sobota, 14 stycznia 2017

JUŻ 25 ! ! !


ŚWIATEŁKO
 DO NIEBA


niech leci ... niech świeci
do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej

Niech świeci własnym światłem i światłem odbitym, niech ogrzewa serca, topi lód obojętności. Niech oświeca, wychowuje, kształtuje w młodych poczucie, że obok jest drugi człowiek ... że trzeba go zauważyć, trzeba się z nim podzielić, trzeba mu pomóc, trzeba coś dla niego zrobić.

To wspaniała akcja, daje ogromnie korzyści
i te wymierne, i te niewymierne.

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili"  Słowa jasne proste i czytelne. Przynajmniej dla mnie. Cokolwiek znaczy dla mnie COKOLWIEK, nie cokolwiek pod warunkiem, że w odpowiednim miejscu czasie i z odpowiednimi osobami, a już broń Boże z Jurkiem Owsiakiem. Cokolwiek i już !

Orkiestra robi fantastyczną rzecz - pokazuje młodym, jak dobrze można się poczuć, gdy zrobi się coś dobrego dla innych. Jeżeli ktoś raz to poczuje, zostanie mu na całe życie. Zapamięta to ! Żadne nauki, pouczania, czy opowiadania nie dadzą tego, co da osobiste przeżycie. "Nie ma w umyśle czego nie było było w zmyśle" mawiał filozof. W tym przypadku jego powiedzenie nabiera szczególnego sensu. To, co będzie się działo na naszych ulicach, to będzie wspaniała lekcja. Godzina wychowawcza - jak dawać nie oczekując w zamian zapłaty.

Jest wiele organizacji, które pomagają, choćby Caritas. Każdy może znaleźć w nich dla siebie miejsce, w jednej bądź w kilku, czy choćby jak ja, w dwóch bo wspieram i CARITAS, i WOŚP. Chwała Jurkowi za to, że pozwoli dawanie przeżyć osobom, które do tych innych organizacji nigdy by nie trafiły. To rodzice powinni uczyć młodych, ale jest jak jest, czasem nie potrafią, czasem nie zwracają na to uwagi. Tak często powtarza się dzieciom - jesteś tego wart, tutaj słyszą - inny jest tego wart. I niech słyszą, do końca świata i o jeden dzień dłużej !!!

Dlatego niech wszelkie organizacje, które mogą i chcą czynić dobro, czynią je. A my nie próbujmy ich sobie przeciwstawiać ! To bez sensu.
Nie niszczmy jednego dobra w imię drugiego.
Wspierasz CARITAS - nie mów WOŚP jest zła i interesowna.
Wspierasz WOŚP - nie wieszaj psów na CARITASIE.

*

ROZGRYWANIE TO WODA NA MŁYN
nie dajmy się rozgrywać !


A rozgrywanie się zapowiadało. Szczęściem rozgrywki spełzły na niczym, nie pożywią się judzeniem ci, co pożywić się zamiar mieli. Post mili państwo, post ! Caritas i Orkiestra nie stoją przeciwko. Potrzebne było "spotkanie na szczycie" to się spotkanie odbyło.

Tak o spotkaniu mówi Jerzy Owsiak.
"To w sumie historyczne spotkanie w siedzibie naszej Fundacji, było także pretekstem do długiej rozmowy o pomaganiu potrzebującym, a w szczególności ludziom w podeszłym wieku. Naszych gości zaprosiliśmy też do odwiedzenia 15 stycznia naszego finałowego miasteczka'” 

Tak mówi  Dyrektor Caritas Polska:
"Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań. Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji.
Prosząc o szacunek i pokój, postanowiliśmy przekazać na aukcję XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu (...)."

A tak rzecze, o słowach Caritasu, pierwszy, dyżurny katolik pisu:
"Tekst ten,niezależnie od intencji jego autorów, jest gorzej niż błędem, jest zbrodnią"

Ot i cały Terlikowski, pisowski spec od wiary nadziei i miłości ...
Ci, którzy w tak bezkresnej miłości bliźniego swego, takie złote myśli wyrażają, niech idą swoją drogą. Mam na myśli obie strony. A my się cieszmy ze wszystkimi, nikomu nie odmawiajmy prawa do dawania, do radości, do pomagania na swój własny sposób...

Jest tyle światła, tyle dobroci, tyle wyciągniętych rąk ...
Jest tylu głodnych, chorych, bezdomnych, zapomnianych
którzy na to światło dobroć i ręce czekają ...
NA NAS CZEKAJĄ !

*

DZIAŁAJMY !
jak kto może, jak kto chce, 

puszki ! zbiórki ! akcje! aukcje ! ... do wyboru i koloru, 
nawet bez ruszania się z domu             


Gdybym była bogata, deedle deedle, bubba bubba deedle deedle dum, gdybym była bogata ... to bym w tej aukcji udział brała. Ech, gdzie mi tam. Nawet gdybym ze skrzypcami na dach wylazła, to nic mi nie da, no, chyba, że wylicytuję moje, hmm, debety.


Nie wylicytuję, więc sobie zagrałam w wirtualnym orkiestrowym serduszku. Bardzo proste. Podaję link, wystarczy kliknąć:
ALE TO SZYBKO IDZIE !!!!  
byłam 1808, było 64 427zł ... a juź !


Kiedyś byłam ambasadorem WOŚP.
W zeszłym roku na stronie WOŚP opowiedziałam swoją historię. W tym roku dostałam od Organizatorów maila z prośbą, o wyrażenie zgody na publikację w książce. Pewnie wszyscy, którzy pisali. dostali. Wiem, ale i tak ucieszyłam się ogromnie.Jak tylko będzie możliwość kupię książkę,
 może akurat ... zresztą i tak bym kupiła.


Wracając jeszcze do tego, co będzie się działo na naszych ulicach, co będzie się działo na naszych oczach i w naszych sercach - bez ludzi współczujących, współodczuwających, ludzi, którzy nie kalkulują, nie ważą argumentów, nie przeliczają, świat byłby zimny, zły i ponury, więc:

cieszmy się że dobro wychodzi na ulice i krzyczy jestem !
cieszmy się, że wychodzi też wtedy, gdy go nie widzimy.
Dobro, to dobro. Jest jednego sortu.  Moje foto-światełko. Niech cieszy oczy,
niech leci ... niech świeci


*

                        z przyjemnością polecam Malina M *                          

strona liiil  

16 komentarzy:

 1. Dziękuję za Wpis orkiestrowy... i ja też jak co roku od 25 lat zapalę światełko dobra do nieba ... niech płonie... Zbrodnią i błędami są niektóre wypowiedzi pana Terlikowskiego....

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak napisała Korwin Piotrowska
  "Tak, to musi strasznie wkurzać, że jakiś zabawny koleżka w kolorowej koszulce i w okularach, w towarzystwie ludzi zebranych przez lata, mediów i zwykłych obywateli, zrobił dla innych i dla tego kraju więcej niż mądrzy i zadowoleni z siebie panowie w garniturach i panie w kostiumach z broszką przez lata całe."
  I kłody pod nogi rzucają jak mogą zastraszając utrata pracy tych 'co to by się odważyli "grac" razem z Orkiestra.
  Policje,wojska,urzędników a nawet Pocztę Polska,nie mówiąc juz o "swoich" wojewodach
  Czy to nie jest hańbiące dla nich
  " Owsiakowi i jego WOŚP po latach ciężkiej pracy dla innych i wciąganiu w to kolejnych pokoleń Polaków udało się wychować tysiące, setki tysięcy ludzi, których trudno będzie omotać głupotą, nietolerancją, ksenofobią i zastraszyć czymkolwiek. Oni nie dadzą się przekabacić. Ta armia jest stracona dla tych, którzy budują tylko mury. buduje jedynie konflikt, wojna, obelgi i zło."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do Twojego pięknego wpisu :))

   Usuń
 3. Sercem i składką dołączam się do tej wspaniałej Orkiestry :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomagam WOŚP od początku. Zawdzięczam im życie dziecka. Dzięki zafundowanemu sprzętowi, dziecko miało szansę przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, na tak wspaniałą akcję jaką prowadzi Orkiestra nie mogę być obojętna.
  Mam już sporo tegorocznych serduszek. Cieszę się, że od jakiegoś czasu zbiórkę prowadzi Lidl. U mnie przy kościele mają zakaz zbierania. Wielka szkoda. A przecież popieram również CARITAS.
  Jutro nasze telefony rozgrzeją się do czerwoności.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KLIKNĘŁAM!

   BYŁAM 2072 NA KONCIE JUŻ 77 650.-

   Usuń
  2. Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka i wszystkich Polaków niech gra!!!! Wreszcie , po tylu latach przestanie się przeciwstawiać Caritas temu, co robi Jurek dla Polski. Zawiść ma krótkie skrzydła i długo nie polata

   Usuń
 6. A dobra zmiana dosięgła nas mściwym lotem
  http://www.gazeta.pl/0,0.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego pytam nikt nie zwróci uwagi tym co piękną idę solidarności ludzkiej chcą zohydzić,zniszczyć i rozbić w pył?
  I to robią ci którym z pysków nie schodzi dzień w dzień "słowa o naukach JP II" klęczący po kruchtach i produkujący swa "nabożność" u Rydzyka
  Dlaczego kler w całości nie potępi tej nagonki ale często sie do niej jeszcze przyłącza?
  Czy ten dzień ta zbiórka "Wielkiej Orkiestry .."nie jest wielkim festiwalem ludzkiej solidarności wbrew politykom tzw nabożnej prawicy.
  Czy to co robi rzad Kaczyńskiego i nakazuje swoim urzędnikom nie jest wbrew słowom JPII
  "Jeden drugiego brzemiona noście” – to zwięzłe zdanie Apostoła jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza nad solidarność. Nie może być program walki ponad programem solidarności. Inaczej – rosną zbyt ciężkie brzemiona. I rozkład tych brzemion narasta w sposób nieproporcjonalny.

  Fragmenty z homilii Jana Pawła II wygłoszonej podczas Mszy świętej dla świata pracy w Gdańsku
  Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela. (...) Jest oczywiste, że troska o dobro wspólne winna być realizowana przez wszystkich obywateli i winna przejawiać się we wszystkich sektorach życia społecznego. W szczególny jednak sposób ta troska o dobro wspólne jest wymagana w dziedzinie polityki. Mam tu na myśli tych, którzy oddają się całkowicie działalności politycznej, jak i poszczególnych obywateli. Wykonywanie władzy politycznej czy to we wspólnocie, czy to w instytucjach reprezentujących państwo powinno być ofiarną służbą człowiekowi i społeczeństwu, nie zaś szukaniem własnych czy grupowych korzyści z pominięciem dobra wspólnego całego narodu.

  Fragment przemówienia Jana Pawła II w Sejmie RP 11 VI 1999

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu całym SERCEM JESTEM Z TOBĄ ♥♥♥♥♥♥Wirtualnie nie jestem w stanie,ale na mieście u nas są grupki Polonii ,chodzą z puszkami i przylepiają serduszka☺.Jutro jedziemy do miasta::)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. HANIU,
  JESTEM SZCZĘŚLIWA. W PIERWSZEJ CHWILI NIE MOGŁAM WPROST UWIERZYĆ.
  GDY WYSZŁAM DZISIAJ Z KOŚCIOŁA PO RAZ PIERWSZY OD WIELU LAT BYLI WOLONTARIUSZE WOŚP. NARESZCIE!!!!!!
  SERDECZNEJ NIEDZIELI DLA DANI DANUSI I DLA CIEBIE HANIU:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobro można też dać ofiarując modlitwę ... tego nigdy dosyć.
  Tu poproszę o modlitwę za nie znaną mi małą Olę ...
  Zdiagnozowano guz na móżdżku, właśnie Ola jest po operacji,
  Maleńka trzymaj się, z całej siły zdrowiej !!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłem, jestem i będę wirtualnie z Wami.
  Jestem Wam wdzięczny, za przyjęcie mnie agnostyka i lewicowca do swego grona.
  Przykro mi bardzo,że ze względy na stan zdrowia nie mogę wychodzić i osobiście dzieciarni wrzucać pieniędzy do puszek.
  Kiedyś (w sumie nie tak dawno, bo dwa lata temu) w sobotę rozmieniałem przeznaczoną sumę na 10-cio złotówki by móc wrzucić jak największej grupie dzieciarni. Obecnie przekazuje tą sumę przelewem bankowym. Nie jest to jednak
  to.
  Na czym polega to wirtualne wpłacanie. Oczywiście wpisałem się

  Przesyłam wyrazy szacunku i sympatii Druhnie Danusi (bo chyba tak ma na imię Mama Druhny Maliny) Druhnie Malinie, no i wszystkim Komentatorom . CZUWAJ !

  OdpowiedzUsuń
 12. Jureczek ma juz zapisane w niebie. To czlowiek wyjatkowy. Jestem z Nim i Jego Orkiestra calym swoim sercem.
  Haneczko, Twoje zdjecie ... jestes przesliczna kobietka :))
  Pozdrawiam Ciebie, Danusie, jak i wszystkich, ktorzy graja w WOSP :)

  OdpowiedzUsuń