czwartek, 3 października 2013

UWOLNIĆ SYRENKĘ


w godzinę W
polecam nie przykładać do tego ręki - Malina M*

jeśli podobał Ci się ten wpis
to wejdź     i zagłosuj


                                                  M*                                                  

30 komentarzy:

 1. A nie mówiłem/pisałem/ze jesteś "dziewczyną renesansu !!"
  Ty to masz "talenta!!"
  I pomyślunek.
  /o odwadze nie wspomnę,albowiem długie ręce i to "w pewnych kręgach"sięgają daleko/
  Wiec zdejmuje czapkę z głowy kłaniając się, z podziwem "po chłopsku po robociarsku"/cyt poetę/
  Szlachecki pokłon jakoś tak mi "nie pasi" bo to o uraz kręgosłupa,w pokłonie,łatwo.
  PS.
  Ja to na poważnie i ze szczerym podziwem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Wieśku - tym bardziej, że komplementujesz moherek :-) A tak na poważnie - fajnie jak ludzie potrafią się czasem pokłócić a czasem uśmiechnąć do siebie

   Usuń
  2. Bo ja ze zdumienia wyjść nie mogę."Kobieta renesansu" ta co i technikę sztukę a może i poezje,uprawia.Ta co widzi i daje temu wyraz jakie szaleństwo,demagogię i hipokryzje uprawia PIS w pewnych przypadkach /religijnych/daje się zwieść jak dziecko.Lub chce być??!!
   Bo "moher" to nieznajomość własnej religii i przesłania jakie ona niesie.
   Przykład pierwszy z brzegu.
   Moher zna ? kto powiedział "miłujcie nieprzyjacioły swoje"moher codziennie może i wielokrotnie na dzień, powtarza
   "i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy...'
   I na dzień dobry na "zdziwienie Rydzyka i słowa "Oni są bez akredytacji"
   leje "bliźniego swego" i to gdzie pod murami Jasnej Góry.
   Moher wierzy w "sakramenta" i w grzechów odpuszczenie ,sprawowanie eucharystii i do głowy mu nie przyjdzie ze /być może/ "otrzymuje je od tego" co do tego nie ma prawa,ze to wszystko ważnym nie jest, w świetle nawet Prawa Kanonicznego.
   Bo często ten co daje,ciężkim grzesznikiem jest a i jego spowiednik dając takiemu rozgrzeszenie współwinnym .A jeśli nie daje..Jeszcze gorzej.
   Jak to jest iz "w cywilu" wyczujesz oszusta,a jak cie oszuka już do niego nie pójdziesz ,zrywasz wszelkie kontakty.
   A niech no taki "przybierze suknie" już staje się bezkarny,a gdy otrzymasz 'czarno na białym" wiadomoś,ć ze to oszust bronic go będą do upadłego.
   Bo to święty maż a w domyśle"mało brał za posługi"No i człowiek a człowiek to "wszystko może"
   I do łba "moherowi nie przyjdzie " ze w świetle prawa kościelnego wszelkie sakramenty mu"udzielone" nie maja ważności.A tamten nie może je sprawować" Bo bezprawnymi są.
   Tak wiec śluby,chrzciny a nawet "rozgrzeszenia" o kant /umysłowy/można potłuc.
   I to jest dla mnie właśnie moher.
   Wierzy? a podstaw wiary nie zna.Klepie modlitwę, a treść jej do mózgu nie dociera.
   A postępuje tak jak gdyby nie było przykazań a wiarą "modlitwa Polaka"
   PS A tamto było szczere i z podziwem.
   To drugie nie bierz sobie do serca./bo to nie o Tobie/
   Ot materiał do przemyślenia w wolnym czasie, lub na rozmowę z Tymi "dobrymi i rozumnymi"
   Sa, są jeszcze takowi. !!
   A być może i ja się mylę./z zaszeregowaniem/
   Kto z nas nie błądzi ?Wszak człowiekiem...

   Usuń
 2. Hahahahaaa...świetne !,śmieszne i straszne....piękny skrót ..Trzymaj się Warszawo ,,nie daj się oszołomstwu ....Pozdrawiam Cię serdecznie Haniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zosiu - jak fajnie, że na ten mój polityczny trafiłaś !!! dzięki i serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 3. Bardzo chciałabym, żeby się nie dała. Mam jednak obawy co do wyniku referendum, zbyt dużo oszołomstwa tu mieszka. Życzę Hance, czyli pani prezydent Warszawy, jak najlepiej.
  Przy okazji powiem Wam, że nigdy za innych prezydentów miasta, żadna, nawet najbłahsza sprawa, nie była tak dobrze i szybko załatwiana, jak obecnie. Wiem coś o tym.
  Syrenka wyszła Ci Malinko super. Ale wolę, żeby takiej "facjaty" nigdy nie miała.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie życzę tego i trzymam kciuki za Syrenkę,m żeby nadal była płci żeńskiej !!! Pani Waltz to twarda bankówka, do rządzenia się nadaje a że PR kiepski. Wszyscy dziennikarze głównie to zarzucają. Ciekawe, czy jak by jeden z drugim dom sobie budował to by chciał majstra celebrytę czy ponuraka fachowca ?

   Usuń
 4. Zamiast wybierania dżumy, czy cholery, lepsza by była rozsądna wielopoziomowa debata na temat zarządzania stolicą, ale: Kto ma władzę, ten ma patent na mądrość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzeju - za rok będą wybory, dyskusji będzie ile dusza zapragnie a z debatą to u nas i tak nie wyjdzie, nie da się odpolitycznić a rozsądek z polityką niewiele ma wspólnego. Fundować sobie dwa lata wciągania się w rządzenie to nie jest rozsądne. Nie tylko miastu ale nawet własnemu projektowi bym tak częstycg zmian nie fundowała

   Usuń
  2. Panie Andrzeju, czyżby chciał Pan powiedzieć, że opozycja nie posiada patentu na mądrość?
   To bardzo się Pan myli. Posiada takowy i to nawet większy, bo z nadania "prawdziwych Polaków". Ponadto przecież o wiele łatwiej jest krytykować niż rządzić. I co najważniejsze opozycja ochoczo z tego patentu korzysta. Wystarczy spojrzeć choćby na Dudę, by nie zanudzać czytelników Kaczyńskim.

   Usuń
 5. Tak, pani Haniu, tego chcę. I informuję, że ja (emeryt-były pracownik nauki), moja żona (emerytowana nauczycielka, artysta plastyk), moja córka (magister polonistyki, matka trójki dzieci, na razie skromny przedsiębiorca), mój zięć (ojciec trójki dzieci, inżynier) weźmiemy udział w referendum i będziemy głosować za odwołaniem pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Szczęśliwie jesteśmy warszawiakami i możemy wyrazić swoją wolę, a nie jedynie poszczekiwać z Legnicy. A swoją drogą, ma Pani, pani Haniu, wspaniałych apologetów. Jeden z nich nawet cytuje mistrza Władysława w pokłonie Rewolucji Październikowej. Doborowe towarzystwo opowiada się za panią HGW.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. panie wielce zarozumiały warszawiaku - kiepski z pana detektyw, nigdy w Legnicy nie mieszkałam. Tylko wyjątkowo ordynarny mężczyzna potrafi do kobiety powiedzieć że ta poszczekuje. Mam uczulenie na ordynarnych mężczyzn, nie jest pan mile widziany na moich blogach, mówiłam to już panu. Uprzedzam, następne pańskie komentarze skasuję.
   I niech się pan o moich apologetów nie martwi. niech pan raczej o swoim idolu pomyśli co to pracę pisał wysławiając Lenina.


   Usuń
  2. Panie Adamie, współczuję. Nie chwalę się kim jestem (byłam), bo jak widać po wypowiedzeniu się pana, to wstyd, żeby być aż tak głuchym i ślepym na to, co wyprawia prezes z całą swoją przyboczną armią.
   Ale cóż "kłamstwa powtarzane tysiąc razy stają się prawdą". Tak jest w przypadku pana i całej rodziny.

   Barbara

   Usuń
  3. Panie "Anonimowy", na szczęście jestem Warszawianką od wielu pokoleń, ale się tym nie chwalę. Chwalą się ci, którzy dopiero niedawno się nimi stali. Żałuję, że zbyt łatwo to się dzieje, wystarczy się w Warszawie urodzić. Chwalenie się tytułami zawodowymi ... jak w przedszkolu? Wstyd.
   Nie pozdrawiam.

   Usuń
  4. Pani Barbaro, no co wyprawia? Tylko proszę konkrety, nie wynikające z manipulacji komunały. Pani "ozon", ja warszawiakiem jestem od co najmniej trzech pokoleń. A co do tytułów, to wspomnienie o nich było odpowiedzią na stwierdzenia typu: "Mam jednak obawy co do wyniku referendum, zbyt dużo oszołomstwa tu mieszka."; "Trzymaj się Warszawo ,,nie daj się oszołomstwu ".

   adam

   Usuń
  5. Trzy pokolenia to za mało. Przynajmniej dla mnie. Tytuły, nie świadczą o niczym , poza wykształceniem, poglądów nie kształtują. To wynosi się z zupełnie innych miejsc.

   Usuń
  6. Panie Adamie - lepiej być mądrym bez wykształcenia, niż wykształconym bez mądrości.

   Usuń
  7. Zgadzam się z Panią, pani Ozon. Mam nadzieję, ze Pani, z Pani miejsc, nie wyniosła poglądu, iż osoby, które mają poglądy odmienne od poglądów Pani, to "oszołomstwo".
   A referendum już za TYDZIEŃ!

   adam

   Usuń
  8. Właśnie tacy jak Pan dążą do usunięcia Hanki. Dobro i rozwój Warszawy mając w tyle!

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. panie Adamie - napisaam, że będę usuwała,

   Usuń
 7. Świetne! Też mam uczulenie na PiS! Mam dosłownie alergię na prezesa i jego całą sektę. Dzisiaj na blogspocie dałem temu wyraz.
  Bardzo serdecznie pozdrawiam z moją Barbarą. B&S

  OdpowiedzUsuń
 8. Haniu Ty to masz talent ,nie mówiąc o poczuciu humoru (ale gorzej bo to prawda)ja to mam szczęscie że mieszkam na południu Polski pozdrowienia weekendowe

  OdpowiedzUsuń
 9. Klikam, klikam na "tę/ą syrenkę" i nijak frontem, nie chce się do mnie obrócić
  A jak tak chciałem zobaczyć,czy on/ona /coś tam na dole ma./Co Ty wiesz a ja się domyślam/
  Tak mi do łba wpadło by porównać czy "toto" ma większe od Hofmana,a tym samym "przeprowadzić proces myślowy" czy Hofman wyleci z PIS czy tez nie.
  Oblatana jesteś, w te "klocki internetowe" wiec obróć ją/go frontem do nas, albo podaj krotka instrukcje co i jak.Moze paru, tu to zainteresuje.
  A tak miedzy nami i w zaufaniu Pare osób obok mnie siedzących zaśmiewa się do łez i oczekuje na dalsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiu:) Biustu Syrenki nie widzisz?
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. Wiesiu - silikony jak rakiety !!!
   reszta jest milczeniem ;-)

   Usuń
  3. U mnie nie ma żadnej Syrenki::)) za to sarenki przelatują mi przed nosem::)Warszawa jak każde miasto ,ma swoje bolączki i przeżywa kryzys.Każdy chce mieszkać ,pracować ,cieszyć się z życia..Prezydentem nie jest lekko być.W szczególności ,kiedy jest miasto w rozbudowie ważnych miejsc.Metro ,stadiony..itd..Ci co nic nie robią ,psioczą najwięcej.
   Warszawiacy ,nic się nie bójcie ,zmiany są wskazane ,może będzie lepiej.Życzę wam ,byście mieli prezydenta o jakim marzycie::)))Pozdrawiam...................
   Haniu Syrenka przypomina mi Elżbietę ::)) z Pałacu Londyńskiego ::))))

   Usuń
 10. Ja nie jestem warszawianką i trudno mi właściwą opinię wyrazić.
  Z odległości inaczej widzi się problem innego miasta, nawet jak jest owe miasto stolicą.
  Oczywiście, że mam swoje typy wyborcze i z zainteresowaniem śledzę rozwój sytuacji.
  Pozostaje mi życzyć Warszawie i wszystkim mieszkańcom właściwych wyborów.
  Miłej niedzieli życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 11. Haniu, mam nadzieję, że Twój post otworzy oczy wielu Warszawiakom.
  Referendum rok przed wyborami. czysta parodia. Jak my lubimy szastać pieniądzmi.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. No i "syrenek" został na lodzie

  OdpowiedzUsuń