sobota, 12 grudnia 2015

W SAMO POŁUDNIE

12.12. O GODZINIE 12.00 - idziemy w Marszu o demokrację .
W Marszu fizycznie nie uczestniczę, bo z domu nie mogę się ruszyć. Moja Mamcia leży w łóżku, już kolejny miesiąc, ze skrzepem. Więc tylko obie w domu, duchowo, ale za to z całej siły.
 Tylu wspaniałych ludzi ten Marsz popiera. I są to ludzie młodzi, urodzeni po stanie wojennym, i są to ludzie, którzy na własnej skórze odczuli, czym jest brak demokracji, i są to ludzie, którzy jeszcze pamiętają, co dla tej demokracji oddali, albo poświęcili.


"najgorszy sort Polaków"


Z różnych stron politycznej sceny. O różnych sympatiach."najgorszy sort Polaków"

To zaszczyt znaleźć się w takim gronie. I guzik mnie obchodzi, że dla prezesa jesteśmy hipokrytami. I gwiżdżę na to, że dla Brudzińskiego "Polacy mają problem Trybunału w głębokim poważaniu". Może według Brudzińskiego, ci na zdjęciach, to nie Polacy, może nawet PIS uchwałę, odpowiednią w tym temacie, wyda. Może nawet szybciej, niż myślimy, wszak cała władza w rękach PIS a noc przed nami ... nocą jak wiemy każda "dobra zmiana" zdarzyć się może. Zresztą wszystko zdarzyć się może, wszak ikona PIS-u, pan Piotrowicz twierdzi, iż "manifestacje antyrządowe to nawoływanie do łamania demokracji".


"najgorszy sort Polaków"

PIS na siłę próbował wtłoczyć nas w partyjne ramy ale nic z tego - to ruch obywatelski, politycy idą pod sztandarami KOD-u , nie pod partyjnymi , i tak właśnie powinno być. Razem, bez animozji i polityczno-partyjnych konkurencji. To nie ten czas i nie to miejsce. I moja PO i PSL i Nowoczesna i dwie lewice.


 
"najgorszy sort Polaków"

Nie jestem nikim ważnym ale też zrobiłam sobie zdjęcie.
Chcę publicznie poprzeć nasz dzisiejszy Marsz, więc wrzuciłam fotkę na swój profil FB, na profil KOD-u, ma się rozumieć,też.


 
"najgorszy sort Polaków"

Moja Mamcia oczywiście z całej siły popiera.
Zapytałam, czy chce publicznie poprzeć, bo potem, to może być różnie, a Ona mi na to - NO WIESZ !!!!, PEWNIE, ŻE CHCĘ !!! i prawie się obraziła, że pytam. A jak potem "coś" to nie szkodzi, pójdę siedzieć razem z tobą, dopowiedziała. Bardzo kochaną mam Mamcię, a jaką rozpolitykowaną ! Czasem muszę Jej awanturę i szlaban na telewizję bo mi się strasznie denerwuje a po zawałach stres, to wróg. Przełączam na meksykańskie seriale i trudno. Uspokoi się to do polityki wraca.
Teraz obie w tv idziemy w marszu. Przed transmisją na moment wyszłam do kuchni i nagle słyszę - Hania, Hania - nasi idą !!!


 ALE NAS JEST DUŻO !
PAŃ-STWO PRA-WA !
WA-ŻNA SPRA-WA !!!


Teraz -12.12. o godzinie 12.00
na naszych oczach dzieje się historia

 O-BRO-NI-MY
DE-MO-KRA-CJĘ
TU TEŻ JEST POLSKA 
panie prezesie


***


DLA ODMIANY
KONTRMANIFESTACJA 13.12.2015manifestuje pierwszy sort Polaków

prawdziwi patrioci i prawdziwi katolicy
z adwentowym przesłaniem

Prezes obraził Trybunał Konstytucyjny, obraził Sędziów Trybunału, obraził nas, ale tak na prawdę najbardziej obraził własny elektorat, wmawiając mu, że Trybunał elektoratowi te mityczne 500 zł "by zabrał". Cóż, prezes sądzi, że jego elektorat jest na tyle głupi, że nie wie czym się zajmuje Trybunał i na tyle przekupny, że wystarczy banknotem pomachać, żeby poszczuć przeciw Trybunałowi. 
Jak elektoratowi pis to się podoba to moje gratulacje, już Jacuś Kurski wieszczył ... co wieszczył ? no coś o ludzie i o kupowaniu.
 
 *


                                                Malina_  M *                                              

jeśli podobał Ci się ten wpis
to wejdź na liiil    i zagłosuj

108 komentarzy:

 1. Będę pierwszy, pani Haniu. Jak Pani wie, mieszkam w al. Szucha w Warszawie i ta demonstracja, jak i poprzednie, odbywała się pod moimi oknami. Już się skończyła. Na szczęście. Patrząc, co się dzieje za oknem równocześnie oglądałem relację w TVN24. Niezbyt uczciwą. Moim zdaniem zbyt mało uwagi w relacji telewizyjnej poświęcono zorganizowanej przez środowisko narodowców kontrmanifestacji, która nie była wcale, jak to przedstawiano, mało liczna. Ale zwróciła moją uwagę wypowiedź jednego, tak na oko trzydziestokilkuletniego uczestnika tej manifestacji, wypowiedziana z dużą pewnością siebie i spokojem. Przypomniał on mianowicie, że Konstytucja stanowi, iż władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli. W tym kontekście demonstracja dążąca do podważenia decyzji legalnie wybranego Sejmu i Prezydenta jest w istocie demonstracją przeciwko demokracji, mimo deklarowanych haseł. Myślę, że nad tą myślą też należy się zastanowić.

  Mnie osobiście rozśmieszyła pewna sytuacja. Otóż na altance śmietnikowej kamienicy Szucha 11 rozpięto baner KOD. No cóż, jest to zgodne z moim poglądem na temat celu, do którego zmierza obecna opozycja.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakiż to Pańskim zdaniem jest ten cel opozycji, której opozycji. Rozumiem, że każda zmierza w złym kierunku, bo nie tym Pańskim. Prawda,że Naród wybrał swoich przedstawicieli do sprawowania władzy, ale w granicach prawa, ba, upoważnił do zmiany tego prawa, jednak zgodnie z prawem, bez jego łamania. Stąd protesty. Część tego Narodu, ta do której, jak sądzę i Pan należy, uzurpuje sobie - uzyskawszy większość - do stawiania Narodu ponad prawem ! A Naród bez prawa to nawet nie plemię, a horda !

   Usuń
  2. Prawo, panie Krzysztofie, jest wyrazem woli Narodu. Jeśli staje się z wolą Narodu niezgodne, należy je zmienić.

   adam

   Usuń
  3. A kto to jest naród? Przypominam, że do urn nie poszła połowa Polaków. Oni się nie liczą? A wyborcy partii, np. Lewicy, które nie znalazły się w sejmie, to nie naród? Anonim, Ty się podpisz, gorszego sortu Polaków nie musisz się bać.

   Usuń
  4. Możesz i mieć rację Anonimowy, pod warunkiem, że ta zmiana będzie zgodna z prawem, tym, o którym Trybunał Konstytucyjny stwierdzi, że jest zgodne z KONSTYTUCJĄ. Trybunał, nie sejm, senat czy homo politucus

   Usuń
  5. Myli się Pan, panie Krzysztofie. Wielokrotnie zmiana prawa odbywała się w sposób rewolucyjny i znane są przypadki, gdy przynosiło to w efekcie korzystne zmiany.

   adam

   Usuń
  6. Dlatego wczoraj demonstrowano przeciw tej "rewolucji". A w ogóle to przypominam, ze konstytucja została przyjęta w referendum ! W kampanii zarówno PAD i Premierka , waląc się w piersi zapewniali, że będą słuchać narodu i pytać w referendach o zdanie. Proszę zapytać naród (najlepiej za dnia ), nie waszego prezia.

   Usuń
  7. Krztsztofie sęk w tym, że nasz pan prezydent ma specyficzne pojęcie narodu, otóż dla pana prezydenta NARÓD to wyborcy sprzyjający pisowi.
   TEGO, TO PAN PREZYDENT W KAMPANII NIE POWIEDZIAŁ, WIĘC WYSZŁO ŻE JEST KŁAMCĄ.
   Naród TO NIE TYLKO PIS, TO TAKŻE INNI LUDZIE.
   Nawet tak prosta sprawa - większość, którą na Naród prezydent uważa nie może zmienić konstytucji, do tego trzeba większości 2/3 a więc nie tej, którą dysponuje pis ze swoim prezydentem.
   TO NIESŁYCHANE - GŁOWA PAŃSTWA JEST NA TYLE OGRANICZONA, ŻE NIE ROZUMIE SŁOWA "NARÓD" ... Panie prezydencie - NARÓD to nie TKM. Pańscy poplecznicy, ZGODNIE Z WYNIKIEM WYBORÓW, Narodowi mają prawo prawa stanowić, ale tylko w granicach prawa obowiązującego, w granicach Konstytucji.Do zmiany Konstytucji TKM nie wystarczy. Do tego, panie prezydencie, Naród prawa wam nie dał, nie macie 2/3.
   --------------
   Naród = WŁADZA + POPLECZNICY to na Białorusi, albo w Rosji... u nas jeszcze nie

   Usuń
  8. Pełna zgoda Malinko. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. No i widzisz droga Malino juz Cie 'zaszufladkowano" Boc przecież jesteś przeciw narodowi.A dziś "naród ' to aż całe 18 % tych co głosowali na PIS /jeden wódz jedna partia no i jeden naród/Reszta tych co na nich głosowali lub nie poszli do głosowania tj 82 % nie ma nic do gadania.To już nie naród
  Wiadomo iż to "najgorszy sort polaków","łże elity": "wykształciuchy" i"zakamuflowana opcja niemiecka"
  Mam tez nadzieje iz "nie donosisz za granice" Albowiem
  "Nawyk donoszenia na Polskę zagranicą jest w genach niektórych ludzi, najgorszego sortu Polaków. Ten sort czuje się zagrożony "
  Donoszenie na Polskę, "za granice "w Trybunale Europejskim czy do innych prezydentów, zezwolono dekretem prezesa i zarezerwowane zostało tylko dla Dudy Ziobro Macierewicza,Waserrmanownej no i Tadzia Rydzyka i reszty
  Ze sprawdzonymi urzędowo genami,bez wykształcenia i "np dziadków w Wehrmachcie"
  Jeszcze nie podano gdzie można uzyskać papiery "folksdojcza " tfu co ja pisze co ja piszę Prawdziwego Polaka i do 10 tego pokolenia patrioty.
  Warto ,bo już, nie długo sklepy,środki komunikacji różne "adamy" wydziela" dla "prawdziwych" i reszty.Byc może nakażą nosić i "gwiazdy" z oznaczeniem "gorszego sortu"
  No i popatrz a za komuny na taki pomysł nie wpadli A władza należała do narodu a sejm był tez "z legalnych wyborów"Ech ciemniaki jedne Nie to co teraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tam, oj tam zaszufladkowano mnie już w poprzednim chwalebnym okresie rządów prezesa.
   Stoję tam gdzie ZOMO,
   NIE JESTEM PRAWDZIWĄ POLKĄ,
   NIE JESTEM PRAWDZIWĄ PATRIOTKA
   NIE JESTEM PRAWDZIWĄ KATOLICZKĄ ...
   całkiem jak moja Mamcia, w genach mam te wredne cechy. Dzisiaj mi, a właściwie nam obu, doszła nowa szufladka : jesteśmy najgorszym sortem Polaków ... oj tam oj tam, jeszcze tych szufladek dojdzie.

   Czy to coś znaczy - absolutnie nic ...
   TO TYLKO FRUSTRACJE PREZESOPODOBNYCH
   .

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Odpozdrawiam :-)
   cieszę się z wizyty i zostawiam uśmiech DEMOKRATYCZNY :-)

   Usuń
 4. ANIU BRAWO ..PIĘKNIE ...JESTEM Z WAMI ...Oglądam TV..wspaniali ludzie szybka reakcja PISOWIAKI dostaną ...dostana i już tyłkami trzęsą ..O Narodzie dobrze że się wybudziłeś::)))Żyje w innym kraju,ale mam znajomych rodzinę i wierzę że doczekają się wspaniałych czasów::))Pozdrawiam serdecznie ...Idę na dół oglądać bo dzieją sie ważne rzeczy::)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danusiu, tyłkami trzęsą ci, którzy w wyniku wygranej PiS'u w demokratycznych wyborach zostaną odsunięci od koryta.

   adam

   Usuń
 5. Nic dziś nie robię, nie sprzątam nie gotuję oglądam manifestację, i serce mi rośnie.nareszcie...pozdrawiam serdecznie Panią i Mamusię .Kocham Was . czytam od dawna
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zupełnie tak, jak i ja :-)nawet projekt sobie odpuściłam i pewnie w poniedziałek nockę zarwę :-)
   DZIĘKUJĘ ZA MIŁE SŁOWA ...
   szkoda, że chociaż imienia nie znam
   -----------------
   Dzisiaj tkwię przed ekranem, za to jutro podaruję sobie kontrmanifestację i wyłączę telewizor.
   Jedna, dzisiejsza, kontrmanifestacja i nazwanie nas świniami, którym trzeba oderwać ryj od koryta, w zupełności mi wystarczy. Wykrzywione złością twarze "miesięcznicowych" starszych pań, też. Bóg Honor i Ojczyzna to wprawdzie moje hasło ale ... mój Bóg inny, inny Honor przekazali mi przodkowie a Ojczyzna? cóż, moja Ojczyzna otwarta dla wszystkich, znaczy, dla każdego sortu ...
   -----------------
   Jutro mam 3 Niedzielę Adwentu, zaczynam myśleć o Świętach i piekę świąteczny schab z kminkiem :-)
   Skoro elektorat pisu chce adwentową niedzielę na procesji popierającej swojego zbawiciela spędzać, sprawa elektoratu pisu. Ja mam innego Zbawiciela. Chociaż katoliczka ze mnie ponoć najgorszego sortu, inaczej adwentowe niedziele świętuję.
   Mam nadzieję schabik mi się uda, może też przebiorę suszone prawdziwki,potem brak czasu, a przy okazji tego przebierania zapachnie Świętami ...
   :-)

   Usuń
 6. Haniu,pięknie zrobiłaś ten plakat Mateuszowi..."W samo Południe"..Twoje zdjęcie zachwycające...też siedziałam cały dzień przed telewizją,przylepiona do ekranu.Bardzo wielu znajomych z FB.poznawałam i podziwiałam...NASI GÓRA !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj Zosiu - to nie ja !!!! takich talentów nie mam :-( plakat z netu z KOD-u ściągnęłam a z tych dzisiejszych emocji nie przyszło mi do głowy, żeby napisać ... sorry za wprowadzenie w błąd bo faktycznie na tej stronie zawsze prezentuję własne

   Usuń
 7. Pełen szacunku pokłon dla Mamy za "Nasi idą" :) Jakbym opowiadania babci słyszała, choć ci nie-nasi to inni byli, naprawdę obcy. Przykro, że znowu są oni i my.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Adamie, to Pan niech się boi .Bo z tego co Pan dzisiaj zauważył z Pana okna ..Już tłumy zasłaniają Panu widok na Plac.I proszę się przyzwyczajać ,bo będzie częściej .Niech Pan zapamięta to co napiszę..Już wspominałam wcześniej.POWSTANIE MOCNA PARTIA i będzie rządzić krajem, udowodni "Pisiakom"jak trzeba obchodzić się z narodem i konstytucją ..To co robi PIS to widzimy ,może niech Pan pochwali p.Kempę ?...Ona fajnie zaczyna pokazywać się na salonach ,sejmowych kuluarach ,rydzykowym pałacu ,jakże śmieszna ,mało co by nie zemdlała tak witała rydzykową wielką SEKTĘ.Do której tez należy..I powiem Panu że jak kiedyś ja wywalili to teraz tez poleci ..Bo zbieranie ochłapów z ulicy nigdy nie przysłużą się Polsce. Ostatnie przemówienie p.Kempy było na poziomie "0"Uciekła jak mysz ,zostawiając koleżankę ,która się bardzo napinała w odpowiedzi na zadawane jej pytania w sprawie TK.Z tego co słyszę i czytam ,to wiele osób na forum pisze ,że "głosowali na PIS a zawiedli się strasznie"..I powiem panu ,ONI nie przyznają się do tego ,ale złączĄ się z narodem ,który chce wywalczyć DOBRO.PIS WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ a z tego co widzimy wcześniej...dostanie takie manto ,że będą uciekać po kanałach jak szczury..Juz nie jeden z Pisu uciekał,teraz będzie to samo.Duda nie ma całkowitego rozeznania w Prezydenturze ,Tyle się dzieje ,a on co? Gdzież się schował ,zamiast do ludzi przemawiać ,uspokajać oczywiście swoich Pisiaków...Bo reszta jest w dobrych rękach..Ja cieszę się ,że coś drgnęło i wierzę że wyjdzie to wszystko na dobre..Chcę by moi znajomi i rodzina,żyli w dobrym ,niezakłamanym kraju WOLNYM ..bezpiecznym.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danusiu, czy może mi Pani podpowiedzieć, czego powinienem się bać? Tego, że powstanie nowa partia? Ja już przeżyłem rządy kilku partii, począwszy od PPR, przeżyję i kolejnej. Nie boję się także, że wiecujący zasłonią mi widok. Zdążyłem się przyzwyczaić, ze są tacy, którzy pracują i tacy, którzy wiecują. Odgraża sie też Pani, że powstanie silna partia i będzie rządzić. Pewno kiedyś będzie, ale na razie sondaże pokazują, że będzie rządził PiS. Chcecie zrobić zamach stanu? Oczywiście demokratycznie, ha, ha...

   Pani Danusiu, Pani wypowiedź to kalka z komentarzy niektórych mediów. Radzę zacząć po pierwsze obserwować, po drugie, jeśli to możliwe, zacząć myśleć. Pozdrawiam.

   adam

   Usuń
  2. Panie Adamie moje wypowiedzi są takie ,jakie chcę pisać ,Nie będę mędrkować jak Pan ,wszystkie rozumy wyjada na blogach.Ludzie dzielą się na różne kategorie.Ale ja nie wyśmiewam się z nikogo ,kto jak pisze tylko prowadzę dyskusję.Z tego widać, że człowiek nawet mający wykształcenie nie potrafi się zachować i to w Panu widać na odległość.I tym się różnimy.Pan uwielbia jak mu się przyklaśnie .Ja natomiast nie znoszę lizusostwa i nie mam zamiaru panu przyklaskiwać ,jak robią to dla Pana w innym blogu.Bo z pewnością tak jest.Nie sprawdzam ,ale wiem.Nie musi Pan mi odpowiadać.jeżeli to jest nie pana półka do dyskusji ,to po co pan ze mną dyskutuje?Wywołuje mnie pan do tablicy ..To panu odpowiadam prosto ,składnie i dobitnie .Kilkoma zdaniami ,nie muszę kopiować o czym pan wspomina..Mam swój rozum i jeszcze myślę logicznie.Tylko widzi pan tym się różnimy ,że trzeba potrafić w trzech zdaniach powiedzieć ,to to pan pisze na trzy stronice.I przyznam , sporo skopiowanej dyskusji medialnej i nie tylko.Proszę mi nie odpisywać ,bo już nie mam zamiaru z panem rozmawiać na żaden temat .Pan z tego co widać, nie lubi jak ktoś lekko nawtyka panu grochu w kieszenie.Jak to się mówi "Cienki Bolek"nic po za tym ..

   Usuń
  3. Pani Danusia napisała: "Ja natomiast nie znoszę lizusostwa i nie mam zamiaru panu przyklaskiwać ,jak robią to dla Pana w innym blogu.Bo z pewnością tak jest.Nie sprawdzam ,ale wiem." Gratuluję przenikliwości, pani Danusiu. W polityce Pani też nie sprawdza, ale wie. I na tym polega problem.

   adam

   Usuń
  4. A nie mówiłam że Pana komentarze są kopiowane .Znam pana drugie miejsce na blogu i wiem ,że Pan tam bywa zawsze ,bo to chyba już też pana blog.Dawne czasy ,ale Pan pozostał..Więc przenikliwość moja jest dobra.W polityce mówię to ,co widzę i słyszę.Pan też z ministrami kawy nie spija i tylko to co przeczyta i usłyszy ...No to chyba jedziemy na tym samym wozie ,tylko ja powożę:)prostą drogą ,a pan wyboistą . Wiadoma rzecz .Już kończę dyskusję ,bo przyznam że jestem zmęczona od Pańskich mądrości .

   Usuń
 9. ANIA A NIE MÓWIŁAM ...WIESZ O CO CHODZI...hihihihih

  OdpowiedzUsuń
 10. W mnie też ten marsz budzi nadzieję, że nie wszyscy są biernymi barankami prezesa. Maiłem dziś inne ważne zajęcia ale z satysfakcją oglądałem migawki z tego marszu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Aniu w Szwecji Polska jest chwalona ,za to że udało się Polakom w przemianach politycznych wyjść na prostą w tak szybkim czasie.Szwecja bardzo szanuje Polaków ..Ale teraz śledzą poczynania PISU i kręcą głowami ,że taka władza zniszczy, to co było dotychczas..Śledzą to co się dzieje w Polsce,bo do tej pory wiedzieli ,że Polska to piękny kraj ,że Polakom mieszka się dobrze ,z wyjątkiem problemów ekonomicznych.Ale zawsze chwalą Polaków że są pracowitym narodem.Tylko nie mają tej pracy.Że Polak potrafi wszystko zrobić ,tylko nie ma możliwości się wykazać..Tu nie chodzi o wykształcenie..Ale o fachowców ,tu są bardzo potrzebni i cenni .Dlatego kiedy ktoś z Polski tu przyjedzie ,to ma prace od zaraz .Tak cenią sobie Polaków a w Polsce co?..Jest tylu wspaniałych fachowców i siedzą na zasiłkach ,na bezrobotnym.Szok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danusia napisała: "a w Polsce co?..Jest tylu wspaniałych fachowców i siedzą na zasiłkach ,na bezrobotnym.Szok." Przypominam Pani, pani Danusiu, że Polską przez ostatnich kilka lat rządziła PO, PiS dopiero od października.

   adam

   Usuń
  2. I będzie Panie Adamie jeszcze gorzej,bo ten stan niestety ciągnie się w nieskończoność .Ale teraz? PIS niczego nowego nie da.Bezrobocie ciągnie się od wielu wielu lat.Ale za czasów PO wiele powstało firm prywatnych.I wiele udogodnień.Myśli Pan ,że teraz uchylą nieba? Obiecuje P.Szydło raj na ziemi..czego to oni nie zrobią ,czego to nie naprawią.naprawią tak.Zabiorą biednym ,dadzą bogatym Panie Adamie ciekawi mnie, co pan powie na temat emerytur ? jaki to będzie rarytas dla tych ,co za kilka lat osiągną wiek emerytalny .Ja słucham i pewnie Pan też wiadomości z każdego źródła.Ja wierzę w nowe zmiany dla Polski, ale nie z "Pisem" .Pan natomiast twardo stoi za "Pisem"I cieszy się Pan jak dziecko.Tylko kiedy dziecko dorasta ,zauważa wiele zmian.Dziecku wciskano wszelakie obiecanki ,byle jadł kaszkę.Jak dorósł stwierdził ,że bez kaszki byłoby mu o wiele smaczniej,ale został do niej zmuszony by jeść.Tak jest z pana ugrupowaniem .PIS...pis...pisiaczek...tu sroczka kaszkę dawała ,temu dała na łyżeczkę ,temu dała na talerzyk..... :) :) Życzę Panu spokojnego wieczoru.

   Usuń
  3. A ja, pani Danusiu, uważam, że PiS jednak ma szansę cośkolwiek dać, jak uszczelni wypływ środków na kolejne afery, typu hazardowa, AmberGold, na ośmiorniczki i wiele, wiele innych. Jednak o aferach pod patronatem PiS'u jakoś tak często słychać nie było.

   Owszem, pani Danusiu, wiele firm powstało, ale jeszcze wiecej splajtowało, z powodu obowiązkowych obciążeń i krzywdzącego prawa. Znam to dokładnie z doświadczeń osób mi bliskich.

   "Zabiorą biednym ,dadzą bogatym" Na podstawie czego wyciąga Pani taki wniosek?

   "Panie Adamie ciekawi mnie, co pan powie na temat emerytur ?" Pani Danusiu, ja już jestem na emeryturze. Czterdzieści lat ciężko pracowałem, zwykle na ponad jednym etacie i moja emerytura, gdybym nie musiał pomagać swoim potomkom, w zupełności by mi wystarczała. A jeśli idzie o emerytury osób, które dopiero w przyszłości mają zamiar na nie przejść, to uważam, że po pierwsze należy zlikwidować obowiązkowe pośrednictwo ZUS'u, który jest instytucją niewydolną, a po drugie uważam, że inicjatywa przechodzenia na emeryturę w dowolnym wieku (oczywiście przy zróżnicowanej jej wysokości) jest słuszna, bo pozostawia ludziom swobodę wyboru.

   Różnimy się, pani Danusiu, wiarą. Pani wierzy, ze w Polsce będzie lepiej bez PiSu, a ja wierzę, że ci, którzy rządzili dotychczas powinni wylądować w więzieniach. Mam nadzieję, że PiS się tym zajmie.

   Kaszki nie lubię, nie jadam i jako dziecko także odmawiałem.

   adam

   Usuń
 12. Według Kaczyńskiego jestem Polakiem gorszego sortu, z genami zdrajcy.
  Jestem dumny z tego, że nie mam genu Kaczyńskiego warchoła i że moi rodzice nie splamili się pracą dla aparatu komuny za luksusowe mieszkanie i pracę na rzecz komunistycznej dyktatury.
  Jarosław Kaczyński nie może tego powiedzieć o sobie i swojej rodzinie!
  Tak ty Adamie siadłszy płacz !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Wiesławie, nie będę wdawał się w polemikę z Panem, z powodów, których przez uprzejmość nie wyjawię. Natomiast uczciwość nakazuje mi odnieść się do zdania: "moi rodzice nie splamili się pracą dla aparatu komuny za luksusowe mieszkanie i pracę na rzecz komunistycznej dyktatury." Panie Wiesławie, osobiście znałem oboje rodziców pana Jarosława Kaczyńskiego, matka po wojnie była nauczycielką i pracownicą Instytutu Badań Literackich PAN, a ojciec inżynierem, starszym wykładowcą w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, współautorem kilku patentów. A to luksusowe mieszkanie to było trzypokojowe, zniszczone mieszkanie w domu wielorodzinnym na Żoliborzu.

   adam

   Usuń
  2. No to już wiem cos za ptica?
   Bo piszesz o czasach gdy na murach kraju pojawiły się wtedy "AK zapluty karzeł reakcji"Gdy nocą wyciągano z mieszkań AK owców i sadzano po wiezieniach obozach/Rembertów/by potem ich nocą wywieść do Rosji
   Gdy noca wykonywano, w wiezieniach, na nich, wyroki śmierci,a ciał rozstrzelanych do dzis nie można znalesc, gdy wyrzucano z okna aresztowanego Anode gdy w calym kraju AK nagle stali się ludźmi gorszego sortu" i nie mogli dostać pracy,gdy Rada Narodowa w Krakowie podjęła decyzje "wywalić z miasta wszystkich byłych AK bo to wrogowie ludu " W czas gdy w calym kraju trwały polowania na byłych AK owców ta rodzina została jakoś dziwnie otoczona "płaszczem opieki" zamiast aresztu "otrzymała mieszkanie i to tylko trzypokojowe' a "wrogowi ludu i reakcjoniście łaskawie zezwolono by dalej swa reakcyjna propagandę rozsiewał na Politechnice i "kształtował " młodzież "robotnicz-chłopska" bo tylko im władza pozwalała sie wtedy kształcić.Dając "punkty za pochodzenie"
   No i mamunia "członek AK rozsiewająca reakcyjne i faszystowskie miazmaty/taka to była propaganda/wśród niewinnej dziatwy szkolnej
   Mam ci więcej pisac co wtedy wyrabiano z ludźmi na których padł choć cień podejrzenia iz oni kiedyś byli "w reakcyjnym podziemiu" czy to juz wystarczy.
   A tej "reakcyjnej rodzinie" wrogom wręcz, tworzonego nowego ładu włos z głowy nie spadł "dali mieszkanie ale tylko 3 pokojowe" No jaka to niesprawiedliwość Nieprawdaż?
   Poczekaj jeszcze z 25 lat nim wymrą świadkowie tamtych strasznych czasów i wtedy to pisz te swoje bajeczki

   Usuń
 13. No to Panu Adamowi dla przykładu podam obywatela "pierwszego sortu" ( poza samym prezesem Jarosławem, panią Pawłowicz, skazanym Kamińskim, prokuratorem PRL-owskim Piotrowskim, sędzią Kryże): "Marcin Meller o nowym szefie PKP z nadania PiS: konfident SB, który mnie rozpracowywał w 1988 r." To nagłówek, reszta w WP. Oglądałem z satysfakcją tę manifestację i z niesmakiem kiepski występ tzw narodowców, a własciwie polskich faszystów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Tomaszu, miałem Pana za człowieka, który potrafi obserwować i wyciągać z tych obserwacji wnioski. A tymczasem rzuca Pan pomówienia bez uzasadnienia. Nie będę jednak odnosił się do życiorysów wymienionych przez Pana osób, bo zbyt mało mam wiarygodnych danych, a dyskutowanie na temat "głebokich przekonań" nie miałoby sensu, choć ciekawość mnie zżera, co ma Pan przeciwko pani Pawłowicz, poza niewyparzonym językiem i niekonwencjonalnym zachowaniem? Nie mogę jednak nie dodać, że pan Meller nie jest dla mnie żadnym autorytetem, a podawane przez niego informacje nie są dla mnie wiarygodne.

   adam

   Usuń
  2. Panie Adamie, odpowiadam: pani Pawłowicz zarzucam po prostu zwyczajne chamstwo, którym poPiSała niejednokrotnie na sali sejmowej, a które nie przystoi osobie reprezentującej tzw pierwszy sort, w dodatku z tytułem profesorskim. Moje opinie to nie pomówienia , bowiem oparte sa na dokumentach, w tym IPN-owskich. I przypominam, ze jestem samodzielnym i bacznym obserwatorem życia politycznego w Polsce i samodzielnie wyciągam wnioski

   Usuń
  3. To ja Panu, panie Tomaszu, na damę pod tytułem "Pawłowicz" położę króla pod tytułem "Niesiołowski". Także profesor.

   A co do agenturalnej przeszłości niektórych, to myślę, panie Tomaszu, że w szeregach PO, Nowoczesnej, SLD itp też Pan takich znajdzie. Trzeba tylko chcieć być obiektywnym.

   adam

   Usuń
 14. Sławomir Cenckiewicz o nowym szefie PKP z mianowania PiS pisze:Niektórzy domagają się szczegółów na temat Bogusława Kowalskiego, nowo mianowanego dyrektora PKP. Uważam, że osoby rejestrowane jako OZI przez komunistyczne tajne służby, a w dodatku obracające się w środowiskach kwestionujących istniejący konflikt interesów pomiędzy Polską a Rosją a tym samym strategiczne cele polskiej polityki uniezależniające nas od Federacji Rosyjskiej, nie powinny władać strategiczną - z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa - infrastrukturą. A o to garść szczegółów i źródłowe podstawy wiedzy wiedzy na temat prezesa PKP opublikowane po raz pierwszy w książce "SB a Lech Wałęsa" na str. 238 w przypisie nr 25:
  Bogusław Kowalski był rejestrowany w dniu 4 II 1987 r. pod nr. 99133 przez Wydział III Departamentu III MSW jako kTW, następnie przerejestrowany jako TW ps. „Mieczysław”. W dniu 12 I 1988 r. został przekazany Wydziałowi III SUSW (nr rej. 54803). Pseudonim „Mieczysław” zmieniono później na „Przemek”. Przez cały okres współpracy ofi cerem prowadzącym TW ps. „Mieczysław”/„Przemek” był ppor./por. Teofi Trzeciak. Akta TW ps. „Mieczysław”/„Przemek” zniszczono w styczniu 1990 r. Informacje na podstawie: karty z kartoteki ogólnoinformacyjnej byłego Biura „C” MSW, dziennika rejestracyjnego MSW, wydruku z ZSKO-90, wydruku z systemu elektronicznego SYSKIN, raportów kasowych funduszu operacyjnego Departamentu III MSW oraz raportów kasowych funduszu operacyjnego Wydziału III SUSW. Zob.: IPN BU 01210/2; IPN BU 01210/3; IPN BU 01210/4; IPN BU 0700/2198, t. 1 i 8; katalog.bip.ipn.gov.pl (uwaga: IPN publikował te dane w przeszłości w związku z tym, że Kowalski był w przeszłości wiceministrem w rządzie PiS/Samoobrona/LPR).
  No i co Panie Adamie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic, panie Tomaszu. Ja dopiero z Pańskiego wpisu poznałem nazwisko pana Bogusława Kowalskiego, dlatego, jak to wcześniej powiedziałem, wypowiadał się nie będę. Nie zamierzam także dyskutować używając argumentów o UBeckiej przeszłości aktywnych polityków, osób publicznych lub ich przodków, reprezentujacych obecnie poglądy aktualnej opozycji. Nie wiem również, na ile wiarygodne jest źródło, które Pan cytuje.

   adam

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 15. Ależ Panie Adamie, dlaczego pan pasuje???? Pan Cenckiewicz to ten sam , który z Cezarym Gmyzem napisał pseudonaukową biografię Lecha Wałęsy, zatem obydwaj winni być Panu bliscy ideowo. Tu przemawiają fakty ( w sprawie pana Kowalskiego), które - jak widzę - są panu niewygodne, bo nie przystają do linii politycznej .jaką pan aktualnie reprezentuje na tym forum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak rozumiem, pan Cenckiewicz, gdy pisał niekorzystnie o panu Wałęsie, to był pseudonaukowcem, natomiast, gdy pisze niekorzystnie o PiSowskiej nominacii, staje się wiarygodnym źródłem. Brawo, panie profesorze Tomaszu, co za szczyt hipokryzji!

   adam

   Usuń
  2. Panie Adamie, tylko z troski o pańskie zdrowie ( bo mimo wszystko pana lubię i szanuję) nie będę odpowiadał na pański aplauz wyrażony w ostatnim zdaniu, ale - nie obrażając nikogo - mogę stwierdzić, ze hipokryzja jest jednym z głównych grzechów obozu PiSowsko-prezydenckiego. Dał temu wyraz dyrektor Radia Maryja w rozmowie telefonicznej z rozgłośnią (słuchałem sam) podczas "Rozmów niedokończonych" na temat mediów publicznych w dniu 10 grudnia br. Hipokryzja objawiła też się podczas miesięcznicy, gdy kilka osób - starszych Polaków i Polek ( z pierwszego sortu) , z krzyżem w tle szarpało i wyzywało młodego redaktora telewizji publicznej TVP-INFO . Toż to był przykład miłości chrześcijańskiej.
   Panów Gmyza i Cenckiewicza nie muszę darzyć sympatią za tamtą nienaukową i tendencyjna książkę, ale i kłamcy czasem zdarza się powiedzieć prawdę, jeśli jest po spowiedzi, albo wszedł na drogę cnoty. Np. znany politolog , pan Marek Migalski, był zauroczony prezesem Jarosławem, zbłądził , ale przejrzał w porę i wystąpił z tej przestępczej organizacji, a dwa dni temu w WP zamieścił artykuł obnażający prawdziwą naturę Jarosława. To nie jest przykład hipokryzji z jego strony, tylko przejaw nawrócenia na drogę uczciwości. Co ważne, w tym artykule potwierdził moją opinię o Jarosławie K., jaką wyrażałem wielokrotnie . POzdrawiam

   Usuń
  3. Tomku - wcale mnie nie dziwią takie nominacje. Ci ludzie doskonale się w pisie odnajdują. Ich dawne umiejętności bardzo się pisowi przydają. Gdyby tak niechcący Duch Demokracji nad pisem zaczął się unosić to stare proce w sam raz się nadadzą ... a NA DODATEK PANOWIE STEROWALNI NAD WYRAZ a to woda na młyn prezesa wszechczasów.
   Poprzedni wpis ZAKOŃCZYŁAM SŁOWAMI, KTÓRE .... CHYBA SZYBCIEJ, NIŻ MYŚLAŁAM ZACZYNAJĄ SIĘ SPEŁNIAĆ caps.
   Chyba ość w gardle stanęła prezesowi ... Pyszałek przeliliczył się z możliwościami. Tego , co wczoraj się stało już się nie cofnie , to już się rozlało ... jesteś na FB więc obserwujesz reakcję ludzi COŚ NBIEBYWAŁEGO !!!!

   Usuń
 16. hahaha TOMKU, Pan Adam mnie wyśmiewa ,że mało wiedząca jestem ,ok może i tak jest ,ale nie jestem bezmózgowcem i też dużo wiem. Teraz zagoniłeś lisa do nory::)))Brawo ..Jak coś pan Adam nie wie ,to tylko dlatego ,że wie o nich wszystko.Ale jak to sposób pisowiaków ,"nie wiedzieli ,nie słyszeli" a teczki mają założone ::))No to mi ulżyło ,bo taki mądry pan Adam ,kiedy ze mną rozmawiał.Biorąc mnie za byle jakiego rozmówcę.Nie musi ze mną rozmawiać .Ale Tobie Tomku z Twoją wspaniałą WIEDZĄ którą potrafisz przekazać wszystkim w taki sposób ,że się pamięta tylko ukłon wielki zrobić::).A pan ADAM?..........niech się od Ciebie uczy.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danusiu, różnimy się także tym, że ja chętnie uczę się od wszystkich, także i od pana Tomasza, nieraz zdarzało mi się dziękować panu Tomaszowi za rozszerzenie mojej wiedzy.

   adam

   Usuń
  2. DANUŚKA - SPOKO - WIEDZĘ POLITYCZNĄ MASZ a najważniejsze, że nie jest to wiedza wybiórcza i nie ma "odpowiednich i po linii" białych plam.

   Usuń
 17. Panie Adamie nie różnimy się w tym wcale ,bo ja też uczę się od wszystkich i chętnie przywłaszczam sobie mądre słowa do siebie.Sytuacja w jakiej się znajduję ,nie zmusza mnie do tego.W chwili obecnej nie muszę zamartwiać się o jutro..Tym się różnimy panie Adamie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzi Pani, że ja się zamartwiam?

   adam

   Usuń
 18. Anonimowy12 grudnia 2015 22:07
  No to już wiem cos za ptica?
  Bo piszesz o czasach gdy na murach kraju pojawiły się wtedy "AK zapluty karzeł reakcji"Gdy nocą wyciągano z mieszkań AK owców i sadzano po wiezieniach obozach/Rembertów/by potem ich nocą wywieść do Rosji
  Gdy noca wykonywano, w wiezieniach, na nich, wyroki śmierci,a ciał rozstrzelanych do dzis nie można znalesc, gdy wyrzucano z okna aresztowanego Anode gdy w calym kraju AK nagle stali się ludźmi gorszego sortu" i nie mogli dostać pracy,gdy Rada Narodowa w Krakowie podjęła decyzje "wywalić z miasta wszystkich byłych AK bo to wrogowie ludu " W czas gdy w calym kraju trwały polowania na byłych AK owców ta rodzina została jakoś dziwnie otoczona "płaszczem opieki" zamiast aresztu "otrzymała mieszkanie i to tylko trzypokojowe' a "wrogowi ludu i reakcjoniście łaskawie zezwolono by dalej swa reakcyjna propagandę rozsiewał na Politechnice i "kształtował " młodzież "robotnicz-chłopska" bo tylko im władza pozwalała sie wtedy kształcić.Dając "punkty za pochodzenie"
  No i mamunia "członek AK rozsiewająca reakcyjne i faszystowskie miazmaty/taka to była propaganda/wśród niewinnej dziatwy szkolnej
  Mam ci więcej pisac co wtedy wyrabiano z ludźmi na których padł choć cień podejrzenia iz oni kiedyś byli "w reakcyjnym podziemiu" czy to juz wystarczy.
  A tej "reakcyjnej rodzinie" wrogom wręcz, tworzonego nowego ładu włos z głowy nie spadł "dali mieszkanie ale tylko 3 pokojowe" No jaka to niesprawiedliwość Nieprawdaż?
  Poczekaj jeszcze z 25 lat nim wymrą świadkowie tamtych strasznych czasów i wtedy to pisz te swoje bajeczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w tych to czasach mojemu niedoszłemu chrzestnemu, oficerowi AK, przydzielili jeden pokoik ale za to jakże ekskluzywny - celę śmierci. Ktoś doniósł, że to akowiec. Wywinął się, bo ktoś inny uprzedził Trzeba się było ukryć, kilka dni przed moim Chrztem. Rodzice szybko chrzestnego zmienili i trzymał mnie ksiądz :-)przyjaciel frontowy mojego Dziadzia.

   Usuń
  2. Tak to jest Malinko gdy historie chcą pisać na nowo błazny i łajdaki
   To już ma być "nowa polityka historyczna" gdy ci z PIS jednych namaszczą na bohaterów,kolejnych przemilcza lub nie zauważą.
   To co się działo i dzieje wokół tzw "żołnierzy wyklętych" to kolejna chucpa PIS
   A przecież jeszcze żyją świadkowie tamtych dni,a przecież żyją zwyczajni wtedy, nawet nie zamieszani w wielka politykę którym ci "żołnierze wymierzyli kare" bo ośmielili się odebrać dekret o nadaniu ziemi z reformy rolnej
   A cala ta hucpa z Ogniem na Podhalu kiedy z zebrania "założycielskiego" siłą usunięto świadków działań Ognia byłych AK owców z Nowego targu czy ze Słowackiego IPN bo ośmielili sie "dać świadectwo prawdzie"odmienne od obozu Prezydenta Kaczyńskiego
   I pomnik stoi
   I jest to już kolejny całodobowo chroniony przed "wyrazami hołdu narodu"symbol.
   Pierwszy jest na Wawelu
   PS
   Czy ktoś wreszcie odważy się powiedzieć ,iż za brakiem powodzenia w walce, tych żołnierzy,stało, powszechny brak poparcia w narodzie a tragiczny ich koniec to rezultat donosów składanych do UB przez ich "rodaków" a nawet krewnych.
   A przecież można o tym się dowiedzieć czytając pamiętniki czy wspomnienia do dziś żyjących
   Przyciskając kolanem robimy "na siłę i duś" bohaterów fałszując niekiedy ich życiorysy i "dokonania"
   Adamowi zaś powiem, iż my wiemy jak to z "Mamuni" Kaczyńskich uczyniono " powstańcza sanitariuszkę" i dano za to, stosowne odznaczenie, mimo, iż rzeczona 'w czas powstania" akurat mieszkała w Skarżysko Kamiennej
   Ale "ciemny lud kupił" I dziś się zachwyca

   Usuń
  3. Jest rok 1950 r
   Podczas procesów AK-owców w 1950r.padają słowa
   "Misterną pajęczyną sieci wywiadowczych osnute zostały kraje, które w wyniku rozgromienia faszyzmu zrzuciły z siebie pęta kapitalistycznej niewoli i pod przewodem wielkiego Związku Radzieckiego kroczyły na drogę ku nowemu ustrojowi.
   Przewód sądowy wykazał przy tej rozmaitości skrzynek i siatek szpiegowskich jednak jedną zadziwiającą na pozór rzecz: Oto wszystkie nici tych siatek bez względu na ich narodowość, jeżeli tego wyrażenia w odniesieniu do siatki szpiegowskiej wogule można użyć, prowadzą do biur londyńskiej MI6. A jaki by cel tego wywiadu? Celem tego wywiadu jest wojna. Wojna zaborcza. Wojna, w której ostatecznym zamierzeniem jest zamienić kraj nasz w kolonię anglo-amerykańskiego imperializmu, a polskiego robotnika, chłopa i inteligenta w niewolnika Wall Street i londońskiej City."
   A pewna bohaterska rodzinka o AK owskiej przeszłości/pokrzywdzona co prawda tym 3 -pokojowym mieszkaniem/żyje sobie spokojniutko "pracując z młodzieżą,/nad obaleniem sprawiedliwego ustroju/a mamunia spokojniutko jedzie sobie/bo dostała paszport/ do "londonskiej City" by bliźniakom zakupić ubranka/co potem opisuje w pamiętnikach

   Usuń
  4. Panie Wiesławie, nienawiść oślepia Pana. Nikt nie kwestionuje, że w PRL'u AKowcy byli prześladowani. Przykładów na to można podać wiele. Ale nie oznacza to, że wszyscy. Nie leżało w interesie komunistycznych władz zabić lub wsadzić do więzienia wszystkich AKowców, bo wówczas nie miałby kto pracować na nowych władców. Represjonowano głównie osoby, które były znaczące, które mogły stać się przywódcami oporu względem nowych porządków oraz niektórych spośród pozostałych, często losowo, na tyle, aby zastraszyć społeczeństwo, aby nie stawiało oporu przeciwko nowym porządkom. Wielu jednak spośród, zwłaszcza szeregowych AKowców, znajdowało się w nowych czasach i dochodziło w PRLu również do znaczących pozycji bez zaprzedania się nowemu reżimowi. Proszę zapoznać się choćby z życiorysami Stanisława Miedzy-Tomaszewskiego, czy Zygmunta Kaczyńskiego (przypadkowa zbieżność nazwisk). Ja sam miałem w rodzinie (już nie zyją) 5 osób, uczestników Powstania Warszawskiego, którzy szczególnym represjom nie byli poddawani. Moim zdaniem z faktu, że ktoś z przeszłością AKowską nie był poddawany represjom wyciąganie wniosku, że kolaborował z władzami komunistycznymi jest zwykłym ŁAJDACTWEM.

   adam

   Usuń
  5. Łajdactwem powiadasz ? Gdy wyciągane sa "Resortowe dzieci" jakoś nie nazywasz tego łajdactwem
   Nie napisałem nigdzie ze kolaborowali !!
   .Wiec nie odwracaj, Alika ogonem
   Zastanawiałem się jedynie, kto nad ta rodzina rozciągnął parasol ochronny dając jej, nawet możność "pracy z młodzieżą" oraz zezwalając na wyjazdy zagraniczne a to był wtedy wielki dowód zaufania WŁADZY
   No twoje
   "Nie leżało w interesie komunistycznych władz zabić lub wsadzić do więzienia wszystkich AKowców,"
   Odpowiem A g..no prawda.A jest tego tysiące przykładów.
   I przestań pieprzyc bo nie tylko represjonowano AK ale i oficerów września Kap Dąbrowski .wiesz chyba kto to. sprzedawał papierosy w kiosku i wyrabiał pantofle ,lotnik Skalski siedział w wiezieniu z ks na karku,lotnik Shielle /2 virtuti i 4 KW/ tłukł kamienie na drodze do Morskiego Oka/podawać ci jeszcze ile osób dostało tzw ks za niewinność/
   A tu sobie rodzinka żyła jak pączki w maśle bo "wujowie" nakazali "nie trogać"Podac ci ich nazwiska
   Durnia to sobie rób z takich samych jak ty "historyków"Bo to ze służalczość ciebie oślepia i robisz z siebie durnia widać juz z daleka
   Łajdactwem i zbydlęceniem wręcz nazywam przykrawanie historii i przyznawanie zasług tym którzy na nie nie zasługiwali.
   Lokajem jesteś i na nic więcej nie zasługujesz

   Usuń
  6. Ty kmiocie, nie jestem niczyim lokajem, piszę to, co uważam za słuszne i sprawiedliwe.

   Pani Haniu, ja wiem, że mamy odmienen poglądy, ale zwracam uwagę, że pan Wiesław mnie na Pani blogu ciężko obraża. Podobno Pani na to nie zezwala. Nie domagam się, aby Pani wpis pana Wiesława skasowała, bo mimo wszystko chcę z nim podyskutwać, ale proszę, aby Pani zechciała zwrócić uwagę panu Wiesławowi, że tego typu określenia na Pani blogu są niewłaściwe.

   A teraz ad rem.

   Nie, nie nazywam "Resortowych dzieci" łajdactwem. A to z prostego powodu. Opisane w tej publikacji są fakty stwierdzone niewątpliwie (mogące być sprawdzone w aktach stanu cywilnego), a nie domysły.

   "Zastanawiałem się jedynie, kto nad ta rodzina rozciągnął parasol ochronny dając jej, nawet możność "pracy z młodzieżą"". Nikt nie rozciągał. Ja pobierałem nauki począwszy od roku 1953. Wśród moich nauczycieli byli ludzie o różnych poglądach, także o takich, które w tamtych czasach mogłyby być uznane za "reakcyjne". Głosili (no, może za dużo powiedziane), ale dawały się te ich poglądy rozpoznać i nikt nad nikim parasola nie rozciągał. Pamiętam moją nauczycielkę historii z roku 1956, która nie używała zalecanego podręcznika, tylko uczyła nas historii według tego, co uważała za słuszne. Nikt nad nią parasola nie rozciągał.

   "nie tylko represjonowano AK ale i oficerów września" Tak, ale nie wszystkich. Najlepszy dowód, że moich pięcioro AKowskich krewnych represji uniknęło. Owszem, bali się, owszem, starali się nie wchodzić władzom w oczy, ale w więzieniach nie siedzieli.

   "A tu sobie rodzinka żyła jak pączki w maśle" A skąd wiesz, jak sobie ta rodzinka żyła? Żyłeś z nimi razem?

   "Bo to ze służalczość ciebie oślepia" OK, załóżmy, że masz rację. Tylko zeznaj, komu służę, a zwłaszcza, z jakiego powodu służę. Bo za służbę trzeba płacić. Zastanów się, kto i czym mógłby mi, staremu człowiekowi, zapłacić. Mnie już naprawdę nie można kupić, bo nie ma na tym świecie dobra materialnego, na które mógłbym się skusić. Mam gdzie mieszkać, mam rodzinę, mam przyjaciół, mam godziwą emeryturę, mam jeszcze ociupinę zdrowia. Co chcesz mi zaoferować? Co ktokolwiek, na przykład pan Jarosław, mogłby mi zaoferować?

   adam

   Usuń
 19. Przepraszam Gospodynię, że trochę odbiegnę od podstawowego tematu.
  Jestem prawdopodobnie najstarszym wiekiem komentatorem. Ze względu na wiek (82 lata) , oraz stan zdrowia (zmniejszanie się pojemności płuc i po operacji raka) prawie nie aktywny na stronach internetowych.
  Obecnie tylko czytuje systematycznie Pani blogi, Pani Haniu i blogi Bety, oraz deElly.
  Byłem świadkiem i uczestnikiem wydarzeń historycznych począwszy od września 1939 roku aż do wydarzeń dzisiejszych. Te wszystkie wydarzenia nie były i nie są wyłącznie czarno białe. Co prawda mam wykształcenie ekonomiczne ale moim hobby jest historia i filozofia.
  G.W.F. Hegel miał rację, że "Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii".

  W połowie lat pięćdziesiątych miałem zaszczyt bycia studentem V-ce Premiera prof. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Twórcy przedwojennego planu budowy i rozbudowy gospodarki polskiej. Twórcy COP i miasta portu Gdyni. Człowieka, który w 1945 roku oddał się wraz ze Swymi planami do dyspozycji ówczesnego rządu.
  Tak, tak te plany które żeśmy realizowali po II wojnie były autorstwa Pana Profesora i Jego przedwojennego zespołu.

  Ojciec mego przyjaciela był przed wojną szefem oddziału DEF-y. Po wojnie zgłosił się do współpracy. Został powołany na organizatora i Szefa SB w województwie. Jako zastępce i doradcę przydzielono mu oficera radzieckiego. Jezeli dobrze pamiętam to chyba po dwóch latach zaginął. Jak by wyparował, On Szef Wojewódzki.

  Zarówno w okresie przedwojenny jak i w PRL nasz polski wywiad i kontrwywiad wojskowy był w czołówce światowej. A wiecie dla czego ? Ponieważ organizatorami przy oczywiście "współpracy" oficerów radzieckich.

  Czy te służby były efektywne ?
  Istniała tak polska organizacja współpracująca ze służbami wywiadu zachodniego.
  Czwarte i ostanie kierownictwo WiN-u obsadzone było przez oficerów polskiego kontrwywiadu.

  No cóż za Ich wiedzę, doświadczenie i patriotyzm "podziękowano" śmiercią lub więzieniem.

  Na zakończenie zadam pytanie Antoine de Saint - Exupery: "Dlaczego mamy się nienawidzić ? Zespala nas solidarność, niesie nas ta sama planeta, jesteśmy załogą jednego statku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MIRKU - WITAM SERDECZNIE RÓWNOLATKA MOJEJ MAMCI - bardzo mi przyjemnie gościć u siebie :-)
   OCZYWIŚCIE, ŻE ŻYCIE NIE JEST ANI BIAŁE ANI CZARNE A ZA KAŻDĄ SPRAWĄ STOI INDYWIDUALNY CZŁOWIEK Z INDYWIDUALNYMI MOTYWAMI, INDYWIDUALNYM POBUDKAMI, Z INDYWIDUALNYM POCZUCIEM PRZYZWOITOŚCI. OCZYWIŚCI Z WŁASNYM OGLĄDEM I OCENĄ TEGO, CO SIĘ DZIEJE ...Po białej i po czarnej stronie, a także po tej szarej, jesteśmy gdzieś my wszyscy. Ważne jest żeby zanim kogoś w jakąś stronę zaszufladkujemy własnej pozycji się przypatrzeć i siebie w stosunku do reszty ocenić. Ja wytykam Piotrowiczowi PZPR nie dlatego, że należał, tylko dlatego, że teraz śmie pouczać o demokracji i szufladkować tych, którzy poświęcili wiele z tego powodu, że nie należeli. To nie o to chodzi, przecież wielu wtedy wierzyło w sens tego, w słuszność partii, wielu robiło z różnych względów, choćby zawodowych. Żyłam w tamtych czasach, ludzi budowali projektowali tworzyli i przecież stworzyli wiele, stworzyli ten Kraj z prawdziwych ruin. Jedni wierzyli tamtej władzy, inni nie wierzyli, jedni poświęcali kariery dla poglądów, inni chowali poglądy do kieszeni, żeby móc tworzyć ... różnie to było. Czasem poświęcali tylko poglądy, a czasem niestety, poświęcali życie i kariery innych ludzi dla własnej kariery, donos znaczyło życie. A co do SB - cóż są rzeczy, które wiemy i takie których nie dowiemy się nigdy. Mój wujek ksiądz i proboszcz dużej parafii był inwigilowany na setki sposobów, my,dzięki wujkowi też, ale ... no właśnie "skądeś" wujek wiedział, co SBcy planują , mieliśmy przedcież w SB swoje wtyczki i to więcej, niż by się wydawać mogło, udawało się dzięki tym wtyczkom pomóc bardzo wielu solidarnościowcom. Wiem, że nie ma białe i czarne. Pod mieszkaniem mojego brata mieszkało miłe młode małżeństwo, zaprzyjaźniło się - on z bratem, ona z bratową. po latach się przyznali, że byli z IV DEPARTAMENTU i donosili na brata. Przyznali się no i już, mieszkali dalej nikt im z tego powodu żadnych przykrości nie robił. nikt z nas nie wnikał z jakich pobudek to robili. Fakt był faktem, życie poszło dalej ... ALE GDYBY TERAZ, WSTĘPUJĄC DO PISU, ZACZĘLI POUCZAĆ MOJEGO BRATA O TYM, CO TO WOLNOŚĆ, PATRIOTYZM I DEMOKRACJA TO WTEDY BY należałoby głośno powiedzieć swój sprzeciw, bo to hipokryzja w najwyższym stopniu.

   Usuń
 20. Pani Haniu, proszę się pode mnie nie podszywać. Napisała Pani: "Prezes obraził Trybunał Konstytucyjny, obraził Sędziów Trybunału, obraził nas, ale tak na prawdę najbardziej obraził własny elektorat, wmawiając mu, że Trybunał elektoratowi te mityczne 500 zł "by zabrał"".

  Informuję Panią, że mimo, iż głosowałem na PiS, a dokładnie (był w moim okręgu wyborczym) na pana Jarosława (zatem stanowię elektorat - dodam od siebie - dość twardy) obrażony przemówieniem pana Jarosława się nie czuję. Uznałem je za zbyt łagodne, gdybym był na miejscu pana Jarosława, wypowiedziłbym się znacznie ostrzej i bardziej zdecydowanie.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Adamie
   PO PIERWSZE:
   my oboje nie dyskutujemy, kasowałam pańskie wpisy zgodnie z tym, co onegdaj panu powiedziałam. Przypadkiem, szukając czyjegoś adresu na niebieskim blogu, przeczytałam, że jest pan chory. Szczerze życzyłam zdrowia i przestałam kasować pańskie komentarze z tego względu, względem chorego nie należy, w moim odczuciu, stosować takich środków. Więc pisze pan tutaj, dyskutuje ale oczywiście poza mną.

   PO DRUGIE:
   podpisując się w tym komentarzu pod wystąpieniem prezesa, poświadcza pan, słowa na temat tych, co brali udział w demonstracji KOD-u, a nawet by pan użył mocniejszych
   *
   cała Polska z was się śmieje
   komuniści i złodzieje
   ulica was nazwała odpowiednio(świnie,świńskie łby)
   *
   Wszedł pan na mój blog, przeczytał notkę, która jest uczestnictwem w marszu, moim i mojej Mamci. Zobaczył dowody tego uczestnictwa, czyli nasze zdjęcia z emblematem.

   Pomijam siebie, ale właśnie napluł pan na moją MAMĘ.

   W Jej ponad 80-letnim życiu żaden mężczyzna nie zachował się w taki sposób, zrobił to dopiero pan, niestety, mój znajomy blogowy.

   Nie ma Taty ale ja jestem!
   Nie pozwolę NIKOMU na nazywanie mojej Mamy komunistką, złodziejką i świnią.!!!!

   Niech pan wraca skąd przyszedł, tam Gospodyni należy do pierwszego sortu Polaków. Ja dla was jestem najgorszy sort, komunistka i świnia a na dodatek, jak pan zapewne pamięta, nadęta purchawka, purchawica i ścierwo. Mój świat nigdy nie będzie waszym światem. Nie ma pan tu czego szukać. Proszę nie wracać. NIGDY więcej. Jeśli pan wróci będę kasowała komentarze. Tym razem za moją Mamę.
   .

   Usuń
 21. I to sie nazywa odwracanie kota ogonem!
  Ja mu o czasach "zaraz po wojnie" on mi o latach "odwilży" gdy odwaga staniała a i represje były mniejsze.
  W 1956 to mój ojciec właśnie wrócił z sowieckiego lagru aresztowany 1945 r.
  I nie będziesz mi tu gadał "ze nic się nie działo" bo na własnej skórze przekonałem się co to mieć "ojca z AK"
  Ja ci człowieku "marnej proweniencji" "jak krowie na rowie"po raz ostatni odpowiem
  Jak się nie oszczędzało kiedyś w "Bezpiecznej Kasie"Jak nie inwestowało w "Amber Gold"
  Gdy nie uczestniczyło sie w rożnych "promocjach"Badaniach występach gdzie darmo rozdają garnczki samogotujace,cudowne magnetyczne uzdrawiacze i inne cuda na patyku.jak się nie uwierzyło Caritasowi,czy Rydzykom z całym spokojem można powiedzieć prezesowi
  "Ty se mów a ja zdrów" bo "po czynach was już poznaliśmy" Albo "łżesz jak pies" bo MY wiemy co knujecie.
  Bo zachowujecie się jak ten włamywacz idący"na robotę" co to,by zapewnić sobie bezkarność, usuwa ze swego terenu,psa stróżującego,ochronę, policje i sądy.
  Jeśli chcecie pozytywnych zmian, dla dobra nas wszystkich,zaprezentujcie je nam, w postaci sejmowych rozstrzygnięć !.
  Wtedy zobaczymy czy są warte poparcia,kto je "zaskarży" i co powie Trybunał Konstytucyjny,
  Nic z góry,na wyrost i nic"na zapas".Bo coś knujecie /a co, to widać/
  Wiec nie damy wam majstrować, przy "naszej sieci elektrycznej", naszego domu do której to chcecie podłączyć, wasze genialne urządzenia, wpierw usunąwszy ,z niej bezpieczniki a w dalszej kolejności "liczniki energii" bo nam wprowadzicie "abonament" by wszyscy płacili "po równo".
  Nie damy ,bo "my ludzie gorszego sortu" wiemy! Jesteśmy przekonani, ze to prowadzi do pożaru, podpalenia domu .Naszego, wspólnego !
  Wiec chcecie czy nie idiotom z PIS i jego "ciemnemu ludowi, co kupi wszystko" zmuszeni wprost jesteśmy powiedzieć NIE Jeśli nie rozumiecie to wam "pojedziemy Lechem!" "Spieprzajcie dziady"
  I to koniec z tobą dyskusji "adamie"
  A teraz apeluj do Maliny "o cenzurę !!"Bos obrażon "na uczuciach"

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Wiesku Popieram Pana Słowa.

  OdpowiedzUsuń
 23. Danka Stepien14 grudnia 2015 11:36
  Bo jak widzicie kochane dziewczyny !! Nie da się inaczej.Trzeba walić miedzy oczy,pisać i "tłumaczyć jak krowie na rowie"a i tak się przyczepią do czegoś małego nieistotnego by "wciskać swoje" To istotne pominąwszy
  To ten typ ludzki co będzie wykrzykiwał, iż chce łączyć naród, ze jego marzeniem jest "jedność narodu" jednocześnie stygmatyzując ludzi,/"lepszego, gorszego sortu" "my tu a tam stało ZOMO","wykształciuchy","ludzie marnej proweniencji" itp itd szkoda, ze przynajmniej dla jaj,nie zakończone "kochajmy się"
  /Bo o "znaku pokoju "inna już,kolejna miłująca instytucja milczy i nie potępia."wojny z narodem"/
  Oni nas zwyczajnie biorą za idiotów!Uważają, iż my to wszystko łykniemy jak ciepłe kluski /bo sami łykają/.
  A swoja wolę "suweren narodu w ilości 270" + narodowcy od "szarpidruta" uchwali nam nocą, ogłosi w "Nocniku Urzędowym" a w przerwie od klęczenia Duda podpisze.
  A potem "duda blada" samiście tego chcieli a "suweren w sejmie.."
  Wiec kiedy jeszcze czas, jak mawiali moi dziadowie
  /pozwólcie że zacytuje "uczciwszy" Wasze uszy/
  "Chama to duś a jak się zesr...a to go puść"Bo inaczej, to on cie zadusi a tak przynajmniej, będzie się bał i będzie wdzięczny, żeś go nie zadusił.
  PS
  Duda już zastanawia się czy nie ułaskawiać Szydło i ...samego siebie !

  OdpowiedzUsuń
 24. Panie Wiesławie ,bo tak jest i tak będzie .Jak w galoty będą popuszczać , to zrobi się taki prawdziwy "smrodek miodek"I jak to już w Pise bywało zaczną uciekać kanałami.Do innych partii.No sam Pan zobacz,Tu nasz nagminny gość Pan Adam, tak pisze. CYTUJĘ ..."Uznałem je za zbyt łagodne, gdybym był na miejscu pana Jarosława, wypowiedziłbym się znacznie ostrzej i bardziej zdecydowanie."......No to całe szczęście że nie jest Jarosławem ,bo pewnie by nasłał wojsko i czołgi ..Kazałby strzelać .Bo z tego Jego słów tak wynika ,Ale WIDZI PAN PANIE ADAMIE Pana Jarosław jeszcze tylko ma siłę pogadać ,tak samo Pan tylko gada,i cóż nam po takim pierwszym sorcie?A CZY PAN WIE ŻE TE PIERWSZE OGÓRKI DO KISZENIA SA ZAWSZE SŁABE W SŁOIKACH I CZĘSTO GNIJĄ.Panie Adamie czyżby pana koleżanka w niebieskich błękitach miała nieciekawe tematy? że tu Pan zasiada ,ale dobrze że Ania wie w jaki sposób Pana usunąć.I widzi Pan ,takie mądrości pańskiego sortu ,są jak dla nas drugiej kategorii zbędne .Ostatni są pierwszymi.A...tak sobie pomyślałam ,żeby pan podszedł do Kaczyńskiego ,bo ma pan blisko i powiedział mu że panu to się nie podoba,że jest za mało ostry::) No niech mu pan da wykład..Kijem ,młotem,siekierą ,co tam ma pan pod ręką.Właśnie to są pisowiaczki ,tacy jesteście , ,bić ,zamykać ,karać...To taka chce Pan wolność by pana wnuki bali sie wychodzić z domu ,bo chyba że na czole nakleja "My od dziadka Adama- pisiaka"

  OdpowiedzUsuń
 25. Drugi sort pokwikuje!

  adam

  OdpowiedzUsuń
 26. drugi sort wygrywa14 grudnia 2015 20:01

  A pierwszy sort już nie ma czym ,że tak cienko kwiczy?Klikaj Pan to dobre na paluszki::)odciski od walenia po klawiaturce?

  OdpowiedzUsuń
 27. danka14 grudnia 2015 19:07
  No widzisz przydusisz i zaraz świnia zen wylezie.Jak sam pokwikuje to myśli ze inni tez.A jakim wcześniej był łaskawym rozmówcą i dyskutantem.Elegancja Francja.Przydusisz argumentami pokażesz mu jego hipokryzje świnia wychodzi
  Jakże celnie kolejne "toto"
  "Portret zaangażowanego pisowca bardzo ideowego"
  tu trafnie opisano
  http://www.liiil.pl/1450077697,TabloidPortret-pisowca.htm
  Dziw tylko ze te bzdury ciemny lud kupuje/dlatego i może, ze ciemny/
  Bez zająknięcia wykrzyczy ci pajac ze Trybunał Konstytucyjny nie chce ci dać 500 zł na dziecko.I dlatego trzeba go usunąć!!
  A ciemny lud krzyczy złodzieje.
  I już nikt nie pamięta ze miało być "po pincet na każde" od Szydło, a teraz nie na każde i nie dla wszystkich.Bo pewnie Trybunał
  Gdyby Macierewicz,/ten co to ma zamiar skupować za pieniądze MON, węgiel ze składowisk kopalni,/ razem z Szydło dali zamiast "po pincet" i nie na każde/ po tonie węgla na każde/a 600 zł/tona/ to pewnie by zastrzegli "tak ale odbiór własny"/ i byłaby to wina, Trybunału
  /a podobno takie plany im po łbach chodzą/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - twój ostatni komentarz zniknął ponieważ był podpisany pod komentarzem pana Adama. Jak przeczytasz mój wcześniejszy komentarz, skierowany do pana Adama, to tam wyjaśniam dlaczego jego komentarze będą znikały. Usuwając komentarz automatycznie usuwa ją się wszystkie odpowiedzi pod komentarzem.

   Usuń
 28. brawo pasywie z plebsu - wiesiek, daj hartmanowi - lubi ciepłych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ŻAŁOSNY trollu pisowski - Jadwigo Gorzecka, vel Jurku, vel Mirabelko, vel Piotrku3,vel .... -

   * jesteś TCHÓRZEM
   * jesteś ORDYNARNYM TCHÓRZEM

   powtarzam ci po raz kolejny - to żałosna wizytówka ...
   Idź sobie smutny trollu pisowski swoją drogą, zajmij się czymś pożytecznym, świat piękny jest, może zmień preferencje polityczne to przestaniesz być wulgarny a może nawet tchórzem mniejszym się staniesz

   :-)

   Usuń
 29. Powiedzcie mi czy to jest głupota,czy cynizm czy "pisanie na rozkaz ?"
  Nie wyobrażam sobie by akurat na blogu architekt uczulonej na wszelkie niuanse piękna, widzącej to co zwykły śmiertelnik nie dostrzega.Powiedzmy sobie artysty a jednocześnie umysłu ścisłego ktoś by się odważył wciskać takie głupoty pt "moje przemyślenia"
  Gdy gołym okiem, widać a telewizje pokazały, ludzi manifestujących a zmobilizowanych przez KOD Ich spokojne uśmiechnięte twarze Ich odpowiedzi na pytanie "dlaczego przyszliście manifestować?"
  I nie pada żadną obraźliwa odpowiedz i ne pada żadne, nienawistne słowo
  Ludzie sa spokojni,pewni swego i nikt ich nie napuszcza.
  I macie drugi obraz, tych "zwożonych autokarami" by poparli "rzad" a tak naprawdę Kaczyńskiego I pełne nienawiści i wściekłości pyski wypluwające wprost w kamery telewizji 'wyrazy" wraz z potokiem wścieklej śliny.I "wodza" który jak zwykle w mowie miłości dzieli, stygmatyzuje i obraza.
  A "toto" chce nam to inaczej ukazać.
  Nie zastanawia was "nowa matematyka" po "fizyce i chemii smoleńskiej" kolejna.
  Oto teraz i "od dziś" Malino obowiązują nowe prawa.
  Jeśli tłum ludzi zajmuje odcinki ulic od punktu A przez B do punktu C to jest ich /ludzi /mniej ,zwyczajnie mniej.
  Autorytety dowiodły,a Policja potwierdziła, ze tłum jest większy, gdy zajmuje odcinek ulic, od punktu A do punktu B
  I mam nadzieje iż te "żelazne" a nowe odkrycia uwzględnisz w swoich projektach Wszak trzeba iść z "duchem czasu"
  I pamiętajcie jeszcze jedno Jeśli kiedyś ujrzycie w tłumie manifestantów ludzi ubranych w jednakowe kaski,jednakowe mundury np górnicze.To na pewno nie są to oddziały zwarte !.To nie są ludzie zwiezieni rozkazem !
  To są ludzie "pierwyj sort" najlepsi i wybrani z narodu, w których serca bija jednym rytmem z sercem prezesa, a umysły ich przepojone są miłością do ludzi "drugiego sortu" niesprawnymi umysłowo, którym to prezes chce i musi zapewnić "szczęśliwość wieczną" Przyszli spontanicznie~!
  Lepsi w wyrażaniu miłości, do bliźniego swego,mogą być tylko oddziały zwarte pod przepiękna nazwa "Krucjata Różańcowa" dzierżący w dłoniach symbole miłości w postaci krzyży i "różance bojowe" I od tych trzeba trzymać sie z daleka .
  Choc ja wiem ? Moze umrzeć od ciosu ,zadanego takim krzyżem, czy "różańcem bojowym" to prosta droga "do zbawienia" No nie wiem.
  I ostatni mój dylemat.natury powiedzmy sobie z pogranicza matematyki,geometrii czy cholera wie, czego.
  Chodzi mi o to czy biało -czerwone płótno niesione podczas manifestacji ludzi"pierwyj sort" należy wliczać do "powierzchni zajętej" Czy to taki samoistny "artystyczny byt" mający uświetnić i pokazać"patrzajta jakie to my patrioty"
  Przynieśli my te plutnisko, setki metrów kwadratowych,by uświetnić !
  Albowiem wiadomo, iż każdy Polak patriota, takowe stale trzyma w domu i wyciąga "kiedy trza"
  O naszych sercach bijących jednym rytmem , umysłach, jednakowo myślących mogą jeszcze zaświadczać te jednakowej wielkości sztandary,te profesjonalne banery te napisy na nich zamieszczone.Spontanicznie jednakowo wykonane.
  No może jeden"odbiegał"Ten z martwym lisem ,No ale to wiadomo prowokacja tych z GW

  OdpowiedzUsuń
 30. Wieśku..nawet na blogach ,tam gdzie kochają Kaczyńskiego pisiaki upominają nas "drugi sort"że po chamsku zachowujemy się na blogach,wyzywając ich ugrupowanie ,ludzi ,ich Króla.A sami, wystarczy tylko że wejdą w temat i od razu piłeczka odbija się na naszych .I tu widać jaka nienawiść ...jadem lecą .Sam prezes kaczor co wykrzykuje, ma za sobą chłopców do bicie i sam nie powie ,ale chłopiec krzyczy,bo pan mu nakazuje.Najgorzej martwi mnie to ,że kiedyś bardzo stali murem ze PO ,że kaczyński i jego sekta ,to było dno.Teraz kiedy zmienili towarzystwo ,coś w główkach się odkleiło i piszą bełkot..złośliwości,jakieś bajki horrory.Ten PIS skrzywdzi wiele tysięcy osób ,Oni tego jeszcze nie widzą ,nie czują.Ale zaraza wychodzi od środka..Ci co są skażeni ,jeszcze się cieszą.Poczekajmy do wiosny,tak jak świnka ,odra,różyczka atakuje po zimie.Tak pisowskie plemię zacznie padać..Ale takie babcie nie rozumieją ,pewnie jak zobaczy że niestarcza jej na chlebek,to dopiero przypomni sobie ,że krzyżem nie wolno machać !Że pan Bóg wszystko widzi.Ale to nie Bóg ich kara ,ale sam prezes Jarosław wyda na nich wyrok.. Ciekawie zapowiada się ten rok..Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 31. Babcie powiadasz "nie rozumieją?"
  Rozumieją .rozumieją tylko ,to co im przekazano w kazaniach.Słowo proboszcza święte jest.Nieprawdaż?
  A proboszczowie ?No cóż? Gdy Biskupi idą po władzę wraz z PiS.
  W tym marszu nie chodzi jednak o obronę wartości chrześcijańskich, ale o pchnięcie Polski w przepaść anachronizmu.
  Przecież jak na dłoni widać sojusz tronu z kruchtą !
  Prezydent Andrzej Duda przemawia z ambon i łapie w locie upadającą na ziemię hostię.
  Beata Szydło jest matką początkującego księdza. Patron obojga – Jarosław Kaczyński – spędza wieczór wyborczy na Jasnej Górze i deklaruje: „Nie ma Polski bez Kościoła”. Także prawdopodobny koalicjant PiS, Paweł Kukiz, niesie na sztandarach Boga, Honor i Ojczyznę, siebie samego mianując „agentem Pana Boga”.
  Prawica ma nawet własny, odmienny od konstytucyjnego, hymn. „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie” słychać było, w kościołach całej Polski.
  A słyszałaś i widziałaś co wyprawiali jak się zachowywali na manifestacji ludzie z krzyżami w rekach.
  Usłyszałaś choć jednego hierarchę KrK powiadającego "nie uchodzi"
  Powiedzieli "nie uchodzi" gdy za manifestacje "zabierały się" członkinie różnych Kółek Różańcowych i z "bojowymi różańcami" otaczały nieprawomyślnych.
  Kto im ma powiedzieć"nie godzi się" "nie uchodzi" ci księża którym zamknięto usta?
  Myślisz ze one wierzą w jakiegokolwiek boga.Toz to nasza narodowa ludyczna nabożność" nakazująca w kościele wyć tak by sąsiednie sioła słyszały," uczynić znak pokoju" a po wyjściu bliźniemu swemu dać w mordę i ukraść jego samochod którym ten, przyjechał do koscioła.
  A w trakcie kradzieży 5 razy żegnać ze krzyżem "w intencji by nie złapali"
  To ta "Polska "stanęła murem za PIS i "wybrała"Jedyne szczęście ,ze jest tego średnio 18 % idących do wyborów
  To pisze ja !! Gorszy jak widać "sort Polaka!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - mnóstwo jest takich księży, którzy mówią i tłuką do głów, że nie wolno ... tylko tego nie widzisz bo media nasze jak z autostradami - usłyszysz do znudzenia o dziurze a potem zdziwisz się jak na autostradę wjedziesz ... w życiu codziennym są parafie, są ludzie przywiązani do ewangelicznych prawd, księża, co dla tych ludzi są ... wiem, nie przekonam Ciebie ale, może kiedyś sam trafisz na takich ... O, zobacz u mnie na szpakowymdrzewie była akcja dla obcej dziewczynki i wszedł zwykły ksiądz i razem z nami wziął się za robótkę, taką zwykłą codzienną, bezimiennego sprawiania komuś radości ... Nie wkładajmy do szufladek . Jestem bardzo wierząca i znam wielu wspaniałych księży a jakoś Wieśku rozmawiamy i się dogadujemy :-)))

   Usuń
  2. Wieśku masz rację ,to co się teraz dzieje ,a dzieje sporo to nic tylko nazwać to opętaniem tych pierwszych sortów .Toż to już SEKTA.Ja zawsze wyobrażałam sobie Rząd składny ,zaufany,dla całego narodu jednakowe poparcie.By Naród widział ,że panuje zgoda,to wtedy ludzie inaczej do siebie wezmą każde słowo.Może nie wszyscy ,ale większość .A tu co widzimy? Sam wódz pokazuje Polakom jak ma to wyglądać.No jak ? Kiedy sami koty drą,to ludzie biorą przykład ,mają pozwolenie.."W mordę jeża ,czy innego zwierza"...Jeżeli nie pozbierają się szybko ci z drugiego sortu:)A wierzę ,że się pozbierają::))Muszą zrobić porządną nawałę:)Bo już inaczej nie odpuszczą kaczego grodu.Ja nie należę do osób znających się na polityce,mieszkam w innym kraju.Ale został syn z rodzina i rodzina dalsza,bliższa.Żal mi wszystkich ludzi ,którzy zostali oszukani ,wykorzystani w słowie bez pozwolenia.Opluci i wyśmiewani.Nie dziwię się ,że zagranicą już niejednego kraju wyśmiewają się z nowego rządu,coraz bardziej przyglądają się Polsce ,która zamiast pokazać dobre wzorce ,by kraj nie stracił na partnerach zagranicznej polityki.To ukazuje się ten kuper kaczy ,fircyk w zalotach ...Chodzący dynamit ..No niech wreszcie wywali mu w kieszeni ,żeby aż pióra poleciały..A jeszcze trochę i polecą:)Pozdrawiam.
   p.s Kiedy mieszkałam w Toruniu miałam sąsiadkę ,która strasznie ,ale to strasznie za kościołem była,z księżmi kawki spijała po kolędzie w kopertę waliła by tylko ksiądz szczęśliwy był.Latała na każdą mszę i procesje .Wszystko wiedziała co dzieje się kościele.A nie daj boże coś powiedzieć.Ile ona kasy zostawiła na ofiarę ...?A kiedy z nią rozmawiałam to ciągle płakała że tak jej ciężko ,że tyle musi za prąd płacić ,leki ,itd...Popatrzyłam jej w oczy i często mówiłam ."Nie jest mi ciebie żal ,bo zamiast pieniądze mieć na swoje potrzeby, ty wydajesz księdzu.Teraz wiem ,że stać ciebie na wszystko i nie rozpaczaj, bo naiwnych kościół kocha"Obraziła się na mnie ,ale nie aż na tyle ,by nie powiedzieć sobie CZEŚĆ:)Nie wiem od czego to zależy ,czy w starszym wieku ludzie zaczynają odkupywać swoje grzechy?Myślą że za pieniądze Bóg im wybaczy .Właśnie taka była moja sąsiadka ,która przed śmiercią jej matki traktowała ją strasznie ,wyzywała,nawet szarpała..A po chwili szła i mdliła się do Boga.Takich mamy teraz sporo..Właśnie w kościele widać to ..I widać na ulicy.Jak strasznie zachowują się osoby w podeszłym wieku,jak można szybko je opętać w okół palca .Dużą sprawka mieszania jest radio Maryja ,tam lecą wszelakie przekazy,nakazy...A nowy rząd zrobił swoje i wyszło to co widzimy..Szkoda gadać.

   Usuń
 32. Cos mi się znów wydaje, dziewczyny, ze w najbliższa sobotę trzeba nam znów wyjść "do ludzi i do ludzi" na ulice Wa-wy
  Prokuratory PRL-owskie znów nam wysmędziły nocą, "Ustawę o Trybunale"
  Wyjść by zobaczyli"nas jest dużo i nas nie pokonacie"
  I jak zwykle spontanicznie "i za swoje"
  Nas nie popierają jak PIS autobusy ,co to same i spontanicznie, przybieżały ..do W-wy
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,18043865,gpage,5,img,18043928,kat,1342,title,Internauci-komentuja,galeria.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - ty kurcgalopkiem gnaj na fejsa i zakładaj profil - to tam wszystko się rozgrywa, tam działamy , tam dzieje się prawdziwa historia jestem w samym środku tego wszystkiego ... to się tam właśnie "urodziło" Do KODu dostałam zaproszenie w pierwszym dniu jego istnienia i patrzyłam jak niesamowicie się to rozrasta , coś niewyobrażalnego

   Usuń
 33. " Kadry Kaczyńskiego dalekie są od prawa i sprawiedliwości
  Po cichutku odszedł z funkcji prezesa PKP Bogusław Kowalski figurujący w aktach IPN odziedziczonych po nieboszczce SB jako TW. Media prześcigające się w peanach na cześć Jarosława Kaczyńskiego podkreśliły, że Kowalski odszedł bez odprawy. Niby za co miałaby się mu należeć? Za dwa dni nic nie robienia?

  Kadry, kadry przede wszystkim! Pamiętam marsz zorganizowany przez braci Kaczyńskich wykopanych z gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy: spalenie kukły przedstawiającej urzędującej głowy państwa uszło kurduplom płazem, ale niech ktoś dziś spróbuje podpalić manekina któregoś z Kaczyńskich. Oj, działoby się! ABW, CBŚ, paragraf o obrazę uczuć religijnych, podżeganie do zabójstwa, niewykluczone że i psychiatryk nawet! Wtedy w demonstracji przeciwko Wałęsie brał udział zakon PC, obecny był m.in. Jan Parys. Ten sam, który będąc dyrektorem w stołecznym MPT zasłaniał się zwolnieniem lekarskim przed dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy. Tak chorował, że wożono go po mieście służbowym samochodem. Ten sam Parys żył na koszt Fundacji Polsko- Niemieckie Pojednanie otoczony podobnymi sobie ludźmi. Ludźmi, którzy sami sobie przyznawali wzięte z sufitu wysokie premie. Parys wyrokiem sadu został zmuszony do zwrotu ponad 100 tys. złotych, jego przydupasy zostały ukarane grzywną. Dziś taki człowiek jest witany z rozwartymi ramionami przez szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

  Tacy jak Parys, dyrektorzy, prezesi, szefowie z zawodu nie zostają na lodzie zbyt długo, zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony ludzi o podobnej do ich mentalności. Członek gabinetu politycznego szefa MSZ- jak to brzmi dumnie! Ciekawi mnie, kto zostanie kapelanem tej zbieraniny, może pan Małkowski podejmie się zadania? Zastanawiałem się niegdyś, dlaczego Jarosław Kaczyński sięga po takie męty społeczne, dlaczego nie waha się zatrudniać i współpracować z dawnymi komuchami, z konfidentami i donosicielami SB? Odpowiedź wydaje się prosta: ludzie z zewnątrz nie mogą za bardzo odbiegać od ludzi z zakonu PC, nie mogą się za bardzo wyróżniać od skazanego Kamińskiego, speca od politycznego przekupstwa Lipińskiego, Wallenroda Piotrowicza czy opowiadającego coraz większe brednie Kaczyńskiego.

  A Poseł Kaczyński jest w świetnej formie: oznajmił, że żadnych przeprosin nie będzie za obrazę członków sobotniego marszu KOD, bo współpracownicy gestapo i akowcy to nie jest ten sam sort ludzi. Śpieszę wyjaśnić, że z gestapo współpracowały Narodowe Siły Zbrojne, których żołnierzy tak hołubią wyborcy PiS, Kaczyński i jego zakon." z Onetu

  OdpowiedzUsuń
 34. http://2.bp.blogspot.com/-uz-8H-_yjAg/VnLDYadoJ8I/AAAAAAAAqLU/tjmrQiP83CQ/s1600/19grudnia.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://2.bp.blogspot.com/-uz-8H-_yjAg/VnLDYadoJ8I/AAAAAAAAqLU/tjmrQiP83CQ/s1600/19grudnia.jpg
   tu link aktywny

   Usuń
 35. Malino i to trzeba juz bo
  Urzędnicy MON weszli z Żandarmerią Wojskową do Centrum Kontrwywiadu NATO "/międzynarodowego/
  I jak zwykle "na pasówke" bo mieli dorobione klucze i jak zwykle nocą.
  Szaleniec zaatakował NATO i dziwie się tylko, iż ochraniający obiekt nie otwarli ognia Wszak pełnili służbę wartowniczą wiec mieli nie tylko prawo ale i obowiązek.
  Centrum odpowiedzialne jest m.in. za monitorowanie zagrożeń związanych z konfliktem na Ukrainie i terroryzmem międzynarodowym.
  Dla mnie z tej hucpy wynika jedno .
  Po to do Centrum "wprowadzono?" nowego p.o. dyrektora. by ten swym urzędem zaświadczył, iż Polska zagrożona jest terroryzmem, a stad jeden krok do uchwalenia kolejnej nocy, spec ustawy antyterrorystycznej ,błyskawicznie podpisanej przez Dude, w której to ,na czołowym miejscu znajdzie się punkt "o zakazie zgromadzeń"
  Oczywiście wszystko "w trosce o zgromadzonych".
  Tym którzy jednak "wyjdą "zwarte oddziały Policji" dawniej ZOMO.ręcznie, gazem i armatkami wodnymi, wyjaśnia i wbiją do głów "nieroztropność w dbaniu o własne bezpieczeństwo" a rożne prokuratory a,la Piotrowicz namawiać będą sądy, by jeden z drugim delikwent mógł swoją "lekkomyślność" przemyśleć na osobności.W celi.
  Myle sie co do intencji tego "włamu?" Zakład ,ze nie !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak jest w takiej celi to Ci opowie Tomcio, z którym tu sobie dyskutujesz. Tomcio zaliczył w tamtych czasach piątkę, ma doświadczenie to nam tu podpowie, tylko masz rację, trzeba szybko bo podejrzewam, że ten blog to już za długo istniał nie będzie, pis łapę kładzie na media i zasadza się na społecznościowe, myślę że blogi to zachowa tylko bez polityki a polityczne zachowa tylko wiernopoddańcze ... takie, jak ten, czt Tomka polityczny, nawet nie internuje tylko od razu z dymem puści ...

   Usuń
  2. Pan się dziwi, panie Wiesławie? A ja się dziwię, że tak późno, to należało zrobić w pierwszym rzędzie!

   adam

   Usuń
  3. To było w nawiązaniu do wiesiek16 grudnia 2015 16:13.

   adam

   Usuń
 36. Ma Pan rację, panie Wiesławie. Gorszy, duzo gorszy!

  adam

  OdpowiedzUsuń
 37. http://wio-w-snach.blog.pl/files/2015/12/sobota.jpg
  21 manifestacji w miastach Polski 4 w miastach świata.Jak uważacie ? To mało,jeszcze ?

  OdpowiedzUsuń
 38. To ilu was tam w sumie będzie?
  21 x 3 = 63?
  21 x 5 = 105?
  21 x 10 = 210?
  21 x 100 = 2100?
  21 x 1000 = 21000?
  Cóż to jest wobec 34 000 000?

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to głupotę pan wyliczyłeś ,bo z tych 34 000 000 to są dzieci ,starzy ułomnie ,inwalidzi,niepełnosprawni na umyśle ,chorzy śmiertelnie ,itd...to statystyki pana są do d...py.Bo większość z nich nie jest w stanie oddać głosu .A pan wylicza jakieś magiczne cyferki?Nigdy nie wyjdą wszyscy na ulice ,ale tez nigdy nie dowie się pan ilu ludzi jest przeciw, a ilu za.I takie cyferki to może pan sobie do pamiętnika wpisywać .Liczą się fakty ,Ile osób wyszło na ulicę .To jest ważne.Bo to świadczy o sile i oddaniu właśnie swoich głosów na TAK.I tak będzie..A skąd pan te liczby wytrzasnął???A ja wyliczyłam pisiaków .....
   10x2=20
   10x3=30
   10x1=10
   10x100=1000
   cóż to jest wobec 34 000 000?

   Usuń
 39. Droga Malino
  Cholera mnie bierze ,iż jakoś nikt tego nie raczy zauważyć.
  Przysięga /ślubowanie/ poselska i senatorska to takie nic ? .Nic nie znaczące dla nikogo ? Dla ślubującego, dla słuchajacego ?O tam coś tam,cos tam .Tradycyjnie A co ?Nie wiem i mam to gdzieś!
  No to sobie przypomnijmy owe "ślubowanie"
  "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.
  Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania Tak mi dopomóż Bóg."
  Autorzy tego tekstu ślubowania poselskiego wyszli z założenia, że posłowie wierzący mogą się powołać na swego Boga jako świadka tego ślubowania, a posłowie niewierzący nie muszą. Obydwa ślubowania mają taką samą wartość, ponieważ prawa boskie, przekonania i sumienie nie mogą stanowić punktu odniesienia dla późniejszej oceny jakości procedowanych ustaw.
  Każdy poseł w złożonym ślubowaniu przyrzeka oceniać jakość procedowanych ustaw wyłącznie pod kątem "przestrzegania Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".
  A zatem głosowania w Sejmie i Senacie przeprowadzane w systemie "wolności przekonań i sumienia posłów" są BEZPRAWNE !!
  Nikt nie ma prawa zwalniania posłów z merytorycznej oceny procedowanych ustaw dokonywanych w obrębie ograniczeń narzuconych ślubowaniem poselskim, a więc wyłącznie do oceny pod kątem zgodności z postanowieniami Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.
  Nikt nie ma takiego prawa!! Ani marszałkowie, ani premier, ani szefowie klubów poselskich ani Kaczyński
  Jest to jawne nakłanianie do łamania ślubowania poselskiego, a więc jawne nakłanianie do krzywoprzysięstwa, łamania Konstytucji i obowiązujących praw RP. A posłom nie wolno w tym procederze uczestniczyć.
  Jeśli uczestniczą, łamią ślubowanie i sa zdrajcami, zasługującymi na "kare główną" przypisaną do zdrajców.
  Uprawnionym jest wiec każdy do krzyczenia im w pyski ZDRAJCY,ZDRAJCY,PO TRZYKROĆ ZDRAJCY
  Dla bardziej kosciółkowych dodam iz łamanie przysięgi to zdrada A zdrada to"grzech ciężki"
  Przypomnijcie wiec sobie Judasza i jego koniec?Amen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Każdy poseł w złożonym ślubowaniu przyrzeka oceniać jakość procedowanych ustaw wyłącznie pod kątem "przestrzegania Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej"." Totalna bzdura! Wyłącznie?! Ja nie po to wybieram posłów, aby kisili się w sosie już ustanowionego prawa, ale po to, aby to prawo zmieniali zgodnie z moim interesem.

   adam

   Usuń
  2. Widzę, pani Haniu, że Pani nie reguje na wpis pana Wiesława z 19 grudnia 2015 10:14. Czyżby nie czuła się Pani urażona ateuszowskim i lekceważacym określeniem "kościółkowi". Pani, taka drażliwa? Bo mnie to, nie ukrywam, dotknęło.

   adam

   Usuń
 40. Lepiej sprawdź czy rzeczywiście to "twój interes" i rozwiąż
  http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,6256,jak-duze-masz-szanse-by-dostac-posade-od-pis-u.html?i=0
  bo po co się szmacić za darmo?
  Jesli przysięga składana publicznie"podparta Bogiem"to totalna bzdura,to co tu mówić twoim o honorze czy "danym słowie"
  Ot choinka na wietrze Kto da więcej i gdzie wiatr zawieje a wy głupcy, mnie wybierajcie Ja wam, przed, przyrzekę wszystko ,a jak potem nie dam, wymyślę setki sposobów i "przekonam"inni nie pozwolili.
  O wartości przysięgi porozmawiaj z zona jeśli ją masz lub nie uciekła.
  Powiedz jej ze ta małżeńska to bzdura bo "twój interes" jej nie akceptuje.
  I to jest właśnie ten"lepszy sort ?"z jakim na przyszło dzielić najjaśniejszą
  I to jest właśnie ten "lepszy sort"który podczas wojny współpracował z Gestapo, bo mu przysięga na wierność Rzeczpospolitej zawadzała.Przecież nie była w jego interesie !Bo groziło to śmiercią A Gestapo A to co innego ochraniali i płacili jeszcze.
  Tfu Rece opadają.Zgiń, przepadnij, śnie z najgorszego horroru  OdpowiedzUsuń
 41. Panie Wiesławie, jeśli dla Pana autorytetem jest GW, to przykro mi, ale nie rozmawiamy tym samym językiem. Ale z ciekawości rozwiazałem ten bezczelnie prymitywny propagandowy test i wyszło mi 4/9, zatem, jak pan widzi, według propagandy GW szans na posadę nie mam.
  Rotę przysięgi nie ja układałem, o posadę posła lub senatora nigdy się nie starałem, bo, łaska Boska, zarabiałem na życie w inny sposób. Zastanawiałbym się, czy taką przysięge złożyłbym.
  Żonę mam, tę samą od ponad 30 lat. A pan?
  Nie zrozumiałem, panie Wiesławie, komu zarzuca pan współpracę Gestapo?

  adam

  OdpowiedzUsuń
 42. To moze zona "gramotniejsza" i po przeczytaniu wytłumaczy?
  Ja rozumiem, iz dotrzymywanie raz danego słowa,dotrzymywanie przysiąg,dotrzymywanie umów, nie mieści się w plebejskich umysłach.
  Moja chata z kraja a ojczyzna jest wtedy dobra, gdy daje mnie i tylko mnie
  Bo sąsiadowi,to juz nie Bo to złodziej.
  Tłumaczenie słów i znaczenia powiedzenia "Noblesse oblige" daremne i zbyteczne
  A prawo maja zmieniać nie dla ogółu, ale "pod mój interes"
  No jak nie jak tak Kiedy moje jest najmojsze.
  I to by dali i to, ze mnie się należy, wywiodę od moich przodków Którzy krew przelewali",którzy walczyli "o Polskie"
  A dziś w grobie się przewracają myślą, kogosmy spłodzili i co przekazali"

  OdpowiedzUsuń
 43. Wieśku, zachowujesz się jak lektor PZPR. Pamiętasz z dawnych czasów?

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ten "mój interes" to była taka logiczna konstrukcja, zwana "pars pro toto", mam nadzieję, młocie, że znasz łacinę, skoro popisujesz sie francuskim.

   adam

   Usuń
 44. A nie lepiej by "ony" jak najszybciej udał sie do lekarza pierwszego kontaktu.Bo juz z pobieżnej lektury spłodzonych "postów" przez "onego" widać, iz z "onym" coś jest nie tak.
  Dla ułatwienia "rozpoznania" z dobrego serca i w trosce o zdrowie "bliźniego swego"podsyłam
  SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI :
  1. Podejrzliwość :
  Podejrzliwość to najbardziej widoczna cecha paranoika. Wciąż szuka sygnałów wskazujących na obecność wrogów którzy go otaczają. Rzeczywistość interpretuje tylko zgodnie ze swoimi wcześniejszymi założeniami.
  2. Egocentryzm :
  Paranoik stanowi centrum uwagi świata i jest wyłącznym obiektem działań osób z którymi ma rzeczywisty lub wyimaginowany kontakt.
  3. Megalomania
  Przekonanie o własnej wielkości pozostaje w związku z wiarą paranoika, iż jest on centralnym obiektem zainteresowania. Jest pewien swoich racji, nie dopuszcza żadnej różnicy zdań. Osoby, które mają odmienne od niego zdanie uważa za głupców i demonstracyjnie gardzi nimi.
  4. Wrogość
  Cechą paranoika jest wrogie nastawienie do świata. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, kłótliwy, spięty.
  5. Służalczość
  Paranoik jest w stanie ciągłej gotowości służenia prawdziwym i wyimaginowanym władcom od których zależy jego panowanie nad przeciwnikami.
  6. Projekcja
  Jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych negatywnych poglądów, zachowań i cech.
  7. Urojenia
  Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością, konstruując rzeczywistość urojoną, która jest pocieszeniem dla zranionego ego, potrzebą podtrzymania pozytywnego wyobrażenia o sobie.
  Moze to i da sie leczyć ambulatoryjnie, zanim zaordynują kaftanik,drzwi bez klamek a co najgorsze"bez internetu" Gdzie można się wyżyć i określić.

  OdpowiedzUsuń
 45. Wiesławie, pasujesz jak ulał.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 46. Aniu GRATULACJE SETNEGO KOMENTARZA::))))))

  PANIE ADAMIE PAN JUŻ MÓGŁBY ZROBIĆ PRZERWĘ W TYM SWOIM MĄDRYM SŁOWIE UBLIŻANIA ITD...IDĄ ŚWIĘTA CZY PAN UMIE SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO NICH, BO Z TEGO CO WIDZĘ PAN CAŁY CZAS POUCZA ,OPLUWA,I CIŚNIE...........Pisze P.Adam..................
  "Anonimowy19 grudnia 2015 23:03

  A ten "mój interes" to była taka logiczna konstrukcja, zwana "pars pro toto", mam nadzieję, młocie, że znasz łacinę, skoro popisujesz sie francuskim.

  adam."NO TEN MŁOT ,CZY INNE SŁOWA JAK NA FACETA WYKSZTAŁCONEGO TO CHYBA NIE PASUJE..wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 47. Dziękuję, pani Danusiu, za pouczenie. Ale, zanim zacznie Pani mnie strofować, proszę zapoznać się z określeniami, jakimi pan Wiesław odnosił się do mnie. Nie zamierzam kmiotowi dać się bezkarnie obrażać. Nawet przed Świętami, których, pan Wiesław, jak sądzę, jako lewak i ateusz, nie obchodzi.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 48. Pani Haniu, jestem zaniepokojony. Od kilku dni nie widzę aktywności Pani w internecie. Nikt nie kasuje moich wpisów. Mam nadzieję, że to nie ma związku z Mamą i Jej stanem zdrowia...
  Proszę przyjąć moje najszczersze życzenia dobrych, spokojnych, rodzinnych, godnych i prawdziwiue Bożych Świąt Bożego Narodzenia dla Pani i dla całej Rodziny. A dla pani Danuty szczególnie silne życzenia zdrowia.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Adamie Dziekuje.Panu rowniez Zdrowia.Spokojnych Pieknych Swiat.Pozdrawiam.

   Usuń
 49. Prześle ci "toto" życzenie zdrowia,życzenia świąteczne Jedna ręką wystukując to na klawiaturze a druga wydając "prikaz" urzędnikom,wojsku i telewizji, by nie odważyli się uczestniczyć jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  http://www.liiil.pl/1450645836,PiS-chce-zniszczyc-Jurka-Owsiaka.htm
  Pisze takie kolejne "toto"
  "Jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuję się w hecę z WOSP niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby'
  A groźba ta jak widać dotyczy nie tylko ich czasu pracy funkcjonariuszy ale jak widać, im nie wolno nawet w "czasie prywatnym"
  Toto zas promuje dobrowolny udział funkcjonariuszy w pielgrzymkach by tam pomodlili się za bliźnich.
  Boze3 Ty widzisz a nie kopniesz.
  Jak to nazwać, głupota ,hipokryzja,chorobą psychiczną ?
  Rozwalać i spostponować jedna z niewielu inicjatyw obywatelskich.
  I takie "toto"popierające całym sercem kolejne ss-ynstwo" jego komilitonów ośmiela się Wam napisać
  " Proszę przyjąć moje najszczersze życzenia dobrych, spokojnych, rodzinnych, godnych i prawdziwiue Bożych Świąt Bożego Narodzenia"
  To tak jakby podpalacz, który zbiera i podkłada chrust, pod ściany, waszego domu właśnie biegał wokoło i wywrzaskiwał "wesołych świąt mieszkańcy"
  Jak to nazwać.Odpowiedzieć ? Nawzajem ?
  Czy zastrzec sobie, iż jak zauważymy takie "toto" biegające wokół domu, poczęstujecie jego kuper,kaczym śrutem z dubeltówki.
  Ja lewak,ateusz,człowiek gorszego sortu,życzę Wam Panie, zdrowia ,abyście nigdy nie musiały korzystać ze sprzętu podarowanego szpitalom przez WOSP
  /toto i komilitoni ani chybi skorzystają !Bo to im się opłaca !/
  Zdrowia i siły, by uczestniczyć w kolejnej manifestacji KOD i stalowych nerwów, bo jak widzicie teraz, stają się one przydatne, bardzo!
  Smutne to będą Święta !!
  Sorry taki nam stworzono klimat !Oczywiście "dla naszego dobra"

  OdpowiedzUsuń
 50. Z okazji tego nadchodzącego i jedynego święta w roku, przyszłam złożyć Ci życzenia – szczęśliwości, zdrowotności i wszystkiego najlepszego. Niech się święci…

  Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 51. życzę wszystkim , którzy tu do Hani przychodzą i Tobie Haniu i twojej mamusi Danusi zdrowych i spokojnych świąt i żeby te święta były dla was magiczne , jedyne w swoim rodzaju .
  Spędźcie je jeśli możecie z osobami, które kochacie i które was kochają i pamiętajcie o tych którzy odeszli , lub o tych którzy są w drodze , a także o tych którzy samotnie spędzą te święta , bo taka ich wola ? , zostawcie jednak dla nich , dodatkowe miejsce przy stole . Niech magia tych dni trwa przez cały rok , nowy rok 2016 , czego wam i sobie gorąco życzę .

  "A nadzieja znów wstąpi w nas,

  Nieobecnych pojawią się cienie,

  Uwierzymy kolejny raz,?

  W jeszcze jedno Boże Narodzenie. "

  Jeszcze raz dużo zdrówka dla ciebie i twojej mamy Danusi życzy Iwa
  Iwa,

  OdpowiedzUsuń