie będę im wysyłał tam paczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WRÓCI do normalności? A kiedy było normalnie?

   Usuń
 6. Wszystko tak wyczerpująco napisałaś ,że nic dodać nic ujać.Dzięn chwały i pamieci Powstanców to ich dzień i wara im od niego.Robcie sobie te wasze miesięcznice ,rocznice ale od świeta naszych powstańcow sie po prostu kolokwialnie mówiąc odczepcie.Kto ma nie czyste sumienie to najbardziej krzyczy aby zagłuszyć swoj strach.Wstydzcie się rządzacy,paskudnie postepujacy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Malinko wyłożyłaś "kawę na ławę", a ja powiem krótko: źle się w państwie polskim dzieje...

  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo smutny jest Twój tekst Aniu.
  Szkoda, że jest prawdziwy, tak bardzo prawdziwy....
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aniu ,każdy kto walczył w Powstaniu,jest BOHATEREM ..i NIM ZOSTANIE NA WIEKI! ...........prezesiunio może najwyżej klapnąć dziobem i wsadzić swoje trzy grosze.Kto ma rozum ,zamiast sieczki,ten wie i nie pozwoli by zapomnieć o Ludziach ,którzy przelewali krew za ojczyznę.Prezesiunio nie doznał tego,ale w latach młodości wiedział co to POWSTANIE..Teraz na mózg mu pada i niestety zaraża innych swoją głupotą. Pozdrawiam Aniu☺☺

  OdpowiedzUsuń
 10. świetnie napisane, pozwoliłem sobie udostępnić wśród znajomych

  OdpowiedzUsuń